X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Sky

Výletná loď Norwegian Sky prvýkrát vyplávala na more v roku 1999. Pôvodne bola objednaná pre spoločnosť Costa Cruises ako Costa Olympia, nakoniec ale bola dokončená v lodenici Lloyd Werft pre Norwegian Cruise Line ako Norwegian Sky. Loď prešla rozsiahlou rekonštrukciou v roku 2013 a následne aj v roku 2022. Na jej palube vám bude k dispozícii skoro 899 členov posádky.

Výrobná cena Norwegian Sky bola približne 330 mil. USD.

77 104t výtlak lode
258m dĺžka lode
37m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
2 004 max. počet pasažierov
1 001 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
07.1999 Rok výroby
06.2022 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. K dispozícii sú útulné kajuty aj luxusné apartmány s vlastnou obsluhou a špičkovým servisom, ktorý uspokojí aj najnáročnejších pasažierov.

Izbová služba v apartmáne je dostupná 24 hodín denne, ďalej majú hostia k dispozícii službu "concierge" (asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu).

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, 3. a 4. lôžko je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 11 m2 - 13 m2. Paluby 4, 5, 7, 8, 9 a 10.

Vnútorná kajuta (IA, ID, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a niektoré majú aj rozkladaciu pohovku, možno teda ubytovať až 3 osoby. Plocha je približne 11 m2 - 17 m2. Paluby 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením.

Rodinná kajuta s oknom (O4, O5)
Tieto kajuty sú ideálne pre celú rodinu a je možné v nich ubytovať až päť osôb. Sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež sú k dispozícii lôžka pre ďalšie 3 osoby. Zahŕňa tiež veľké okienko alebo obrazové okno. Plocha je približne 13 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s obrazovým oknom (OB, OA)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a niektoré majú jednu rozkladaciu pohovku. Nachádza sa tu aj veľké okno, kde si môžete vychutnať úžasný výhľad. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha je približne 13 m2. Paluby 6, 7, 9 a 10.

Kajuta s veľkým okienkom (OC, OD)
Tieto kajuty vhodné až pre troch hostí majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a niektoré disponujú aj rozkladacou pohovkou. Veľké okienko vám umožní vychutnať si neustále sa meniacu morskú hladinu. Plocha je približne 13 m2. Paluby 4, 5, 6, 7 a 8.

Kajuta s oknom (OF)
Tieto kajuty sú umiestnené na 4. palube a sú určené na ubytovanie až 3 osôb. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a rozkladaciu pohovku pre ďalšiu osobu. K dispozícii je tiež pohodlné posedenie a okienko. Plocha je približne 13 m2. Paluba 4.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu Oceanview alebo lepší! Vezmite prosím na vedomie, že výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty umiestnené na zadnej časti s miestom až pre troch hostí ponúkajú neuveriteľný výhľad. Sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a jednou rozkladacou pohovkou. Ďalej je súčasťou posedenia, sklenené dvere od podlahy až k stropu a súkromný balkón. Niektoré majú väčšie balkóny, než je obvyklé. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je približne 18 m2 - 20 m2 a plocha balkóna 4 m2 - 6 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom (BA, BF)
Tieto kajuty majú dve samostatné lôžka, niektoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a vybrané kajuty majú lôžko aj pre 3. osobu. Ďalej je súčasťou posedenia a súkromný balkón s krásnym výhľadom. Niektoré kajuty môžu byť prepojené. Táto kategória kajút má štandardné sklenené balkónové dvere a okrúhle okno. Plocha kajút je približne 18 m2 a plocha balkóna 4 m2. Paluby 9 a 10.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Apartmá Owner's s veľkým balkónom (SA)
Tieto apartmány s veľkým balkónom sú vhodné až pre päť hostí. Zahŕňajú obývaciu izbu, jedáleň, samostatnú spálňu, kúpeľňu s luxusnou vaňou a úžasný balkón s vírivkou. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 77 m2 a plocha balkóna cca 32 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmá s hlavnou spálňou a veľkým balkónom na zadnej časti (SD)
V týchto Penthousech, ktoré majú veľký súkromný balkón, sa môžu ubytovať až štyria hostia. Vzhľadom na to, že sú umiestnené na zadnej časti, je výhľad z balkóna skutočne úžasný. Ďalej je súčasťou jedálenský kút, spálňa s dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a kúpeľňa s luxusnou vaňou s vírivkou a sprchovacím kútom. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 52 m2 - 54 m2 a plocha balkóna cca 18 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na prove (SE)
Tieto apartmány umiestnené na prove disponujú spálňou s dvoma samostatnými lôžkami prestaviteľnými na jednu manželskú posteľ, jedálenským kútom, luxusnou vaňou so sprchou a vírivkou a veľkým súkromným balkónom s úžasným výhľadom. Možno ubytovať až 5 osôb. Navyše môžu byť pripojená k apartmánom Owner's Suite. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 51 m2 - 52 m2 a balkóna cca 18 m2 - 22 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmán Penthouse s balkónom (SH)
Ubytovanie v danom apartmáne zahŕňa manželskú posteľ, ktorú je možné rozložiť na dve samostatné lôžka, luxusnú vaňu so sprchou, navyše jedálenský kút a súkromný balkón, z ktorého si môžete vychutnať úžasný výhľad. Súčasťou sú služby komorníka a concierge. Tieto suity sú bezbariérové. Plocha apartmán je približne 37 m2 a balkóna cca 8 m2. Paluba 10.


