Caribbean Princess

Výletná loď Caribbean Princess patrí spoločnosti Princess Cruises. Jej domovským prístavom sú Bermudy. Na svoju prvú plavbu vyplávala  3. apríla 2004. Na lodi nájdete 900 kajút s balkónom a tiež celú palubu s elegantnými mini-apartmánmi, ktoré poskytujú cestujúcim špičkový servis neprekonateľné pohodlie v priebehu plavby.

Výrobná cena Caribbean Princess bola približne 500 mil. USD.

112 894t výtlak lode
290m dĺžka lode
36m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
3 142 max. počet pasažierov
1 556 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
04.2004 Rok výroby
07.2019 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď Caribbean Princess disponuje 1 556 kajutami a ubytuje až 3 140 hostí. Ubytovanie je koncipované tak, aby sa hostia cítili vítaní a ako doma, len čo vstúpia na palubu. Servis zaisťuje priateľský a pozorný personál.

Cestujúci majú širokú škálu možností ubytovania ako sú vnútorné kajuty, kajuty s oknom, balkónom, apartmány Mini-Suite aj tie s extra výhodami av neposlednom rade aj priestranné apartmány.

Vnútorné kajuty majú plochu od cca 14,7 m2 do cca 15 m2. Disponujú dvoma oddelenými alebo manželskou posteľou s bavlnenými obliečkami, v niektorých kajutách je možnosť 3. a 4. lôžka. K ďalšiemu vybaveniu patrí chladnička, fén, TV, šatňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom. K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.

Kategórie:

IA, paluby: 10, 11, 12
IB, paluby: 9, 10, 11, 12, 14
IC, paluby: 5, 8, 14, 15
ID, paluby: 9, 10, 11, 12
IE, paluby: 8, 9, 10, 11, 12, 14
IF, paluby: 5, 8, 14, 15

Kajuty s oknom majú plochu od cca 13,6 m2 do cca 19 m2. Súčasťou sú dve oddelené alebo manželská posteľ s bavlnenými obliečkami, v niektorých kajutách je možnosť 3. a 4. lôžka. K ďalšiemu vybaveniu patrí chladnička, fén, TV, šatňa a kúpeľňa so sprchovacím kútom. K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.

Kategórie:

OC, paluba: 5
OE, paluba: 14
OF, paluba: 5
VV, paluba: 8
OW, paluba: 8
OY, paluba: 8
OZ, paluby: 8, 15

Tieto kajuty s posuvnými sklenenými dverami od podlahy k stropu majú vlastný balkón so stolom a dvoma stoličkami, preto poskytujú viac priestoru ako štandardná kajuta. Plocha kajút vrátane balkóna sa pohybuje od cca 19,8 m2 do cca 20,6 m2. Súčasťou je pohodlná manželská posteľ alebo dve oddelené postele s obliečkami zo 100% bavlny, v niektorých kajutách je možnosť aj 3. a 4. lôžka. Ďalej je v kajutách TV s plochou obrazovkou, priestranná skriňa, stôl so stoličkou, chladnička, trezor, vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom, sušič vlasov a toaletné potreby či chladnička.K dispozícii je tu aj 24-hodinová izbová služba, ktorú si hostia môžu zavolať kedykoľvek počas dňa, noci alebo si ju objednať prostredníctvom OceanNow® v aplikácii Princess® Cruises.

Kategórie:

B1, paluba: 10
B2, paluba: 10
B4, paluby: 8, 9, 10, 11
BA, paluby: 11, 12
BB, paluby: 11, 12
BC, paluby: 14, 15
BD, paluby: 10, 11, 12
BE, paluby: 10, 11, 12, 14
BF, paluby: 14, 15

Apartmán Mini-Suite sú podstatne väčšie ako balkónové kajuty a disponujú plochou cca 30 m2, vr. balkóna, na ktorom sa nachádzajú 2 - 4 stoličky so stolom a otomanom. Niektoré apartmány nemajú balkón, ale veľké okná. Ubytovanie zahŕňa bezplatný pohár na privítanie, ďalej oddelené posedenie s rozkladacou pohovkou, dve ploché televízie, pohodlnú manželskú posteľ alebo dve oddelené postele s luxusnými obliečkami, v niektorých apartmánoch je aj možnosť 3. a 4. lôžka. Ďalej sa tu nachádza kúpeľňa s vaňou, fén a toaletné potreby av neposlednom rade chladnička s trezorom. Samozrejmosťou je aj 24-hodinová izbová služba. Pre rodiny alebo skupiny, ktoré potrebujú trochu priestoru navyše, ponúka práve Mini-Suite príťažlivú a cenovo dostupnú možnosť.

Na palube sú aj najlepšie umiestnené apartmány Mini-Suite s exkluzívnymi VIP prvkami ako luxusné benefity, napr. prednostné nalodenie a vylodenie či prémiové stravovacie výhody, ako Reserve Dining - exkluzívny jedálenský kút s rýchlym posedením bez čakania, výberovými možnosťami menu a špecializovanou obsluhou.

