MSC Splendida

Do služby vstúpila MSC Splendida v júli roku 2009. Pôvodné meno lode malo znieť MSC Serenata, ale v máji 2007 meno zmenili na MSC Splendida.

Loď MSC Splendida je vybavená inovatívnymi systémami na zabezpečenie úspor energie a ochrany životného prostredia a je ocenená titulom ECO SHIP.

Výrobná cena MSC Splendida bola približne 550 mil. USD.

137 936t výtlak lode
333,3m dĺžka lode
37,9m šírka lode
23,0 rýchlosť v uzloch
4 363 max. počet pasažierov
1 637 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
07.2009 Rok výroby

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií, k dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Plocha vnútorných kajút je 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1):
IR2 - paluby 10, 11, 12, 13 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9 - plocha 17 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 18 - 21 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL3, OL2, OL1):
OL3 - paluba 13 - plocha 18 m2 - kajuty majú tzv. "Juliet balkón", ktorý nie je priechodný
OL2 - paluba 8 - plocha 18-19 m2
OL1 - paluba 5 - plocha 21 m2

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Tieto kajuty s plochou 19 - 20 m2 majú balkón cca 4 - 6 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 8089, 9085, 10196, 11084, 13049. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Väčšina balkónov na lodi MSC Splendida majú presklené zábradlia, ale niektoré balkóny na prove a na zadnej časti majú zábradlie kovové, pre viac informácií sa na nás môžete obrátiť.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2

Trieda Fantastica (BL3, BL2, BL1, BP):
BL3 - paluby 12 a 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2
BL2 - paluby 10 a 11 - plocha 19 m2, balkón 4 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 19-20 m2, balkón 4-6 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkón 4 m2 - kajuty s čiastočne alebo úplne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s balkónom na 8. a 13. palube má úplne obmedzený výhľad. Niektoré kajuty s balkónom na 9. - 12. palube má čiastočne obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 36 m2 s balkónom o ploche 16 m2 s vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré je možné prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 16.

Apartmán Executive & Family Suite (YC2)
Plocha daného apartmánu je 45 - 53 m2, nemá balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okno. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Nachádza sa tu aj pohovka, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Grand Suite (YCP)
Plocha je približne 29 m2 s balkónom o ploche 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestorná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút a fén. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je približne 23 - 29 m2 s balkónom o ploche cca 4-6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré apartmány majú pohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie k internetu (v cene), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea (SX)
Plocha apartmánu je približne 38 - 41 m2 s balkónom o ploche cca 4-6 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), 3. lôžko je formou rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je približne 29 - 33 m2 s balkónom o ploche cca 4-6 m2. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), 3. lôžko je formou rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 10, 11 a 12.

Apartmán Premium Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SLS)
Plocha týchto apartmánov je 25 - 31 m2, nemajú balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), v niektorých kajutách tejto triedy je možnosť 3. lôžka formou rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestorná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Deluxe Suite Aurea s oknom s panoramatickým výhľadom (SRS)
Plocha týchto apartmánov je 22 - 23 m2, nemajú balkón, ale veľké panoramatické neotvárateľné okná. Súčasťou je dvojlôžko, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestorná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 10 a 11.


Zábava

Pre hostí je palube pripravený výnimočný komfort i špičkové technológie. Na lodi sa nachádza veľa tematicky zariadených barov i jedinečných reštaurácií, v ktorých si môžete vychutnať pravé stredomorské špeciality.

Báť sa nemusíte ani o zábavu na večer, zájsť môžete na predstavenie do štýlového The Strand divadla, skúsiť šťastie v kasíne alebo pretancovať noc na Club 33 Disco.

Bazény, kozmetické služby, squash alebo relaxačné miestnosti sú už samozrejmosťou.

Na lodi je k dispozícii:

 • 7 reštaurácií, 11 barov (vrátane Coffee baru, Piano bare alebo Jazz baru )
 • Knižnica, 4D kinoThe Strand divadlodiskotéka, pokrový salónik, kasíno, galéria umenia, simulátor Formule 1, bowling, fotogaléria
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowling, squash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Splendida

Taliansko, Francúzsko z Janova na lodi MSC Splendida

Loď: MSC Splendida
Trasa: Taliansko, Francúzsko
Nalodenie: Janov, Taliansko
Vylodenie: Marseille, Francúzsko
Trvanie: 1 noc
Last Minute

Taliansko, Grécko, Turecko z Trieste na lodi MSC Splendida

Loď: MSC Splendida
Trasa: Taliansko, Grécko, Turecko
Nalodenie: Trieste, Taliansko
Vylodenie: Bari, Taliansko
Trvanie: 8 nocí