Za krásami Aljašky lodi NCL Jewel
Termín: Oblasť: Trasa:

Kanada, USA

od 4 360 €/os.

Letecká dorpava - český sprievodca

Viaclôžkové kajuty sú na vyžiadanie

Akcia! First Minute


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 17.08.2024, So 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku a odlet do Vancouveru. --:-- --:--
Ubytovanie v hoteli na 2 noci. --:-- --:--
2. 18.08.2024, Ne 2. Fakultatívny program vo Vancouveri. --:-- --:--
3. 19.08.2024, Po 3. Vancouver, British Columbia, Kanada --:-- 17:00
Spoločné nalodenie. --:-- --:--
4. 20.08.2024, Ut 4. Alaska Inside Passage, USA --:-- --:--
5. 21.08.2024, St 5. Ketchikan, USA 07:00 16:00
6. 22.08.2024, Št 6. Juneau, USA 11:00 21:00
7. 23.08.2024, Pi 7. Skagway, USA 08:00 20:00
8. 24.08.2024, So 8. Proplutí Glacier Bay , USA --:-- --:--
9. 25.08.2024, Ne 9. Hubbard Glacier, USA --:-- 12:00
10. 26.08.2024, Po 10. Seward, USA 05:00 --:--
Spoločné vylodenie. Ubytovania v hoteli. --:-- --:--
11. 27.08.2024, Ut 11. Možnosť návštevy NP Denali. --:-- --:--
12. 28.08.2024, St 12. Možnosť návštevy NP Denali. --:-- --:--
13. 29.08.2024, Št 13. Transfer na letisko a odlet späť do Európy. --:-- --:--
14. 30.08.2024, Pi 14. Návrat do ČR. --:-- --:--
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Vancouver, British Columbia, Kanada / Pri ústí rieky Fraser do Tichého oceánu sa rozkladá Vancouver, najvýznamnejšie mesto západného pobrežia Kanady. Táto pôvabná metropola obklopená horami a nádhernou prírodou býva často označovaná za jedno z najlepších miest k životu na zemi. Ku všetkému prispieva mierne podnebie, mnoho turistických atrakcií aj priateľskí a milí obyvatelia. Vancouver je významným strediskom športu - v r. 2010 sa tu napr. konali aj zimné olympijské hry. V letnej sezóne je naopak obľúbeným prístavom a cieľom výletných lodí, pre ktoré je ideálnou vstupnou bránou na Aljašku.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Alaska Inside Passage, USA / V dĺžke vyše 1 600 kilometrov sa od amerického Seattlu po aljašský Seward ťahá Vnútorná pasáž. Prirodzená plavebná cesta so zdanlivo nekonečnou líniou pobrežia a viac ako tisíckou ostrovov je prísľubom jednej z nejscénickejších výletných plavieb sveta. Navštívte koloniálnu Victoriu, hlavné mesto kanadskej Britskej Kolumbie , aj malebnú historickú štvrť Ketchikan. V Icy Strait Point nahliadnite do tradícií pôvodného ľudu Aljašky, v Juneau sa kochajte nádhernými výhľadmi z hory Roberts a nenechajte si ujsť ani vychádzku po stopách starých zlatokopov vo Skagway. Obdivujte majestátne ľadovce Hubbard aj prekrásnu krajinu Národného parku Kenai Fjords.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Ketchikan, USA / Indiánske totemy v uliciach Ketchikanu stále pripomínajú slávnu minulosť mesta, ktoré sa v 19. stor. premenilo z indiánskej rybárskej dediny na dôležitý zásobovací prístav počas „zlatej horúčky“ na Klondiku. Dnes populárne turistické stredisko, ktoré sa preslávilo aj ako hlavné mesto lososov, ponúka nespočetné množstvo aktivít, ktoré sú takmer vždy spojené s okolitou divokou prírodou. Hlboké lesy, jazerá, vodopády aj pláže plné mrožov, tuleňov aj dravcov svojim návštevníkom jasne ukazujú, čo znamená Aljaška.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Juneau, USA / V kanáli Gastineau, obklopenom dramatickými vrcholkami, pokrytými večným ľadom, sa rozkladá najpodivnejšie z amerických hlavných miest. Juneau, od roku 1906 hlavné mesto Aljašky, nespájajú so zvyškom krajiny žiadne cesty, a tak jediná cesta sem je z mora alebo zo vzduchu. Kochajte sa nádhernými výhľadmi z vrchola hory Roberts a pri treku, prechádzke na člne alebo vyhliadkovom lete obdivujte jeden z najdostupnejších ľadovcov krajiny, Mendenhall. Navštívte Ľadovcové záhrady so stromami "rastúcimi" hore nohami aj liaheň lososov, kde sa o týchto rybách dozviete prvé aj posledné. Prezrite si štátny Kapitol, nakúpte ľadovcové mydlo a všetko zakončite pečeným lososom a dobre vychladeným aljašským pivom.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Skagway, USA / Na konci 19. storočia sa z ospalej osady v úzkom ľadovcovom údolí na rieke Taiyo stalo na pár rokov životom kypiace mesto. Ako náhle prišla, tak rýchlo zlatá horúčka skončila, jej odkaz je ale v Skagwayi dodnes viditeľný na každom kroku. Nechajte na seba dýchnuť staré dobré časy pri prechádzke historickým centrom s typickými drevenými budovami a potom si už choďte povyraziť za prekrásnymi výhľadmi z bývalej zlatokopeckej úzkokoľajky, vytesanej do žulového hrebeňa. Obdivujte prekrásnu krajinu Národného lesa Tongass aj jeho divokých obyvateľov. Vydajte sa pozorovať veľryby, zvezte sa so psím záprahom a nakoniec skúste svoje šťastie pri ryžovaní zlata.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Proplutí Glacier Bay , USA / V úzkej zátoke Rozčarovanie vo východnej časti Aljašky sa rozprestiera najväčší prílivový ľadovec sveta a jeden z najkrajších prírodných úkazov krajiny. 120 kilometrov dlhý a takmer 11 kilometrov široký ľadovec nesie meno prezidenta National Geographic Society, a ako jeden z mála neustupuje, ale naopak sa rozrastá. Obdivujte 400 rokov starú masu ľadu vystupujúcu do výšky 30 poschodí nad vodnú hladinu. Pozorujte obrovské kusy ľadu, odlamujúce sa z jej čela a s hrmením dopadajúce do mora. Kochajte sa krami, lenivo plávajúcimi na hladine, často pokrytými magickou hmlou, a majte oči otvorené: miestne vody sú domovom morských vydier, tuleňov a tiež veľrýb.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Hubbard Glacier, USA / V úzké zátoce Rozčarování ve východní části Aljašky se rozprostírá největší přílivový ledovec světa a jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů země. 120 kilometrů dlouhý a téměř 11 kilometrů široký ledovec nese jméno prezidenta National Geographic Society, a jako jeden z mála neustupuje, ale naopak se rozrůstá. Obdivujte 400 let starou masu ledu vystupující do výšky 30 pater nad vodní hladinu. Pozorujte obrovské kusy ledu, odlamující se z jejího čela a s hřměním dopadající do moře. Kochejte se krami, líně plovoucími na hladině, často pokryté magickou mlhou, a mějte oči otevřené: místní vody jsou domovem mořských vyder, lachtanů a také velryb.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Seward, USA / V zátoke Resurrection leží na polostrove Kenai dôležitý prístav a vstupná brána do Národného parku Kenai Fjords. Seward, založený v roku 1903 a v roku 1964 zrovnaný so zemou veľkým aljašským zemetrasením, je ideálnou destináciou pre milovníkov outdooru. Vyrazte na vyhliadkovú plavbu člnom, pozorujte veľryby aj dramatické odlamovanie krýh z obrích ľadovcov. Vyjdite na horu Marathon alebo k ľadovcu Exit, jednému z najprístupnejších na Aljaške. Vyjdite si na kajaku a navštívte tiež skvelé akvárium Alaska Sealife Center. Ak ste rybári, ulovte si vlastného lososa alebo halibuta, a ak nie, aspoň si ho dajte v niektorej z miestnych prvotriednych reštaurácií.

