Morská rezervácia MSC Ocean Cay: karibský raj – MSC Cruises odhaľuje detaily zážitkov hostí

Morská rezervácia MSC Ocean Cay: karibský raj – MSC Cruises odhaľuje detaily zážitkov hostí

Ženeva, Švajčiarsko, 16. januára 2019 Neobmedzené výhľady na oceán, krištáľovo čistá voda, jemné biele piesočné pláže, modré nebo a slnko - tento sen o raji sa stane skutočnosťou pre hostí MSC Cruises, ktorí navštívia Ocean Cay MSC Marine Reserve. MSC Cruises, najväčšia súkromná lodná spoločnosť na svete odhalila ďalšie detaily ohľadom tejto výnimočnej ostrovnej skúsenosti, ktorá bude na hostí čakať už od 9. novembra tohto roku.

Predstavte si pokojné ráno strávené odpočinkom v kabíne na pláži, následne výlet so šnorchlovaním a objavovaním koralov, farebných rýb a pestrého morského života. Popoludnie strávené plážovými aktivitami, napríklad volejbalom, alebo nakupovaním suvenírov. Keď sa slnko začne skláňať, presuňte sa do jedného z plážových barov, pochlipkávajte svoj koktail a vťahujte očarujúce výhľady na more i pokojnú atmosféru. Večer zakončite filmom pod hviezdami a potom sa vráťte do pohodlia svojej lode. Jednoducho nádhera!

Prostredníctvom Ocean Cay MSC Marine Reserve MSC Cruises mení bývalú oblasť priemyselnej ťažby piesku na prekvitajúci morskú rezerváciu a súkromnú ostrovnú destináciu, ktorá bude existovať v súlade s miestnym ekosystémom. Ocean Cay bola navrhnutá tak, aby hostí vtiahla do prírodnej krásy ich okolia. Vízia je vytvoriť udržateľnú destináciu s aktivitami, ktoré umožnia hosťom spojiť sa s prírodou a poskytnúť im príležitosť na poznanie ochrany oceánov a významu zachovania koralových útesov, a to prostredníctvom špecializovaných zábavno-vzdelávacích programov.

V okolí ostrova sa nachádza vyše 165 kilometrov štvorcových chránených vôd a zakladá sa koralové "záhradníctvo", ktoré má podporiť a udržať rast nových koralov. V pláne je na Ocean Cay tiež morské laboratórium, ktoré bude skúmať odolnosť koralov vo vzťahu k zmenám klímy s vidinou poskytnúť náhľad do podobných ostrovných prostredí.

Generálny riaditeľ MSC Cruises, Gianni Onorato povedal:  "Ocean Cay MSC Marine Reserve prinesie do našich karibských itinerárov z Miami a Havany niečo nové a unikátne a pre našich hostí sa stane skutočne nezabudnuteľným zlatým klincom. Vytvorili sme zákaznícku skúsenosť, ktorá dopĺňa dychberúcu prírodnú krásu tejto pozoruhodnej časti Karibiku. Na ostrove, ktorý už v sebe mal ingrediencie prírodného raja, sme nemuseli rozsiahlo stavať. Urobili sme však veľa práce pri vyčistení ostrova, odviezli sme tony historického priemyselného odpadu a pomohli tiež vrátiť pláže a celých 165 štvorcových kilometrov chránených vôd obklopujúcich ostrov do nepoškvrneného stavu."

Onorato dodal: "Na účely služieb pre hostí sme všetko zachovali autentické a vytvorili zážitok, ktorý hosťom umožní jednoducho si užiť to najlepšie z prírody. Loď je neoddeliteľnou časťou tejto skúsenosti, postavili sme totiž mólo, vďaka ktorému môžu hostia prechádzať v priebehu dňa jednoducho medzi ostrovom a loďou, a tak si na maximum užiť vybavenie na pobreží aj na palube." Ženeva, Švajčiarsko, 16. januára 2019 Neobmedzené výhľady na oceán, krištáľovo čistá voda, jemné biele piesočné pláže, modré nebo a slnko - tento sen o raji sa stane skutočnosťou pre hostí MSC Cruises, ktorí navštívia Ocean Cay MSC Marine Reserve. MSC Cruises, najväčšia súkromná lodná spoločnosť na svete odhalila ďalšie detaily ohľadom tejto výnimočnej ostrovnej skúsenosti, ktorá bude na hostí čakať už od 9. novembra tohto roku.

 

 

NEOBMEDZENÉ SLNKO, PIESOK, MORE A NEBO

Vďaka viac ako trom kilometrom nádhernej bielej piesočnej pláže tvorenej najlepším aragonitovým pieskom sveta budú hostia rozmaznávaní výberom siedmich rôznych plážových oblastí, každej so svojím vlastným kúzlom a charakterom, takže budú s teplým pieskom medzi prstami a šumením oceánu môcť úplne vypnúť, pre tých, ktorí sa obzerajú po niečom akčnejšom, bude pripravená oblasť s plážovými hrami a vodnými športmi.

