Norwegian Encore

Na jeseň roku 2019 vstúpila do služby spoločnosti Norwegian Cruises loď Norwegian Encore. Loď, štvrtá a posledná z triedy Breakaway Plus, bola postavená v nemeckej lodenici Meyer Werft, na svoju prvú plavbu vyrazila z Floridského Miami. Okrem východného Karibiku berie svojich hostí aj na Aljašku, Bermudy, Severnú Európu, na pobreží Pacifiku či transatlantickej plavby.

„Napätie. Pohoda. Prídavok.“ Norwegian Cruises prezentuje Encore ako zážitok, ktorý budú chcieť jej hostia prežívať znova a znova, prežiť skvelé okamihy na najúžasnejšej lodi im totiž raz určite stačiť nebude.

Na palube Norwegian Encore čaká neuveriteľných 16 reštaurácií, pripravených postarať sa o najrôznejšie chute aj diétne obmedzenia hostí. Tri hlavné reštaurácie - Taste, Savor a The Manhattan Room - dopĺňajú reštaurácie špecializované: americký Cagney's Steakhouse, francúzska Le Bistro French Restaurant alebo Garden Café s ponukou talianskych cestovín alebo vaflí. Jedinečným zážitkom je potom Chef's Table, súkromná večera pre maximálne 12 hostí, okorenená prítomnosťou šéfkuchára a VIP prehliadkou zákulisia lode. Na menu nechýbajú spoločenské priestory Observation a Horizon Lounge s vlastnými barmi a neopakovateľnými, polkruhovými výhľadmi.

Na najvyššej palube čaká dobrodružne založených hostí 335 metrov dlhá, dvojúrovňová motokárová závodná dráha, zasahujúca metre mimo palubu lode. V honbe za pokladom stratenej Atlantídy zažijú pasažieri zmes laserovej bitky s rozšírenou realitou a tá najnovšia technológia je pre nich pripravená aj vo virtuálnej realitou prestúpenej Galaktickom pavilóne (Galaxy Pavilion) s plochou viac ako 900 metrov štvorcových simul.

Úchvatný aquapark ponúka hneď dve niekoľkoposchodové šmykľavky, tandemovú závodnú šmykľavku Aqua Racer a Ocean Loops, zasahujúcu mimo hranice lode. Na relaxáciu sú určené hlavný bazén a vírivky, tí najmenší si užijú veľa zábavy v detskom aquaparku so šmykľavkami, vodnými delami a vedierkami a množstvom ďalších atrakcií.

Večer plný úžasnej zábavy sľubuje divadlo Encore Theatre a jeho skvelé predstavenia z Broadwaya: víťazný muzikál Kinky Boots, The Choir of Man z prostredia britského hostinca alebo muzikál Happy Hour Prohibition, prestúpený známymi hitmi 20. rokov minulého storočia. Všetko dopĺňajú komediálne vystúpenie, živá hudba Beatles revival v klube The Cavern alebo noc v podaní skvelých DJov.

Na mladších hostí čakajú zábavné videoarkády, výhradne pre násťročných (13-17 rokov) je potom určený priestor Entourage, naplnený hudbou, filmami a tanečnými párty. Deti od 6 mesiacov do 2 rokov v sprievode aspoň jedného rodiča si môžu vyskúšať množstvo aktivít, hier a hračiek v Guppies Nursery, pre pasažierov od 3 do 12 rokov je pripravená Splash Academy s hrami, športovými alebo umeleckými aktivitami a akciami pre celú rodinu.

Aktívne založení návštevníci ocenia vonkajší trek na jogging alebo fitness centrum vybavené kardio aj posilňovacími strojmi, v ponuke sú tiež skupinové lekcie aerobiku, spinningu alebo zumby či cvičenia pod dohľadom súkromného trénera. Ideálnym miestom na oddych sú potom Mandara Spa s radom tradičných i exotických procedúr, termály alebo salónom krásy a holičstvom.

169 116t výtlak lode
333m dĺžka lode
41m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
3 998 max. počet pasažierov
2 174 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
10.2019 Rok výroby

Kajuty

Na palube sa nachádza celkom 2 174 kajút v niekoľkých rôznych kategóriách. Kto si chce dopriať skutočný luxus, môže zvoliť apartmán triedy The Haven, zaberajúci najvyššie paluby lode. Súkromné priestory dopĺňajú tie verejné, určené len pre hostí najvyššej triedy kajút: reštaurácie, spoločenské miestnosti a nádvoria s bazénom, vírivkami a ležadlami. Hostia z týchto apartmánov majú tiež k dispozícii služby komorníka a concierge, tzn. asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Ideálnou voľbou pre rodiny, ale aj páry, ktoré túžia po dostatočnom priestore, sú kajuty s balkónmi s presklenými dverami od podlahy až po strop. Na skvelé výhľady sa môžu tešiť ale aj pasažieri kajút s oknom, ktoré sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov až o 5 osobách.

