X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Norwegian Encore

Na jeseň 2019 vstúpi do služby spoločnosti Norwegian Cruises jej najnovšia loď Norwegian Encore. Loď, štvrtá a posledná z triedy Breakaway Plus, sa stavia v nemeckej lodenici Meyer Werft, na svoju prvú plavbu vyrazí z floridského Miami a okrem východného Karibiku bude svojich hostí brať tiež na Bermudy.

"Napätie. Pohoda. Prídavok. "Norwegian Cruises prezentuje Encore ako zážitok, ktorý budú chcieť jej hostia prežívať znovu a znovu, prežiť skvelé okamihy na najúžasnejšej lodi im totiž raz určite stačiť nebude.

Na palube Norwegian Encore čaká neuveriteľných 16 reštaurácií, pripravených postarať sa o najrôznejšie chute aj diétne obmedzenia hostí. Tri hlavné reštaurácie - Taste, Savory a The Manhattan Room - dopĺňajú reštaurácie špecializované: americký Cagney's Steakhouse, francúzska Le Bistro French Restaurant alebo Garden Café s ponukou talianskych cestovín alebo vaflí. Jedinečným zážitkom je potom Chef's Table, súkromná večera pre maximálne 12 hostí, okorenená prítomnosťou šéfkuchára a VIP prehliadkou zákulisia lodi. Na menu nechýbajú spoločenské priestory Observation a Horizon Lounge s vlastnými barmi a neopakovateľnými, polkruhovými výhľadmi.

Na najvyššej palube čaká dobrodružne založených hostí 335 metrov dlhá, dvojúrovňová motokárová závodná dráha, zasahujúca metre mimo palubu lode. V honbe za pokladom stratenej Atlantídy zažijú pasažieri zmes laserovej bitky s rozšírenou realitou a tá najnovšia technológia je pre nich pripravená aj vo virtuálnej realite prestúpená Galaktickým pavilónom (Galaxy Pavilion) o ploche viac ako 900 metrov štvorcových sa simulátormi a aj stále populárnejšími únikovými hrami.

Úchvatný Aqua Park ponúka hneď dve niekoľkoposchodové šmykľavky, tandemovú závodnú šmýkačku Aqua Racer a Ocean Loops, zasahujúcu mimo hraníc lode. K relaxácii sú určené hlavný bazén a vírivky, tí najmenší si užijú veľa zábavy v detskom akvaparku so šmykľavkami, vodnými delami a množstvom ďalších atrakcií.

Večer plný zábavy sľubuje divadlo Encore Theatre a jeho skvelé predstavenia z Broadwaya: víťazný muzikál Kinky Boots, The Choir of Man z prostredia britského hostinca alebo muzikál Happy Hour Prohibition, prestúpený známymi hitmi 20. rokov minulého storočia. Všetko dopĺňajú komediálne vystúpenia, živá hudba Beatles revival v klube The Cavern alebo noc v podaní skvelých DJov.

Na mladších hostí čakajú zábavné videoarkády, výhradne pre násťročných (13-17 rokov) je potom určený priestor Entourage, preplnený hudbou, filmami a tanečnými párty. Deti od 6 mesiacov do 2 rokov v sprievode aspoň jedného rodiča si môžu vyskúšať radu aktivít, hier a hračiek v guppies Nursery, pre pasažierov od 3 do 12 rokov je pripravená Splash Academy s hrami, športovými alebo umeleckými aktivitami a akciami pre celú rodinu.

Aktívne založení návštevníci ocenia vonkajší trek na jogging alebo fitness centrum vybavené kardio aj posilňovacími strojmi, v ktorého ponuke sú tiež skupinové lekcie aerobiku, spinningu alebo zumby či cvičenie pod dohľadom súkromného trénera. Ideálnym miestom na oddych sú potom kúpele Mandara s radom tradičných i exotických procedúr alebo salón krásy a kaderníctvo.

167 725t výtlak lode
326m dĺžka lode
42m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
4 620 max. počet pasažierov
2 174 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode

Kajuty

Pri obsadenosti kajút dvoma hosťami pojme Norwegian Encore 3 998 pasažierov. Na palube sa nachádza celkom 2 038 kajút v niekoľkých rôznych kategóriách. Kto si chce dopriať naozajstný luxus, môže zvoliť apartmány triedy The Haven, zaberajúce najvyššie paluby lode, kde sa dostatok priestoru mieša so súkromnými balkónmi, luxusnými sprchami a dych vyrážajúcimi výhľadmi. Súkromné ​​priestory dopĺňajú tie verejné, určené len pre hostí najvyššej triedy kajút: reštaurácia, dve spoločenské miestnosti a nádvorie s bazénom, vírivkami s ležadlami, určenými pre ten najluxusnejší oddych.

