Norwegian Epic

Výletná loď Norwegian Epic je jedinou loďou svojej triedy v službách Norwegian Cruise Line. Prvýkrát vyplávala na more v júni 2010 zo Southhamptonu do New Yorku. Na jej palube sa o vás bude starať 1724 členov posádky. Norwegian Epic neponúka iba umelcov svetovej triedy, ale aj rôznorodé druhy ubytovania. Hosťom sú napr. k dispozícii štúdiové kajuty, spa kajuty alebo luxusné apartmány The Haven.

Výrobná cena Norwegian Epic bola približne 1,2 mld. USD.

V novembri 2020 prešla loď rozsiahlou rekonštrukciou - od renovovaných apartmánov až po inováciu zážitkových aktivít, vrátane reštaurácie The Haven a The Haven Courtyard Pool & Sundeck, môžete na mori nasávať naozajstný luxus.

155 873t výtlak lode
329m dĺžka lode
52m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
4 100 max. počet pasažierov
2 050 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
06.2010 Rok výroby
01.2020 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď Norwegian Epic ponúka rozmanitú ponuku ubytovania od štúdií pre osoby, ktoré cestujú osamotene, ďalej vnútorných kajút, cez kajuty so súkromným balkónom, alebo širokú škálu apartmánov, kde je okrem iného k dispozícii služba concierge, tzn. služba asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Tieto rodinné kajuty sa nachádzajú v blízkosti detskej časti a sú určené až pre štyri osoby. Majú samostatnú kúpeľňu, dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a dve vyklápacie postele pre ďalšie dve osoby. Súčasťou je aj 24-hodinová izbová služba a mnoho ďalšieho. Plocha je približne 11 m2. Paluby 13 a 14.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IC, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, a samostatnú kúpeľňu so sprchou. Plocha je približne 11 m2 - 17 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika The Living Room s barom, dvoma veľkými obrazovkami a pohodlným posedením. Niektoré štúdiá je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 9 m2. Paluby 11 a 12.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a možnosť lôžka pre tretiu osobu. Súčasťou je aj jedinečná kúpeľňa s oddeleným priestorom pre sprchovací kút a moderné umývadlo. Niektoré tieto kajuty je možné prepojiť s apartmánmi The Haven Penthouse na zadku. Plocha kajút je 19 m2 - 28 m2 a plocha balkóna 5 m2 - 7 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12 a 13.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
S miestom až pre štyroch hostí sú tieto balkónové kajuty skvelé pre rodinu s deťmi. Sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné spojiť v manželkou posteľ, a aj ďalšími lôžkami pre dvoch. Tieto kajuty majú zakrivené steny, jedinečnú kúpeľňovú úpravu, kde je každý priestor oddelený, vrátane sprchy a moderného umývadla, a navyše súkromný balkón, z ktorého sa celá rodina môže kochať krásnym výhľadom. Mnoho z nich je možné vzájomne prepojiť. Plocha kajút je približne 17 m2 – 23 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 – 9 m2. Paluby 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z veľkého balkóna. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a ďalšie lôžko na ubytovanie jedného ďalšieho hosťa. Tiež majú zakrivené steny a kúpeľňu s oddeleným priestorom pre sprchu a umývadlo. Plocha kajút je približne 18 m2 - 24 m2 a plocha balkóna je približne 4 m2 - 10 m2. Paluby 9, 10, 11 a 12.