Na všetkých plážach budú k dispozícii ležadlá a niektoré ponúknu tiež kabíny, ktoré si hostia budú môcť  prenajať na deň. Krištáľovo čistá voda plytkej Veľkej lagúny je perfektná na chránené kúpanie a vodné športy, menšia rodinná lagúna s veľmi plytkou, pokojnou vodou a radom hier je potom určená pre mladších hostí. Cez 800 metrov dlhá Great Bimini je najdlhším úsekom pláže na ostrove rovnako ako miestom, na ktorom je možné užiť si rôzne vodné športy.

  

OBJAVUJTE A SPOZNÁVAJTE

Exkurzia Ocean Cay umožní hosťom spoznávať, objavovať, oddychovať a užívať si tie najväčšie prírodné krásy. Objavte vody v okolí ostrova prostredníctvom safari so šnorchlom, výletov na kajakoch alebo paddle boardoch. Klub Family Explorer (rodinný prieskumník) ponúkne zábavné aktivity pre celú rodinu.

Hostia Ocean Cay, ktorí túžia po zážitku skutočne špeciálnom, si môžu na deň prenajať menší ostrovček neďaleko od hlavnej pevniny, čo bude zahŕňať súkromnú jazdu na člne, ktorý skupinu vezme na ostrov a bude im aj naďalej k dispozícii, párty stan, ležadlá a kreslá, ale aj občerstvenie a nápoje. V blízkosti ostrova leží starý vrak lode, čo z neho robí skvelé miesto pre šnorchlovanie.  

Okrem exkurzií bude k dispozícii široká škála zábavných aktivít od športových hier a turnajov po tanečné lekcie a činností pre celú rodinu.

Jedným z hlavných zlatých klincov Ocean Cay je to, že loď vďaka svojej výhodnej polohe len asi 100 kilometrov južne od Miami, zostane na mieste až do večera a umožní tak veľa skvelých večerných zážitkov. Akonáhle sa slnko začne skláňať, hostia si môžu užiť nočné výlety, pozorovanie hviezdnej oblohy na pláži alebo romantickú vychádzku na katamaráne, ktorá jedinečným spôsobom uzavrie deň. Zábava na ostrove je sústredená okolo ikonického majáku s  dychvyrážajúcimi západmi slnka a živou hudbou alebo DJ-om a prekvapivým vizuálnym zážitkom, ktorý ešte podčiarkne atmosféru.

JEDLO A NÁPOJE

 

V súlade s prísľubom zabezpečiť udržateľnosť ostrova a obmedziť odpady je na Ocean Cay niekoľko miest na občerstvenie. Keď bude kotviť na ostrove, bude loď plne prevádzkyschopná a ten najvzdialenejší bod bude len 20 minút pešej chôdze. K dispozícii bude aj služba elektrických vozíkov, ktoré budú hostí dopravovať po ostrove.

 

Čo sa týka jedla a nápojov, je na pevnine na výber z niekoľkých možností:

 • Bufet: Pohodlne umiestnený neďaleko rodinnej lagúny, toto je miesto pre čerstvo pripravované pokrmy inšpirované najrôznejšími medzinárodnými kulinárskymi tradíciami, vrátane amerických klasík, autentických bahamských chutí, rovnako ako detských favoritov.
 • Jedálenské vozne: Ak nechcete pri jedle stráviť veľa času, budú vám k dispozícii jedálenské vozne s bežným pouličným jedlom, a to vrátane tacos, vyprážaných slimákov a ďalších. V priebehu dňa budú stáť autá na jednom mieste v okolí pláží, večer sa presunú do oblasti prístavu a vytvoria atmosféru gastro festivalu.

 

Tieto služby budú v ponuke za špeciálny poplatok s možnosťou zaobstarania nápojového balíčka. Vďaka tomu, že loď bude ľahko prístupná, hostia na ňu budú schopní prichádzať a zase z nej odchádzať - aj sa občerstvovať - podľa vlastnej ľubovôle.

 

Po ostrove je rozptýlený celý rad rôznych barov s odlišnou atmosférou a prostredím:

 • Autentický bahamský bar: Tento prívetivý bar, umiestnený v prístave, ponúka koktaily a nápoje v  autentickom bahamskom štýlu.
 • Majákový bar: Koktailový bar v hemingwayovskom štýle má široký výber rumov, liehovín a vynikajúcich koktailov s nádhernými výhľadmi na more. Je to perfektné miesto na oddych od množstva aktivít  počas dňa na ostrove.
 • Plážové bary: Na ostrove je celkom sedem plážových barov, každý so svojou vlastnou osobnosťou, špeciálnou podobou a atmosférou.
 • Zmrzlináreň a kávový bar: Toto miesto pri prístave má v sortimente rôzne druhy zmrzliny, a to od klasických po inovatívnejšie príchute. Kávový bar ponúka čerstvo pripravenú prekvapkávanú aj mletú kávu, espresso a cappuccino na aktívny štart dňa na Ocean Cay alebo neskoršiu vzpruhu.

