MSC Preziosa

Nová MSC Preziosa bola pokrstená 23. marca 2013 v talianskom Janove, rodisku slávneho Krištofa Kolumba.

V roku 2010 spoločnosť STX France a líbyjská štátna spoločnosť General Nation Maritime Transport Corporation podpísali dohodu postaviť výletnú loď podobnú MSC Splendida a MSC Fantasia.

Na návrh Libanončana Hannibala Kaddáfího mala dostať meno Phoenicia. Do dizajnu lode malo byť zabudované 120 ton veľké žraločie akvárium.

V priebehu stavby, vo februári 2011, vypukla v Libanone občianska vojna a STX France zrušila zmluvu a začala hľadať nového kupca. V júni 2011 kúpila loď MSC Cruises a loď dostala názov MSC Preziosi.

Táto loď pláva po trasách po Stredozemnom mori a gréckych ostrovoch, ktoré sú najžiadanejšie v Európe. MSC Preziosi sa chváli 18 palubami, z ktorých 14 je určených cestujúcim. Tí sa môžu ubytovať v 1751 kajutách.

Loď znižuje emisie oxidu uhličitého a obsahuje čistiarne odpadových vôd. Je ekologická rovnako ako jej sesterská loď MSC Divina.

MSC Preziosi ponúka nevšednosť, luxus, ale aj potrebnú relaxáciu, ktorá vám zaručí tú najkrajšiu dovolenku.

Spoločnosť MSC kúpila loď Preziosi za 550 mil. EUR.

139 072t výtlak lode
333m dĺžka lode
38m šírka lode
24,2 rýchlosť v uzloch
4 354 max. počet pasažierov
1 751 celkový počet kabin

Kajuty

Třída Bella

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 13m(24 mkajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí). Paluby 5,  8, 9 a 10.

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko.  Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 13m(24 mkajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí). Paluby 10, 11, 12 a 13.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 13 m2. Paluba 13.

Třída Bella

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 12 do 29 m (Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 5 a 8.

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 12 do 29 m2 (Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 5 a 8.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 12 m2. Paluba 8.

Třída Bella

Tyto kajuty v této třídě mají balkon s omezeným výhledem (8134, 8136, 8137, 8138, 8139, 8140, 8141, 8143)

Tyto kajuty mají Juliet balkon (falešný balkon): 13222, 13223, 13224, 13225, 13226, 13227, 13228, 13229, 13230

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Některé kajuty mají omezený výhled. Plocha od přibližně 17 do 42 m(Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 8, 9, 10, 11 a 13. 

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 do 42 m(Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Super Family - Třída Fantastica

Pohodlné ubytování až pro 6 osob skládající se ze dvou navzájem propojených balkonových kajut - dva balkony a dvě koupelny, 3. lůžko formou rozkládací pohovky.

Třída Aurea

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání).  Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 do 42 m2. Paluby 12 a 13.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 m2. Paluby 12 a 13.

Některé kajuty mají větší balkon, ale mírně zhoršený výhled např.: 9225, 10080, 11259, 12220, 13194. Další kajuty najdete na plánu lodi, nebo se můžete informovat u nás.

Většina balkonů na lodi MSC Preziosa mají prosklené zábradlí, ale některé balkony na přídi a na zádi mají zábradlí kovové, pro více informací se na nás můžete obrátit.

Třída MSC Yacht Club

Královské apartmá

Dvoulůžko královské velikosti, které může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Královské apartmá má dvoupohovku, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 52 m2 (včetně balkonu o ploše přibližně 16 m2). Paluba 16.

Exkluzivní a rodinné apartmá

Dvoulůžko královské velikosti, které může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Apartmá má dvoupohovku, která může být rozložena a použita jako 3. a 4. lůžkoKlimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 45 do 53 m2Apartmá nemají balkon, ale mají velká panoramatické neotevíratelná okna. Paluba 12.

Luxusní apartmá (Deluxe)

Dvoulůžko královské velikosti, které může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některá apartmá mají pohovku, nebo doupohovku která může být rozložena a použita jako 3. lůžko a/nebo 4. lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 21 do 47 m2 s balkonem. Paluby 15 a 16.

Třída Aurea

Dvoulůžko královské velikosti, které může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 21 do 47 m2. Některá apartmá mají balkon, jiná panoramatická okna. Paluby 9, 10 a 11.


Zábava

Cestujúci si môžu vychutnať slnko na novej Top 18 Exclusive Solárium palube, ktorá je však určená len pre dospelých. Je to miesto odpočinku s úchvatným výhľadom na oceán. Táto terasová oblasť je k dispozícii taktiež na lodiach MSC Splendida, MSC Fantasia a MSC Divina.

Špeciálna paluba je k dispozícii od začiatku letnej sezóny 2013. Hostia sú vítaní v súkromnom vchode na palube 18 členným skúseným personálom s osviežujúcim chladeným uterákom a exkluzívnym ležadlom. Pre tých, ktorí dávajú prednosť odpočinku v tieni, je v ponuke široký výber krásnych a útulných pohoviek. Každý detail paluby č. 18 bol špeciálne navrhnutý pre relaxáciu od východu do západu slnka. 

Tí, ktorí si dokonalý odpočinok nedokážu predstaviť bez úžasnej masáže, nemusia vôbec opúšťať palubu. V rovnakom priestore sa nachádza MSC Aurea Spa. Všetky služby je možné využívať priamo na ležadle, takže nemusíte urobiť ani krok navyše.

Na palube sa taktiež nachádza slnečná Tiki Bar terasa určená pre deti a dospievajúcich. Tá ponúka širokú škálu chutných a výživných nápojov.

Prístup do exkluzívneho sveta relaxácie je veľmi jednoduchý - lacné jednodňové vstupenky sú k dispozícii na recepcii alebo pri vchode na zázračnú palubu Top 18 Solarium.

Na lodi je k dispozícii:

 • 8 reštaurácií, 20 barov (okrem iného aj Safari bar, Jazz bar alebo Piano bar )
 • Videoherňa, kino 4D, divadlo, diskotéka, galéria umenia, bowling, kino, knižnica, internetová kaviareň
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning , kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Aquapark so 120 metrov dlhou vodnou šmykľavkou
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete : 

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Preziosa

Last Minute

Francúzsko, Nemecko z Le Havre na lodi MSC Preziosa

Loď: MSC Preziosa
Trasa: Francúzsko, Nemecko
Nalodenie: Le Havre, Francúzsko
Vylodenie: Hamburg, Nemecko
Trvanie: 2 noci
Last Minute

Guadeloupe, Antigua a Barbuda, Portugalsko, Francúzsko z Pointe-à-Pitre na lodi MSC Preziosa

Loď: MSC Preziosa
Trasa: Guadeloupe, Antigua a Barbuda, Portugalsko, Francúzsko
Nalodenie: Pointe-à-Pitre, Francúzsko
Vylodenie: Le Havre, Francúzsko
Trvanie: 12 nocí