Spa kajuta s balkónom (B9)
Dané kajuty s balkónom sú určené až pre troch hostí. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, ďalej lôžko pre tretiu osobu, posedenie a samostatnú sprchu. Toto ubytovanie zahŕňa vstup do kúpeľov Mandara Spa, vrátane bezplatného vstupu do Thermal Suite. Treba upozorniť, že hostia mladší ako 18 rokov nemajú povolený vstup do Thermal Suite. Plocha kajút je približne 18 m2 – 21 m2 a plocha balkóna cca 4 m2 – 7 m2. Paluba 14.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF, BC)
Kajuty majú sklenené dvere od podlahy až k stropu, ktoré sa otvárajú na súkromný balkón s neuveriteľným výhľadom. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželkou posteľ, ďalej lôžko pre tretiu osobu, posedenie a kúpeľňa s oddeleným priestorom sprchy a umývadla. Plocha kajút je približne 17 m2 – 33 m2 a plocha balkóna 3 m2 – 12 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 3 osoby.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány s priestorom až pre štyri osoby sa môžu pochváliť celoplošnými oknami od podlahy k stropu. Zahŕňajú samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, obývaciu izbu, oddelený jedálenský kút a súkromný balkón s úžasným výhľadom. Ďalej budete mať k dispozícii luxusnú kúpeľňu so samostatným sprchovacím kútom a vírivou vaňou, prístelky pre ďalších dvoch hostí a prístup do oblasti Courtyard, The Haven Lounge a súkromnej reštaurácie a baru. Zahŕňa služby komorníka a concierge. Niektoré je možné navyše pripojiť k inému apartmánu majiteľa Deluxe s veľkým balkónom alebo k rodinnej vile s 2 spálňami a balkónom. Plocha apartmánu je približne 79 m2 a plocha balkóna cca 11 m2. Paluby 16 a 17.

The Haven rodinná Villa s dvoma spálňami a balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej sú súčasťou dve kúpeľne. Je možné ubytovať až 6 osôb, ktoré majú exkluzívny prístup do oblasti Courtyard, The Haven Lounge a súkromnej reštaurácie či baru. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Niektoré apartmány môžu byť vzájomne prepojené. Plocha je približne 46 m2 a plocha balkóna cca 5 m2. Paluby 16 a 17.

The Haven Penthouse s balkónom na zadnej časti (HC)
Dané apartmány sú orientované na zadnej časti a tiež ponúkajú fantastický výhľad. Súčasťou je veľká manželská posteľ a obývacia časť. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge aj exkluzívny prístup do oblasti Courtyard, The Haven Lounge, súkromnej reštaurácie a baru. Niektoré apartmány je možné pripojiť ku kajutám s balkónom na zadnej časti. Plocha apartmánu je približne 29 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2. Paluby 10, 11, 12 a 13.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
Tieto Penthousy sú určené až pre 3 hostí. Disponujú manželskou posteľou, niektoré aj prístelkou a kúpeľňou s luxusnou sprchou. Okrem súkromného balkóna s fantastickým výhľadom majú hostia aj exkluzívny prístup do oblasti Courtyard, The Haven Lounge, súkromnej reštaurácie a baru. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 29 m2 - 46 m2 a plocha balkóna 5 m2 - 7 m2. Paluby 16 a 17.

The Haven Spa apartmán s balkónom (H9)
Ideálny spôsob, ako zažiť skvelú kúpeľnú dovolenku vo dvojici. Tieto suity majú manželskú posteľ, luxusnú kúpeľňu a súkromný balkón. Hostia majú k dispozícii komorníka a služby concierge aj exkluzívny prístup do oblasti Courtyard, The Haven Lounge, súkromnej reštaurácie a baru. Ďalšou súčasťou je aj vstup do kúpeľov Mandara Spa, vrátane bezplatného vstupu do Thermal Suite. Treba upozorniť, že do Thermal Suite nemajú povolený prístup osoby mladšie ako 18 rokov. Plocha kúpeľných apartmánov je približne 29 m2 – 35 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2 – 13 m2. Paluba 14.

Apartmán Club s balkónom

Rodinný apartmán Club s balkónom (M4)
Tieto suity majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred alebo na zadnej časti lode a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, ďalej jedno horné lôžko a rozkladacia pohovka. Je teda možné ubytovať až 4 osoby. V kúpeľni sa nachádza luxusná vaňa sprchou alebo samotná vaňa. Plocha apartmánu je približne 22 m2 a balkóna cca 4 m2 - 5 m2. Paluby 12, 13 a 14.