Naozaj luxusné ubytovanie na mori predstavujú priestranné apartmány s plochou od cca 42,7 m2 do cca 86,6 m2, vr. balkóna s 2 lehátkami, 4 stoličkami, stolom a otomanom. Apartmán zahŕňa všetky vybavenie exkluzívnych Mini-Suite a navyše ponúka ďalšie prémie. Užijete si tak viac obytného priestoru, súčasťou je rozkladacia pohovka a oddelené posedenie, kúpeľňa s vaňou a samostatným sprchovacím kútom. Využite benefity od prednostného nastupovania a vystupovania, bezplatného nastavenia minibaru, prania bielizne a profesionálnej upratovacej služby aj bezplatná špeciálna večera pri nalodení pre 6denné plavby a dlhšie.

Kategórie:

Apartmá
S1, paluba: 12
S2, paluba: 12
S3, paluby: 10, 12
S4, paluba: 14
S5, paluba: 15
S6, paluby: 8, 9, 10
S7, paluba: 6
S8, paluba: 9

Apartmá Mini-Suite
M1, paluba: 9
MB, paluba: 9
MD, paluba: 9
ME, paluby: 8, 9


Zábava

Návštevníci môžu na palube vyberať z nespočetných vynikajúcich reštaurácií, kde si každý príde na svoje. Pre priaznivcov neformálneho stolovania je k dispozícii bufetová reštaurácia. V nej cestujúci nájdu širokú ponuku najrôznejších pokrmov od pizze a burgerov až po zákusky a zmrzlinu. Pokiaľ dávate prednosť tradičným reštauráciám s obsluhou, je pre vás na palube pripravených mnoho elegantných jedálenských priestorov plných nezabudnuteľných kulinárskych zážitkov. Zájdite napríklad do talianskej reštaurácie Sabatini's alebo do Crown Grill, kde sú servírované grilované špeciality vrátane lahodných plodov mora.

A ako tráviť voľné chvíle počas plavby? Večery oživia napríklad obrovská vonkajšia obrazovka, kde môžu hostia pod holým nebom sledovať posledné filmové novinky. Nechýba ani štýlové divadlo plné dych berúcich predstavení v duchu muzikálovej Broadwaya.

Skúsiť šťastie môžete v rozsiahlom kasíne, alebo zájsť na osviežujúci koktail do jedného z nespočetných barov. Špecialitou na palube je diskotéka Skywalkers Nightclub, ktorá sa nachádza 150 stôp nad morskou hladinou a ponúka nádherný výhľad na hviezdnu oblohu.

Počas dňa si vychutnajte jedinečnú starostlivosť v ázijskom wellness centre Lotus spa, ktoré okrem mnohých uvoľňujúcich procedúr ponúka aj napríklad vybavenú telocvičňu s výhľadom na more. Užívať slnečné lúče môžete v celkom šiestich bazénoch a mnohých relaxačných vírivkách.

Bohatú ponuku aktivít nájdu na palube aj športoví nadšenci. Hostia môžu telo pretiahnuť vo fitness centre, na bežeckej dráhe alebo vyskúšať virtuálny golfový simulátor.

Na palube Carribean Princess sa nebudú nudiť ani deti. Sú tu pre nich pripravené špeciálne areály rozradené podľa veku. Čaká ich tak veľa zábavy od videohier a sledovania filmov až po tvorivé dielne a stolné hry.

Na lodi je k dispozícii:

Reštaurácie a bary

 • Tradičná reštaurácia Palm Dining Room s pevne danými časy pre jednotlivé jedlá
 • Reštaurácia Coral Dining Room a Island Dining Room, kam na jedlo môžete zájsť kedykoľvek bez ohľadu na čas
 • Talianska reštaurácia Sabatini's, reštaurácie Crown Grill a reštaurácie Ultimate Balcony Dining
 • Neformálne reštaurácie a bary ponúkajúce zmrzlinový bar, pizzeria, vínny bar a reštauráciu Trident Grill so širokou ponukou burgerov a hot dogov

Zábava

 • Obria vonkajšia obrazovka s projekciou filmových noviniek
 • Divadlo Princess Theater s predstaveniami v štýle muzikálovej Broadway
 • Grand Casino
 • Nočný bar Explorers Lounge, diskotéka Skywalkers Nightclub, klub Fusion
 • Kartový bar Jokers Card Room
 • Obrazová galéria s aukciami
 • Knižnica a společenská miestnosť
 • Kaplnke pre svadobné obrady
 • Duty-free zóna s butikmi

Šport a oddych

 • 5 bazénov, 7 víriviek
 • Wellness centrum Lotus Spa, telocvičňa a fitness centrum
 • Virtuálne golfové simulátory
 • Bežecká dráha
 • Ihrisko na basketbal
 • Minigolf

Pre deti

 • Detské areály rozdelené podľa veku
 • Pre najmenšie deti od 3 do 7 let – detské karaoke, pyžamové a pizza párty 
 • Pre väčšie deti od 8 do 12 rokov a od 13 do 17 rokov – najnovšie videohry a filmy, tvorivé dielne, stolný futbal, stolové hry a jukeboxy
 • Bazénik