Ruby Princess

Výletná loď Ruby Princess patrí spoločnosti Princess Cruises. Svoju prvú plavbu podnikla v roku 2008. Poslednou rekonštrukciou prešla v roku 2018. Hosťom je na jej palube k dispozícii cez 900 kajút so súkromným balkónom, ktorý ponúka nádherný výhľad na morskú hladinu.

Loď sa pýši priestranným átriom v štýle talianskych piazzet, kde nájdete kaviareň International Café, vináreň alebo reštaurácii servírujúca lahodné plody mora.

Výrobná cena Ruby Princess bola približne 500 mil. USD.

113 561t výtlak lode
290m dĺžka lode
36m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
3 080 max. počet pasažierov
1 542 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
11.2008 Rok výroby
01.2015 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď Ruby Princess disponuje 1 542 kajutami a ubytuje až 3 080 hostí. Ubytovanie je koncipované tak, aby sa hostia cítili vítaní a ako doma, len čo vstúpia na palubu. Servis zaisťuje priateľský a pozorný personál.

Cestujúci majú širokú škálu možností ubytovania ako sú vnútorné kajuty, kajuty s oknom, balkónom, apartmá Mini-Suite aj s extra výhodami av neposlednom rade priestorná apartmá aj dvojspálňová.

Vnútorné kajuty majú plochu od cca 14,7 m2 do cca 15 m2. Disponujú dvoma oddelenými alebo manželskou posteľou s bavlnenými obliečkami, v niektorých kajutách je možnosť 3. a 4. lôžka. K ďalšiemu vybaveniu patrí chladnička, fén, TV, šatňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom. K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.

Kategórie:

IA, paluby: 10, 11, 12
IB, paluby: 9, 10, 11, 12, 14
IC, paluby: 5, 8, 14, 15
ID, paluby: 9, 10, 11, 12
IE, paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14
IF, paluby: 5, 8, 14, 15

Kajuty s oknom majú plochu od cca 13,6 m2 do cca 19 m2. Súčasťou sú dve oddelené alebo manželská posteľ s bavlnenými obliečkami, v niektorých kajutách je možnosť 3. a 4. lôžka. K ďalšiemu vybaveniu patrí chladnička, fén, TV, šatňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom. K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.

Kategórie:

OB, paluba: 8
OC, paluba: 5
OE, paluba: 8
OF, paluba: 5
OV, paluba: 8
OW, paluba: 8
OY, paluba: 8
OZ, paluby: 8, 15

Tieto kajuty s posuvnými sklenenými dverami od podlahy k stropu majú vlastný balkón so stolom a dvoma stoličkami, preto poskytujú viac priestoru ako štandardná kajuta. Plocha kajút vrátane balkóna sa pohybuje od cca 19,8 m2 do cca 20,6 m2. Súčasťou je pohodlná manželská posteľ alebo dve oddelené postele s obliečkami zo 100% bavlny, v niektorých kajutách je možnosť aj 3. a 4. lôžka. Ďalej je v kajutách TV s plochou obrazovkou, priestranná skriňa, stôl so stoličkou, chladnička, trezor, vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom, sušič vlasov a toaletné potreby či chladnička.K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.


Kategórie:

B1, paluba: 10
B2, paluba: 10
B4, paluby: 8, 9, 10, 11, 14
BA, paluby: 11, 12
BB, paluby: 11, 12
BC, paluby: 14, 15
BD, paluby: 10, 11, 12
BE, paluby: 10, 11, 12, 14
BF, paluby: 14, 15

Apartmány Mini-Suite sú podstatne väčšie ako balkónové kajuty a disponujú plochou cca 30 m2, vr. balkóna, na ktorom sa nachádzajú 2 - 4 stoličky so stolom a otomanom. Niektoré apartmány nemajú balkón, ale veľké okná. Ubytovanie zahŕňa bezplatný pohár na privítanie, ďalej oddelené posedenie s rozkladacou pohovkou, dve ploché televízie, pohodlnú manželskú posteľ alebo dve oddelené postele s luxusnými obliečkami, v niektorých apartmánoch je aj možnosť 3. a 4. lôžka. Ďalej sa tu nachádza kúpeľňa s vaňou, fén a toaletné potreby av neposlednom rade chladnička s trezorom. Samozrejmosťou je aj 24-hodinová izbová služba. Pre rodiny alebo skupiny, ktoré potrebujú trochu priestoru navyše, ponúka práve Mini-Suite príťažlivú a cenovo dostupnú možnosť.

Na palube sú aj najlepšie umiestnené apartmány Mini-Suite s exkluzívnymi VIP prvkami ako luxusné benefity, napr. prednostné nalodenie a vylodenie alebo prémiové stravovacie výhody, ako Reserve Dining – exkluzívny jedálenský kút s rýchlym posedením.

Naozaj luxusné ubytovanie na mori predstavujú priestranná apartmá s plochou od cca 42,7 m2 do cca 86,6 m2, vr. balkóna s 2 lehátkami, 4 stoličkami, stolom a otomanom. Apartmán zahŕňa všetky vybavenie exkluzívnych Mini-Suite a navyše ponúka ďalšie prémie. Užijete si tak viac obytného priestoru, súčasťou je rozkladacia pohovka a oddelené posedenie, kúpeľňa s vaňou a samostatným sprchovacím kútom. Využite benefity od prednostného nastupovania a vystupovania, bezplatného nastavenia minibaru, prania bielizne a profesionálnej upratovacej služby aj bezplatná špeciálna večera pri nalodení pre 6denné plavby a dlhšie.