 

OSTROVNÉ NÁKUPY

 

Dôležitou súčasťou ostrovnej skúsenosti je špeciálne navrhnutý obchodný koncept, vytvorený tak, aby odrážal celkovú podobu ostrova so štyrmi rôznymi nákupnými oblasťami a ponúkol hosťom príležitosť odviezť si domov jedinečné a špeciálne suveníry alebo nájsť prázdninové nevyhnutnosti, ktoré práve potrebujú.

 

Bahamian Shop & Market ponúka autentické umelecké a remeselné predmety od miestnych umelcov a bahamských spoločností a ešte tak zdôrazňuje atmosféru Bahamských ostrovov. Ocean Cay Trading Post má široký výber exkluzívnych, prírodou inšpirovaných suvenírov a darčekov z Ocean Cay pre deti i dospelých, a to od tričiek cez čiapky, plážové predmety, uteráky až po doplnky.

 

Základné potreby pre deň na ostrove pre celú rodinu si hostia budú môcť kúpiť v MSC Shope s množstvom produktov s logom MSC Cruises vrátane čiapok, sandálov, uterákov, plážových tašiek, opaľovacích krémov alebo pomád na pery. Nájsť tu bude možné tiež veľa produktov od exkluzívnych partnerov, zdôrazňujúcich hodnotu udržateľnosti ostrova. Nakoniec vo Welcome Centre si potom hostia môžu vyzdvihnúť vopred objednané základné potreby ako škatuľku poslednej záchrany Ocean Cay a ďalšie a zároveň sa dozvedieť tipy dňa na Ocean Cay.  

 

RELAXUJTE A OMLADNITE

 

Pasažierom, ktorí na ostrove chcú odpočívať a osviežiť sa, budú k dispozícii služby poskytované víťaznými kúpeľmi MSC Aura SPA s výberom relaxačných telových a tvárových procedúr. Všetky skrášľovacie produkty použité na ostrove sú biologicky rozložiteľné a šetrné k životnému prostrediu. Špeciálne navrhnutou procedúrou je napríklad masáž Ocean Cay Breeze Boost, ktorá zahŕňa používanie aromatických sprejov s upokojujúcimi a osviežujúcimi zložkami, primárne cielená na nohy, chodidlá a chrbát - časti tela väčšinou viac vystavené slnku. Kozmetika Ocean Cay Breeze Facial ponúka upokojujúce účinky pleťovej masky a osviežujúceho spreja a zaisťuje tak úľavu pre citlivú pleť tváre vystavenú slnku.

 

Nad rámec toho už MSC Cruises plánuje ďalšie rozšírenie už tak jedinečnej a bohatej ponuky, ktorá bola navrhnutá, aby privítala hostí na Ocean Cay.

 

Dodatočné užitočné informácie pre hostí

 

 • Doprava: Pohyb po ostrove pešo je ľahký, všetko je totiž blízko, mapy sú k dispozícii a priateľský personál je pripravený pomôcť. Sieť ciest ponúka prístup na všetky miesta, na väčšinu z nich to netrvá viac ako 5-10 minút, ten najvzdialenejší bod je potom len 20 minút od lode. Kto sa však chce pohybovať úplne bez námahy, môže využiť bezplatné služby elektrických vozidiel.
 • Wi-Fi: Ocean Cay je pokrytá Wi-Fi. Wi-Fi lode funguje len do obmedzenej vzdialenosti na ostrove. Kto chce počas svojho pobytu na Ocean Cay zostať v kontakte s rodinou a priateľmi, môže si zakúpiť niektorý z Wi-Fi balíčkov alebo si navýšiť ten palubný.
 • Požičanie vybavenia: Na každej pláži na Ocean Cay sa nachádza požičovňa, umiestnená za verejnými toaletami, kde je možné prenajať si podložky, slnečníky alebo potreby na šnorchlovanie.
 • Plánovanie dopredu: Odporúča sa zarezervovať si služby v predstihu, a to vrátane kúpeľných procedúr alebo výletov a aktivít. To všetko sa dá urobiť na palube na príslušných informáciách alebo prostredníctvom aplikácie MSC for Me.
 • Toalety: Na každej pláži na Ocean Cay sa nachádzajú toalety. Sú jasne označené na mape a na značkách naprieč ostrovom.
 • Platenie: Všetky platby na ostrove sa vykonávajú prostredníctvom plavebnej karty. Jediným miestom, ktoré ju neprijíma, je bahamský trh, na ktorom je možné využiť americké doláre, a hostia tak so sebou musia mať hotovosť.
 • Plavčíci: plavčíci budú v službe na všetkých plážach hlavného ostrova.
 • Rezervácia výletov: Výlety môžu byť objednané ešte pred plavbou so zľavou 20% oproti cenám na palube alebo zarezervované na palube prostredníctvom tímu Shorex či cez aplikáciu MSC for Me alebo na Informáciách na námestí.

 

 

01/02/2018

Preložila: Svatava Čoupková