Norwegian Dawn

Výletná loď Norwegian Dawn prvýkrát vyplávala na more v roku 2002 a bola slávnostne pokrstená herečkou Kim Cattrall zo seriálu Sex v meste. V roku 2011 prešla loď výraznou rekonštrukciou. Vďaka nej na palube pribudlo 50 kajút, brazílsky steakhouse a došlo k celkovej premene verejných priestorov.Výrobná cena Norwegian Dawn bola približne 400 mil. USD.

 

92 250t výtlak lode
294m dĺžka lode
38m šírka lode
25 rýchlosť v uzloch
2 340 max. počet pasažierov
1 169 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
12.2002 Rok výroby
05.2021 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Loď Norwegian Dawn ponúka rozmanitú ponuku ubytovania od vnútorných kajút, cez kajuty s oknom, kajuty so súkromným balkónom, alebo širokú škálu apartmánov, kde je okrem iného k dispozícii služba concierge, tzn. služba asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka pre 3. a 4. osobu. Plocha je približne 13 m2 - 25 m2. Paluby 10 a 11.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania ďalších 2 osôb. Plocha je približne 13 m2 - 25 m2. Paluby 4, 5, 8, 9 a 10.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Plocha je približne 14 m2. Paluba 8.

Kajuta s obrazovým oknom (OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Je možné ubytovať až 4 osoby. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5 a 6.

Kajuta s oknom (OF)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú miesto až pre štyroch hostí. Disponujú 2 samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a aj lôžkami, ktoré umožnia ubytovať ďalších 2 hostí. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 14 m2. Paluby 4 a 5.

Kajuta s oknom s obmedzeným výhľadom (OK)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú obrazové okno alebo okienko s obmedzeným výhľadom a môžu ubytovať až 4 hostí. Zahŕňajú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a jedno vysúvacie a vyklápacie lôžko pre 3. a 4. osobu. Nachádzajú sa uprostred lode a sú blízko všetkému dianiu. Plocha je približne 14 m2 – 18 m2. Paluba 8.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode a disponujú súkromným balkónom s presklenými dverami od podlahy k stropu. Majú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku pre ďalšiu osobu. Plocha kajút je približne 18 m2 - 28 m2 a plocha balkóna cca 3 m- 12 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom (BA, BF)
Dané kajuty sú určené pre 3 hostí. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a niektoré majú ďalšie lôžko pre ubytovanie ďalšie osoby. Spolu s posedením, sklenenými dverami od podlahy až po strop a súkromným balkónom ponúka úžasný výhľad. Niektoré kajuty je možné pre väčšie pohodlie prepojiť. Plocha kajút je približne 18 m2 - 27 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 5 m2. Paluby 8, 9, 10 a 11.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Apartmá

Apartmá Villa s tromi spálňami a záhradou (S1)
V Garden Villas je možné ubytovať až 7 hostí. Disponujú 3 spálňami, kúpeľňou s luxusnou vaňou a sprchou, obývacou izbou, jedálňou a súkromnou záhradou s vírivkou a vonkajším jedálenským kútom. Súčasťou je aj terasa, z ktorej si môžete vychutnať krásny výhľad. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Navyše apartmány Garden Villas sa môžu navzájom prepojiť a získať tak viac priestoru. Plocha apartmánu je približne 621 m2 a balkóna cca 413 m2. Paluba 14.

Apartmá Deluxe Owner's s dvoma balkónmi (S2)
Tieto apartmány Deluxe Owner's sú umiestnené na prove a ubytujú 4 hostí. Zahŕňajú samostatnú spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu s luxusnou vaňou a vírivkou, ďalej vaňu pre hostí, obývací a jedálenský kút. Tiež sú dispozícii služby komorníka a concierge. Plocha týchto apartmánov je približne 78 m2 - 83 m2 a balkóna cca 13 m2. Paluba 10.