Špeciálnou možnosťou sú dvojspálňové rodinné apartmány (Two Bedroom Family Suite), ktoré sú perfektným riešením pre veľké skupiny a ubytuje sa tu až 6 osôb. Jedná sa o prepojenie apartmánov Mini-Suite s vnútornou kajutou. Tieto apartmány zahŕňajú 2 kúpeľne (jedna s vaňou, druhá so sprchovacím kútom), prepojené veľkou obývacou izbou, ktorá vedie na rozsiahly súkromný balkón s 2 - 4 stoličkami, stolom a otomanom.

Kategórie:

Apartmá
S2, paluba: 12
S3, paluby: 10, 12
S4, paluba: 14
S5, paluba: 15
S6, paluby: 8, 9, 10
S8, paluba: 9

Apartmá Mini-Suite
M1, paluba: 9
MB, paluba: 9
MD, paluba: 9
ME, paluby: 8


Zábava

Návštevníci môžu na palube vyberať z množstva vynikajúcich reštaurácií, kde si každý príde na svoje. Kuchári na palube lode sú naozajstní kulinárski umelci. O ich kvalitách svedčí i prijatie do prestížneho francúzskeho gastronomického spoločenstva Chaîne des Rôtisseurs.  Ak dávate prednosť reštauráciám s obsluhou, je pre vás na palube pripravených mnoho elegantných jedálnych priestorov plných nezabudnuteľných chuťových zážitkov. Zájdite napríklad do talianskej reštaurácie Sabatini’s alebo do  Crown Grill kde sú servírované špeciality v duchu lokálnej kuchyne. Pre priaznivcov neformálneho stolovania je k dispozícii bufetová reštaurácia. V nej nájdu širokú ponuku najrôznejších pokrmov od pizzy a burgrov až po zákusky a zmrzlinu.

A ako tráviť voľné chvíle v priebehu plavby? Večery oživí napríklad obria vonkajšia obrazovka, kde môžu hostia pod šírym nebom sledovať posledné filmové novinky. Nechýba ani štýlové divadlo plné dych berúcich predstavení v duchu muzikálov Bradwayu.

Skúsiť šťastie môžete v rozsiahlom kasíne Gatsby, alebo zájsť na osviežujúci kokteil do jedného z veľkého počtu barov. Navštívte napríklad klub Explorers Lounge s tanečným parketom a jedinečnými vystúpeniami. Špecialitou na palube je diskotéka Skywalkers Nightclub, ktorá sa nachádza 150 stôp nad morskou hladinou a ponúka nádherný výhľad na hviezdnu oblohu.

Počas dňa si vychutnajte jedinečnú starostlivosť v ázijskom wellness centre Lotus spa, ktoré okrem mnohých uvoľňujúcich procedúr ponúka aj napríklad vybavenú telocvičňu. Užívať si slnka môžete v štyroch bazénoch a mnohých relaxačných vírivkách.

Bohatú ponuku aktivít nájdu na palube aj športoví nadšenci. Hostia môžu telo pretiahnuť vo fitness centre alebo vyskúšať minigolf.

Na palube Ruby Princess sa nebudú nudiť ani deti. Sú tu pre nich pripravené špeciálne areály rozdelené podľa veku. Čaká ich tak veľa zábavy od videohier a sledovania filmov až po tvorivé dielne a stolové hry.

Na lodi je k dispozícii:

Reštaurácie a bary

 • Tradičná reštaurácia Botticelli Dining Rooms pevne danými časy pre jednotlivé jedlá
 • Reštaurácia Michelangelo Dining Room a Da Vinci Dining Room, kam na jedlo môžete zájsť kdekoľvek bez ohľadu na čas
 • Talianska reštaurácia Sabatini's, reštaurácie Crown Grill a reštaurácia Ultimate Balcony Dining
 • Neformálne reštaurácie a bary ponúkajúce zmrzlinový bar, pizzeria, vínny bar a reštauráciu Trident Grill so širokou ponukou burgerov a hot dogov

Zábava

 • Obria vonkajšia obrazovka s projekciou filmových noviniek
 • Divadlo Princess Theater s predstaveniami v štýle muzikálovej Broadway
 • Gatsby’s kasíno
 • Nočný barExplorers Lounge, a diskotéka Skywalkers Nightclub, klub Fusion
 • Klub Fusion, bar Adagio, bar Croonesrs
 • Wheelhouse bar bar a fajčiarsky salónik Speakeasy cigar lounge
 • Obrazová galéria s aukciami
 • Knižnica a konferenčné centrum
 • Kaplnka pre svadobné obrady
 • Duty-free zónas butikmi

Šport a oddych

 • 4 bazény, 7 víriviek
 • Wellness centrumLotus Spa, telocvičňa a fitness centrum
 • Virtuálne golfové simulátory
 • Bežecká dráha
 • Ihrisko na basketbal
 • Minigolf

Pre deti

 • Detské areály rozdelené podľa veku
 • Pre najmenšie deti od 3 do 7 let – detské karaoke, pyžamové a pizza párty 
 • Pre väčšie deti od 8 do 12 rokov a od 13 do 17 rokov – najnovšie videohry a filmy, tvorivé dielne, stolný futbal, stolové hry a jukeboxy
 • Kúpalisko