Hostia s obmedzenejším rozpočtom môžu využiť ponuky vnútorných kajút, umiestnených na všetkých palubách lode. Nechýba medzi nimi ani vnútorná kajuta pre rodiny s manželskou posteľou a dvoma vyklápacími lôžkami.

Norwegian Encore nezabúda ani na sólo cestovateľov: pripravila si pre nich štúdiá s exkluzívnym prístupom do spoločenského priestoru Studio Lounge.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a 3. so 4. lôžkom je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 12 m2. Paluby 13, 14 a 15.

Vnútorná kajuta (IB, IC, IF, IA)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 12 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio. Plocha je približne 9 m2. Paluby 10, 11 a 12.

Rodinná kajuta s oknom (O4, O5)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny, väčšina z nich sa nachádza v blízkosti detského kútika. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 22 m2 - 34 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s obrazovým oknom (OB, OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Plocha je približne 14 m2 - 22 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Vďaka umiestneniu uprostred lode budete mať ľahký prístup ku všetkému. Tieto kajuty majú veľké okno a dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj pohovka, je možné teda ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je 20 m2 - 39 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 13 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré kajuty je možné prepojiť s inými na získanie ešte viac priestoru. Plocha kajút je približne 19 m2 - 21 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 - 5 m2. Paluby 13, 14 a 15.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z balkóna. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a ďalšie lôžka pre ubytovanie jedného alebo dvoch ďalších hostí. Plocha kajút je približne 30 m2 a plocha balkóna je približne 14 m2. Paluba 8.

Kajuta Spa s balkonem (B9)
Tieto kajuty sa vyznačujú ukľudňujúcim kúpeľným dekórom. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku ako možnosť 3. lôžka. Ubytovaní majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra, rovnako tak bezplatný prístup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha kajút je približne 20 m2 - 21 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 - 5 m2. Paluba 15.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF)
Balkónové kajuty majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a niektoré majú lôžka pre ubytovanie jedného alebo dvoch ďalších hostí. Súčasťou je aj posedenie a sklenené dvere od podlahy k stropu, ktoré sa otvárajú na súkromný balkón. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha kajút je približne 19 m2 - 34 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 10 m2. Pabluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Užite si zo svojej kajuty ľahký prístup ku všetkým vynikajúcim reštauráciám a vzrušujúcim aktivitám na palube. Súčasťou ubytovania sú 2 samostatné postele, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ a aj lôžka pre ubytovanie ďalších 2 osôb. Plocha kajút je približne 20 m2 a plocha balkóna 3 m2. Pabluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven a ponúkajú úžasný výhľad na oceán, mokrý bar a priestranný balkón. Súčasťou je veľká manželská posteľ, dve spálne a dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 135 m2 a plocha balkóna cca 45 m2 . Paluba 18.

The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s veľkým balkónom (H5)
Tieto luxusné vily v The Haven poskytujú ideálne útočisko pre rodinu a ponúkajú krásny výhľad z veľkého balkóna. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou, ďalej je súčasťou rozkladacia pohovka a dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 57 m2 a plocha balkóna cca 11 m2. Paluba 17.

The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou, ďalej napríklad posedenie či jedálenský kút. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 49 m2 a plocha balkóna cca 3 m2. Paluba 18.

The Haven Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (HB)
Tieto suity majú neuveriteľný výhľad zo zadnej časti veľkého balkóna. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti a rozkladaciu pohovku pre dvoch, ďalej aj dve kúpeľne. Navyše je hosťom k dispozícii komorník 24 hodín denne a služby concierge. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 57 m2 - 62 m2 a balkóna cca 18 m2 - 23 m2. Paluby 9, 12 a 15.

The Haven Penthouse s balkónom na zadnej časti (HC)
Dané apartmány sú orientované na zadnej časti a tiež ponúkajú fantastický výhľad. Súčasťou je veľká manželská posteľ, rozkladacia pohovka pre dve osoby a dve kúpeľne. Ubytovať je možné až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 52 m- 55 m2 a plocha balkóna je cca 14 m2 - 16 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.

The Haven Courtyard Penthouse s veľkým balkónom (HE)
Tieto apartmány majú veľký bazén, manželskú posteľ kráľovskej veľkosti, rozkladaciu pohovku, posedenie a šatník. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je 34 m2 - 57 m2 a plocha balkóna cca 9 m2 - 13 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
V týchto apartmánoch umiestnených v The Haven môžete obdivovať nádherný neustále sa meniaci výhľad z balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka, ďalej šatník a luxusná kúpeľňa. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 - 49 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 5 m2. Paluba 18.

The Haven Penthouse s balkónom na prove (HG)
Nechajte sa rozmaznávať luxusom a výnimočnými službami v The Haven. Užite si nádherný výhľad z balkóna na prove lode. Súčasťou apartmánu je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka pre jednu alebo ďalšie dve osoby, ďalej obývací a jedálenský priestor. Je možné ubytovať až 4 osoby. Niektoré apartmány môžu byť prepojené s balkónovou kajutou. Plocha apartmánu je približne 38 m2 - 43 m2 a plocha balkóna cca 2 m2 - 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

The Haven Spa apartmán s balkónom (H9)
Ideálny spôsob, ako zažiť skvelú kúpeľnú dovolenku. Spa apartmány majú ukľudňujúci kúpeľný dekor, súčasťou je veľká manželská posteľ a vírivka. Hostia majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa, fitness centra a taktiež bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytovanie pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 31 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2 - 8 m2. Paluba 15.