Apartmá Owner's s dvoma balkónmi (S3)
Apartmán Owner's Suites s dvoma balkónmi sú vhodné až pre 4 hostí. Majú obývaciu izbu, jedáleň, samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, kúpeľňu s luxusnou vaňou a vírivkou aj minibar. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 66 m2 a balkóna cca 13 m2. Paluba 9.

Rodinný apartmán Deluxe s dvoma spálňami s balkónom (S4)
S dostatkom miesta až pre 6 osôb sú tieto apartmány ideálne, ak chcete vziať celú rodinu. Súčasťou je obývacia časť, jedálenský kút, samostatná spálňa s manželskou posteľou, aj samostatná detská spálňa a veľký súkromný balkón. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 54 m2 a balkóna cca 5 m2. Paluba 11.

Deluxe Owner's apartmán (S6)
Užite si nádherný výhľad z rozsiahlej okennej steny týchto apartmánov, ktoré zahŕňajú manželskú posteľ kráľovskej veľkosti a lôžka na ubytovanie až ďalších 4 osôb. Ďalej je súčasťou kúpeľňa s luxusnou vaňou a vírivkou, posedenie, jedálenský kút a služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 61 m2 - 68 m2. Paluba 12.

Rodinný apartmán s balkónom (SB)
V týchto apartmánoch je veľa miesta pre celú rodinu. Je tu manželská posteľ a ďalšie lôžka pre ubytovanie až ďalších štyroch hostí, ďalej kúpeľňa s luxusnou vaňou a balkón, kde sa môžete nadýchnuť čerstvého morského vzduchu a užívať si neustále sa meniacu morskú krajinu. Služby komorníka a concierge završujú dokonalú rodinnú dovolenku. Plocha apartmánu je približne 45 m2 - 51 m2 a plocha balkóna cca 5 m2 - 10 m2. Paluba 12.

Apartmán Deluxe Penthouse s veľkým balkónom na prove (SD)
Tieto štýlové strešné apartmány sú orientované na prove lode. Súčasťou je manželská posteľ, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou či pohodlný obývací a jedálenský kút, kde si môžete oddýchnuť alebo si vychutnať jedlo, ktoré vám zaistí váš komorník. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 47 m2 a plocha balkóna cca 12 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na prove (SF)
Tieto suity sú vybavené manželskou posteľou, kúpeľňou s luxusnou vaňou a sprchou, obývacím a jedálenským kútom. K dispozícii je komorník a služba concierge. Niektoré tieto apartmány je možné pripojiť k apartmánu Deluxe Owner´s Suite alebo Owner´s Suite. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 41 m2 - 52 m2 a plocha balkóna cca 12 m2 - 23 m2. Paluby 9 a 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (SM)
V týchto apartmánoch umiestnených na zadnej časti možno ubytovať až 3 osoby. Súčasťou je spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa s luxusnou vaňou aj sprchou, obývací priestor a jedálenský kút. Nevyhnutnosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 35 m2 - 38 m2 a plocha balkóna cca 8 m2 - 11 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s balkónom na zadnej časti (SN)
Súčasťou týchto štýlových apartmánov je spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia pohovka pre jednu osobu, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou, obývací a jedálenský kút aj súkromný balkón. Navyše sa o Vás bude starať komorník a k dispozícii je služba concierge. Plocha apartmánu je približne 33 m2 - 34 m2 a plocha balkóna cca 6 m2 - 7 m2. Paluby 8 a 9.

Rodinný apartmán (SP)
V týchto apartmánoch sa ubytuje až 6 hostí. Sú vybavené manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladacou pohovkou pre dve osoby a niektoré majú aj sťahovaciu posteľ Murphy pre umiestnenie ďalších dvoch hostí. Ďalej je súčasťou posedenia, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou. V cene sú služby komorníka a concierge. Tieto apartmány majú okná od podlahy k stropu a sú bez balkóna. Plocha je približne 37 m2 – 41 m2. Paluba 12.