Pohodlný prístup do kúpeľov a fitness centra, rovnako ako bezplatný vstup do termálov s prekrásnymi výhľadmi majú zabezpečený hostia apartmánov, mini-apartmánu a kajút s balkónom triedy Spa.

Ideálnou voľbou pre rodiny, ale aj páry, ktoré túžia po dostatočnom priestore, sú mini-apartmány s balkónmi, až 4. hostí sú schopné ubytovať tiež niektoré kajuty s balkónom a presklenými dverami od podlahy až po strop. Na skvelé výhľady sa môžu tešiť ale aj pasažieri kajút s výhľadom: medzi nimi sú aj prepojiteľné kajuty, vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov až o 5. osobách.

Hostia s obmedzenejším rozpočtom môžu využiť ponuku vnútorných kajút, rozosiatych na všetkých palubách lodi. Nechýba medzi nimi ani vnútorná kajuta pre rodiny s manželskou a dvoma poschodovými posteľami.

Norwegian Escape nezabúda ani na sólo cestovateľov: pripravila si pre ne štúdiá a prepojiteľné štúdiá s exkluzívnym prístupom do spoločenského priestoru Studio Lounge.


Zábava

 • Restaurace, kavárny, bary, společenské prostory Observation a Horizon Lounge s polokruhovými výhledy
 • Bazén s vířivkami a lehátky
 • Závodní motokárová dráha
 • Galaxy Pavilion – prostor s virtuální realitou, simulátory a únikovými hrami, laserová aréna
 • Aqua Park – závodní skluzavka Aqua Racer, dvojitá skluzavka zasahující mimo palubu lodi Ocean Loops, Kids´ Aquapark – vodní park pro děti
 • Mandara Spa – lázně s nabídkou masáží a relaxačních a léčebných procedur, termály, salonem krásy a holičstvím
 • Fitness Centre – fitness centrum s posilovacími i kardio stroji, lekcemi aerobiku, spinningu nebo zumby a možností cvičení pod dohledem soukromého trenéra
 • Escape Theatre – divadlo (muzikál z Broadwaye Kinky Boots, hudební show The Choir of Man, muzikál Happy Hour Prohibition)
 • Obchody
 • Kasino – výherní automaty, ruleta, black jack a další
 • Guppies Nursery – prostor a aktivity pro nejmenší od 6 měsíců do 2 let v doprovodu rodiče
 • Splash Academy – program pro děti od 3 do 12 let: hry, sportovní a umělecké aktivity
 • Entourage – prostor pro teenagery od 13 do 17 let s filmy, hudbou, tanečními party a video hrami

 • Reštaurácie, kaviarne, bary, spoločenské priestory Observation a Horizon Lounge s polkruhovými výhľadmi
 • Bazén s vírivkami a ležadlami
 • Závodná motokárová dráha
 • Galaxy Pavilion - priestor s virtuálnou realitou, simulátormi a únikovými hrami, laserová aréna
 • Aqua Park - závodná šmykľavka Aqua Racer, dvojitá šmykľavka zasahujúca mimo palubu lode Ocean Loops, Kids' Aquapark - vodný park pre deti
 • Mandara Spa - kúpele s ponukou masáží a relaxačných a liečebných procedúr, termály, salón krásy a kaderníctvo.
 • Fitness Centre - fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi, lekciami aerobiku, spinningu alebo zumby a možnosťou cvičenia pod dohľadom súkromného trénera
 • Escape Theatre - divadlo (muzikál z Broadwaya Kinky Boots, hudobnej show The Choir of Man, muzikál Happy Hour Prohibition)
 • obchody
 • Kasíno - výherné automaty, ruleta, black jack a ďalšie
 • Guppies Nursery - priestor a aktivity pre najmenších od 6 mesiacov do 2 rokov v sprievode rodiča
 • Splash Academy - program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové a umelecké aktivity
 • Entourage - priestor pre teenagerov od 13 do 17 rokov s filmami, hudbou, tanečnými párty a video hrami

Plavby na Norwegian Encore