Spa apartmán Club s balkónom (M9)
Kúpeľné balkónové apartmány môžu ubytovať až troch hostí. Sú vybavené dvoma lôžkami, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, ďalším lôžkom pre tretiu osobu, posedením, sprchovacím kútom alebo luxusnou vaňou so sprchou. Súčasťou je bezplatný vstup do kúpeľov Mandara Spa, vrátane Thermal Suite, čo je ideálne miesto na oddych pred alebo po kúpeľných procedúrach. Môžete si tu dopriať vyhrievané kachľové ležadlá, sauny, vodoliečebný bazén, vírivky a pary. Treba upozorniť, že hostia mladší ako 18 rokov nemajú povolený vstup do Thermal Suite. Plocha apartmánu je približne 22 m2 a balkóna cca 4 m2 - 5 m2. Paluba 14.

Apartmán Club s balkónom (MA, MC, MB)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa väčšinou uprostred lode. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, rozkladaciu pohovku pre tretiu osobu, ďalej luxusnú sprchu alebo vaňu. Plocha apartmánu je približne 22 m2 - 28 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2 - 7 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 3 osoby.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Cagney's Steakhouse, Shanghai's Chinese Restaurant, Shanghai's and Shanghai's Noodle Bar, The Manhattan Room, talianska reštaurácia La Cucina, francúzska reštaurácia Le Bistro, japonská reštaurácia Teppanyaki, Wasabi Bar (sushi), Moderno Churrascareb', Moderno Churrascare & Grill, Garden Café, Great Outdoors (vonkajší bufet), Taste, The Haven Resturant (privátna reštaurácia)
 • Bary - ľadový bar Skyy® Vodka Ice Bar, vonkajší bar Spice H2O s vírivkami a obrovskou obrazovkou, Maltings Whisky bar, Starbucks®, Atrium Bar, Bliss Ultra Lounge (tanečný bar), Cascades Bar, Humidor Cigar Lounge, Shaker's Martini Bar,
  Sake Bar, The Haven Lounge (privátny bar), Waves Pool Bar
 • Divadlo Epic - muzikál v štýle Broadway "Priscilla, Queen of the Desert"
 • Comedy club Headliners, komediálny súbor The Second City (vystupujúci pri plavbe Karibikom)
 • Tanečná šou Burn the Floor
 • Howl at the Moon - rock'n'rollový klavírny duel
 • The Cavern Club so živou hudbou v duchu legendárnych Beatles
 • Kasíno Epic, bowling
 • Konferenčné centrum, fotogaléria
 • Internetová kaviareň, umelecká galéria
 • Bezcolná nákupná zóna
 • Wellness centrum Mandara Spa - kúpele s kompletnými službami od rôznych druhov masáží, starostlivosti o pleť, manikúru, pedikúru, bielenie zubov a pod.
 • Thermal Spa Suite - hýčkajte svoju myseľ aj telo pri thalasso terapii, vychutnajte si teplý vodopád vo Vitality Pool, ponorte sa do vírivky, vydajte sa do parného kúpeľa, detoxikujte sa pri saunovaní, uvoľnite sa na vyhrievaných mozaikových ležadlách
 • Posh Beach Club - exkluzívna oáza v hornej časti lode, ktorá je útočiskom plným panoramatických výhľadov na oceán, nápojov a modernizovaných lehátok so slnečníkmi, dané miesto je určené iba pre dospelých a je nutná predchádzajúca rezervácia
 • Aquapark s dvoma bazénmi, tromi tobogánmi a piatimi vírivkami, detský aquapark
 • Fitness centrum - zostaňte vo forme a využite bežecké pásy, eliptické trenažéry alebo činky, navštívte lekcie jogy, pilates či spinningu
 • Športový komplex s basketbalovým ihriskom, lezeckou stenou, zlaňovacou stenou a uzavretou 24 m vysokou lezeckou klietkou
 • Bežecká dráha
 • Video Arcade - svet zábavy a hier
 • Splash Academy - určená pre deti od 3 do 12 rokov, kde môžu hrať Wii a Playstation 3, pretancovať celý deň na tanečnom parkete a mnoho ďalšieho
 • Areál Entourage určený dospievajúcim od 13 do 17 rokov

Plavby na Norwegian Epic

Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, USA z Civitavechie na lodi Norwegian Epic

Loď: Norwegian Epic
Trasa: Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, USA
Nalodenie: Civitavecchia, Taliansko
Vylodenie: Port Canaveral (Orlando), USA
Trvanie: 13 nocí