„Nevšedné prvky, ktoré ponúkajú perfektný zážitok na mori v každom ročnom období“. MSC Virtuosa z triedy Meraviglia Plus prináša ešte viac spoločných priestorov ako jej staršie sestry a k tomu radu vzrušujúcich inovácií. Prvýkrát vyplávala 16. apríla 2021.

Centrálna promenáda Galleria ešte dlhšou, 98,5 metrovou LED kupolou je lemovaná butikmi, reštauráciami, obchodmi aj miestami, na ktorých je možné len tak relaxovať alebo stretnúť nových priateľov. Večer ožije živou hudbou, párty a zábavou. Bazén Atmosphere je bezpochyby jedným z najväčších na mori, a čo sa týka verejných priestranstiev, pripadá na každého hosťa 10 metrov štvorcových. Nechýba ani TV štúdio, vybavené tými najmodernejšími technológiami. Novinkou je potom múzeum klasického a moderného umenia, vystavujúce v spolupráci s kultúrnymi centrami a umeleckými múzeami po celom svete originálne diela. Hosťom najvyššej triedy je určený MSC Yacht Club, exkluzívny a súkromný priestor, ktorý bez preháňania možno opísať ako loď na lodi.

Občerstvenie zaisťuje rad reštaurácií, kaviarní i barov, absolútnou novinkou potom je bar a spoločenský priestor L' Atelier Bistrot s posedením, pódiom a tanečnou plochou. Nová reštaurácia, určená výhradne pre hostí MSC Aurea Experience, sa potom pochváli aj 111 metrov dlhou promenádou. Postarané je ako vždy aj o zábavu: nechýbajú kúpele MSC Aurea Spa, pre aktívne založených potom výborne vybavené fitness centrum MSC Gym. 

177,1t výtlak lode
331m dĺžka lode
43m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
6 334 max. počet pasažierov
2 644 celkový počet kabin