Zábava

Na palube môžete vyberať z mnohých mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičnú reštauráciu Cagney's Steak House, ktorý vás zavedie do atmosféry gangsteriek z 30. rokov. Vaše chuťové bunky určite potešia aj reštaurácia Le Bistro ponúkajúce lahodné francúzske špeciality aj široký výber vín alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku kuchyňu.

Na lodi Norwegian Sky je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá hudobná šou Rock You Tonight. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Zájdite na drink do Sugarcane Mojito Bar alebo si užite jedinečnú atmosféru v Bliss Ultra Lounge s tanečným parketom.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku, ktoré je ideálne pre volejbal aj basketbal. Pre milovníkov golfu sú pripravené dva golfové trenažéry.

Na palube sa nachádzajú aj 2 bazény s množstvom lehátok, vírivkami a barmi.

Hostia môžu tiež svoje telo nechať rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa & Salon, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detský klub, kde deti môžu sledovať filmy, využiť počítače a nájdu tu aj tvorivú dielňu. K dispozícii im je detský bazén so šmykľavkami, šmykľavkou a detskou vírivkou.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Crossings, Palace, Cagney's Steakhouse, La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Sushi Bar, Garden Café (rodinné menu s detskými porciami), The Great Outdoors, The Local Bar & Grill, Topisiders Bar and Grill
 • Bary - Sugarcane Mojito Bar, Starbucks®, Champs Bar
 • Divadlo Stardust - muzikálové vystúpenia v štýle Broadway
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge a Spinnaker Lounge s tanečným priestorom
 • Rock You Tonight - hudobná rocková show vzdávajúca poctu ikonám ako Queen, The Who, Journey, Tina Turner a ďalším
 • Showdown - spevácky súboj 4 talentovaných spevákov, kedy diváci hlasujú za najlepšie výkony
 • Behind The Scenes Tour - prehliadka plavebného zákulisia, kde si hostia môžu vyskúšať rôzne pracovné činnosti posádky, majú prístup na mostík, do riadiacej miestnosti a mnoho ďalšieho
 • Kasíno Sky, videoherňa
 • Butiky
 • Internetová kaviareň, knižnica
 • 3 spoločenské miestnosti
 • 2 vonkajšie bazény, 5 víriviek
 • Športové ihrisko pre volejbal či basketbal, běžecká dráha
 • Pulse fitness centrum - posilňovňa, lekcie aerobiku, spinningu a ďalšieho cvičenia
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - ponúka jedinečné tradičné aj exotické kúpeľné procedúry čerpajúce z tradícií a receptúr omladenia z celého sveta
 • Dva golfové trenažéry
 • Splash Academy - priestor pre deti od 3 do 12 rokov, s filmami, počítačmi, tvorivou dielňou a odpočinkovou zónou
 • Areál pre dospievajúcich Entourage s hernými konzolami, televíziou, stolným hokejom a diskotékou
 • Detský bazén so šmykľavkami, šmykľavkou a detskou vírivkou

Plavby na Norwegian Sky

Dominikánska republika, USA z Punta Cany na lodi Norwegian Sky

Loď: Norwegian Sky
Trasa: Dominikánska republika, USA
Nalodenie: Punta Cana, Dominikánska republika
Vylodenie: Miami, USA
Trvanie: 3 noci

Kanada, USA - Východné pobrežie z Québecu na lodi Norwegian Sky

Loď: Norwegian Sky
Trasa: Kanada, USA - Východné pobrežie
Nalodenie: Québec, Kanada
Vylodenie: Baltimore, USA - Východné pobrežie
Trvanie: 11 nocí