Jana Křížová

Váš průvodce pro tento zájezd


Ceny pre termín 17.08.2024 - 30.08.2024, 13 nocí

Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 4 360 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 4 565 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 5 445 €/os.
Cena zahŕňa
  First Minute darček:
 • Zľava first minute
 • Znížená záloha len 80 €/os
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy class z Prahy do Vancouveru a zo Sewardu do Prahy. V prípade potreby transfery na a z iného letiska ako je letisko Václava Havla. Transfery z letiska na hotel a z hotela do prístavu vo Vancouveri, transfery z prístavu na hotel a z hotela na letisko vo Sewarde a transfery počas doplňujúceho programu v Aljaške, môžu byť využité pravidelné miestne spoje.
 • Letecké spoločnosti si vyhradzujú právo na zmenu letov. Pokiaľ k tejto situácii dôjde, budeme Vás informovať.
Ubytovanie pred plavbou a po plavbe:
 • Ubytovanie pred plavbou: 2 noci v 3* hoteli vo Vancouveri
 • Ubytovanie po plavbe: 3 noci v hoteloch, moteloch alebo zruboch
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (7 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate. NCL má koncept Freestyle Dining, ktorý umožňuje cestujúcim slobodný výber reštaurácií, času jedál, oblečenia či zasadacieho poriadku počas stolovania.
 • Nápoje: čaj, káva, voda z automatu v rautovej reštaurácii.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov - bazéna, víriviek, fitness centra a väčšiny športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporiadaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenie v divadle, živá hudba, lekcie tanca a pod. Niektoré aktivity (napr. bowling, laser game alebo motokáry) sú spoplatnené.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených destináciách. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: cca 20 USD/osoba/noc, pre hostí apartmánu Haven a Suite: cca 25 USD/osoba/noc.
 • Stravu mimo loď. 
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zaistíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby navštevujúce USA musí byť pas biometrický.
 • Letenky vyberáme v najlepšom pomere cena / kvalita. Na želanie zabezpečíme aj lacnejšie letenky s dlhšími prestupmi alebo iným miestom odletu. Tu je ale treba počítať s tým, že poletíte samostatne a nie v rámci skupiny. V prípade vlastnej dopravy nie je možné zaručiť možnosť zúčastniť sa programu prvý a posledný deň.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre vás vašu dovolenku na mieru vašim prianiam a potrebám, a to ako pred plavbou, tak po plavbe.
 • Pre vstup na územia USA musíte mať schválenú registráciu ESTA alebo vízum. Registrácia ESTA je možná online: https://esta.cbp.dhs.gov/.
 • Na plavbách, ktoré navštevujú USA, je veková hranica pre legálnu konzumáciu alkoholu od 21 rokov.
 • Niektoré kajuty na 4. a 8. palube majú obrazové okno alebo okienko s obmedzeným výhľadom.
 • Kategórie kajút s oknom Sail Away môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý.
 • Pri kategórii kajút s balkónom Sail Away môže byť výhľad z balkóna úplne alebo čiastočne obmedzený.
 • Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie zájazdu je 16, najneskorší termín rozhodnutia o uskutočnení plavby je 60 dní pred odchodom.