Apartmán Club s balkónom

Apartmán Club s balkónom (MA, MB)
Balkónové apartmány Norwegian Dawn Club môžu ubytovať až 4 hostí. Majú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a lôžka na prespanie ďalších 2 hostí. Ďalej ponúka posedenie, kúpeľňu s luxusnou vaňou a sprchou aj úžasný výhľad zo súkromného balkóna. Plocha apartmánu je približne 26 m2 - 27 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na lodi je k dispozícii mnoho mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičný Cagney's Steak House, ktorý vás zavedie do atmosféry gangsteriek z 30. rokov. Vaše chuťové bunky určite potešia aj Teppanyaki reštaurácia ponúkajúca lahodné japonské špeciality alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Norwegian Dawn je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá divadlo Stardust plné skvelých prestavení. Do sveta exkluzívnych vín vás zavedie vinotéka Wine Cellar. Alebo skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Na lodi je aj mnoho štýlových barov. Zájdite na drink do Gatsby's Champagne Baru v duchu klasického art deko štýlu alebo si užite pohodovú atmosféru pri niektorom z plážových barov.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku. Na palube sa nachádza aj bazén Oasis s množstvom vodných atrakcií, vírivkami a zmrzlinovými barmi.

Hostia môžu tiež svoje telo nechať rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detská herňa a diskotéka Teens Club, kde nájdete jukeboxy, stolný futbal aj hokej. Pre deti je k dispozícii aj detské centrum a bazén T-Rex tematicky ladené do doby pravekých dinosaurov.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácia - O'Sheehan's Bar & Grill (reštaurácia v írskom štýle), Aqua, Bamboo-A Taste of Asia (ázijská kuchyňa), Garden Café (s rodinnými menu obsahujúci aj detské porcie), Venetian (reštaurácia s výhľadom na oceán), Los Lobos Cantina (mexická kuchyňa), Moderne Churrascaria (brazílska kuchyňa), Sushi Bar, Cagney's Steakhouse (americký steakhouse ponúkajúci Certified Angus Beef®), La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Teppanyaki (japonská kuchyňa)
 • Bary - Atrium Café & Bar, Bimini Bar & Grill, Gatsby's Champagne Bar, Juice Bar, Sake Bar, Sugarcane Mojito Bar, The Cellars Wine Bar, Topsiders Bar & Grill, Havana Club Cigar Bar (svet prémiových cigár a koňakov)
 • Show "Elements" - úžasný hudobný a tanečný pohľad, inšpirovaný 4 prírodnými živlami - zem, vzduch, voda a oheň
 • Soul Rockin' Nights - párty oslavujúce jemnosť soulu až po surovú silu rock'n'rollu, ktorá Vás unesie späť do 80. rokov
 • Divadlo Stardust
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge
 • Kasíno Dawn
 • Obchodné centrum Galleria Shops
 • Galéria Park West - pôsobivá umelecká galéria ponúkajúca všetko od klasiky po súčasné umenie
 • Internetová kaviareň - je možné využiť aj ako lektorské a školiace centrum
 • Konferenčné centrum, knižnica
 • Bazén Oasis lemovaný barmi, vnútorný bazén Lap Pool (najdlhší krytý bazén na výletnej lodi), 6 víriviek
 • Športové ihrisko (možnosť si zahrať basketbal alebo volejbal), bežecká a pešia dráha
 • Fitness centrum
 • Salón a kúpele Mandara - ponúkajúce špeciálne procedúry, napr. suchá sauna, para, masáže horúcimi kameňmi, švédske a balijské masáže, salón krásy, holičstvo
 • Video Zone Arcade - svet videohier a virtuálnej reality
 • Entourage Teen Club, ktorý sa večer mení na diskotéku
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov, ponúkajúci kreatívne hry, športové aktivity a tematické party, rovnako ako skupinové stráženie detí
 • Bazén T-Rex s šmykľavkou a šmykľavkami

Plavby na Norwegian Dawn