Apartmán Club s balkónom

Rodinný Club apartmán s balkónom (M4)
Tieto suity majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred lode a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ a rozkladaciu pohovku. Niektoré apartmány je možné prepojiť s inými alebo aj balkónovými kajutami. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha kajút je približne 23 m2 a balkóna cca 3 m2. Paluby 10, 11, 12, 13, 14 a 15.


Apartmán Club s veľkým balkónom (M6)
Tieto apartmány ponúkajú úžasný výhľad z veľkého balkóna. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, niektoré majú aj vyklápacie lôžka pre ubytovanie až ďalších 2 osôb. Mnohé apartmány je možné vzájomne prepojiť. Plocha kajút je približne 30 m2 - 40 m2 a plocha balkóna je cca 9 m- 13 m2. Paluby 8 a 10.


Spa Club apartmán s balkónom (M9)
Balkónové apartmány Spa Club majú upokojujúci kúpeľný dekor. Súčasťou je veľká manželská posteľ a ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra. Zahŕňa tiež bezplatný vstup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 3 m2. Paluba 15.


Apartmán Club s balkónom (MA, MB, MC)
Dané apartmány majú súkromný balkón a niektoré môžu byť vzájomne prepojené pre získanie väčšieho priestoru. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, aj lôžka na ubytovanie až ďalších 2 osôb. Plocha apartmánu je približne 23 m2 - 28 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 - 9 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na lodi sú k dispozícii:

 • Reštaurácie, kaviarne: The Local Bar & Grill, Garden Café, Savour, Taste, The Manhattan Room, The Haven Restaurant (privátna reštaurácia pre hostí z The Haven), Ocean Blue, Onda by Scarpetta (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Cagney's Steakhouse, Food Republic, Teppanyaki (japonská kuchyňa), Los Lobos (mexická kuchyňa), American Diner, Coco´s, Dolce Gelato, Q Texas Smokehouse (autentickej texaskej barbecue), The Bake Shop
 • Bary, spoločenské priestory: Starbucks®, The District Brew House (50 značiek fľaškových pív a 22 točených aj špeciálne koktaily), Observation a Horizon Lounge s polkruhovými výhľadmi, The A-List Bar, Sugarcane Mojito Bar, Cellars Wine Bar, Sky Bar, The Local Bar (klasická krčmová kuchyňa), Mixx Bar, Maltings Whiskey Bar, Atrium Bar
 • Vibe Beach Club - oblasť určená výhradne osobám starším ako 18 rokov, ktorá ponúka nádherný výhľad na oceán, nadmerne veľkú vírivku, lehátka a iné relaxačné prvky. Súčasťou je aj bar s kompletnými službami, vodné streky, chladené uteráky a špízy s ovocím - preukazy sú k dispozícii v predpredaji alebo na palube pri prepážke služieb pre hostí
 • Bazén, vírivky, ležadlá
 • Pretekárska motokárová dráha
 • Galaxy Pavilion – priestor s virtuálnou realitou, simulátormi a únikovými hrami, laserová aréna
 • Video Arcade - svet videohier, simulátorov, virtuálnej reality
 • Aquapark – závodná šmykľavka Aqua Racer, dvojitá šmykľavka zasahujúca mimo palubu lode Ocean Loops, detský aquapark s tobogánmi, vyklápacími vedierkami alebo vodnými delami
 • Mandara Spa – kúpele s ponukou rozmanitých masáží a relaxačných či liečebných procedúr, termály, slanou a snežnou miestnosťou, salónom krásy a holičstvom
 • Pulse Fitness Centre – fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi, lekciami aerobiku, spinningu alebo pilates a jógy s možnosťou cvičenia pod dohľadom súkromného trénera
 • Escape Theatre – divadlo (muzikál z Broadwaya Kinky Boots, hudobná show The Choir of Man, muzikál Happy Hour Prohibition)
 • The Cavern Club - vystúpenie Beatles revival
 • Diskotéka, vystúpenie stand-up komikov
 • Galéria Park West - pôsobivá umelecká galéria ponúkajúca všetko od klasiky po súčasné umenie
 • Obchody s kozmetikou, parfémami, šperkami, módou, reklamnými predmetmi
 • Kasíno Encore – výherné automaty, ruleta, black jack a ďalšie
 • Guppies Nursery – priestor a aktivity pre najmenších od 6 mesiacov do 2 rokov v sprievode rodiča
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové a umelecké aktivity
 • Entourage Teen Club – priestor pre teenagerov od 13 do 17 rokov s filmami, hudbou, tanečnými párty a videohrami

Plavby na Norwegian Encore