X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Magnifica

Na more bola MSC Magnifica oficiálne spustená začiatkom marca 2010 po tom, čo bola s veľkou slávou pokrstená v nemeckom Hamburgu - kým iným ako obľúbenou krstnou MSC, Sophiou Loren.

Táto loď sa chváli špičkovým dizajnom kombinovaným s najmodernejšími technológiami. Niet divu, spája v sebe totiž to najlepšie z tried Fantasia a Musica.

Magnifica je vybavená zaťahovacou strechou, ktorá je ako stvorená pre plavby organizované v zimných mesiacoch.  

Náklady na stavbu MSC Magnifica sa vyšplhali až k 547 mil. USD.

95 128t výtlak lode
293,8m dĺžka lode
32,2m šírka lode
22,9 rýchlosť v uzloch
3 223 max. počet pasažierov
1 259 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
03.2010 Rok výroby

Kajuty

Magnifica má celkom 16 palúb. Na dolných poschodiach sa nachádzajú spoločenské priestory, vo vyšších sú kajuty. Najobľúbenejšie sú potom tie s balkónmi a krásnymi výhľadmi na morskú hladinu.

Plocha vnútorných kajút je 13 - 14 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluby 11 a 12 - plocha 13-14 m2
IM1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 13 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 14 - 16 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OR1, OO):
OR1 - paluba 5, 8, 12 - plocha 14-16 m2
OO - paluba 8 - plocha 15 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Kajuty s oknom na 8. palube majú obmedzený výhľad.

Tieto kajuty s plochou približne 14 - 18 m2 majú balkón cca 4 - 5 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Väčšina kajút na 12. palube majú balkón s obmedzeným výhľadom.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 10190, 11197, 12161. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 10 a 11 - plocha 16 m2, balkón 5 m2

Trieda Fantastica (BL1, BR2, BR1, BM2, BM1, BP):
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 18 m2, balkón 4 m2
BR2 - paluby 10, 11, 12, 14, 15 - plocha 16 m2, balkón 5 m2
BR1 - paluba 9 - plocha 16 m2, balkón 5 m2
BM2 - paluby 10, 11, 12, 14 - plocha 14 m2, balkón 5 m2
BM1 - paluby 8 a 9 - plocha 14 m2, balkón 5 m2
BP - paluba 12 - plocha 16 m2, balkón 5 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút na 12. palube majú balkón s obmedzeným výhľadom.

Apartmány majú plochu 23 - 25 m2 a súkromný balkón s plochou 6 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V triede Premium je 3. a 4. lôžko dostupné vo forme rozkladacej pohovky. V triede Deluxe je 3. lôžko formou vyklápacieho lôžka a 4. až 5. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky, možno tu teda ubytovať až 5 osôb. V apartmánoch sa ďalej nachádza priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SL2, SL1, SR1):
SL2 - paluba 15 - plocha 25 m2, balkón 6 m2
SL1 - paluba 14 - plocha 25 m2, balkón 6 m2
SR1 - paluby 9, 10, 11, 12 - plocha 23 m2 - možno ubytovať až 5 osôb


Zábava

Na jedlo môžete zájsť do piatich jedinečných reštaurácií, v ktorých to hýri chuťami z celého sveta. Relaxáciu a odpočinok potom poskytne dvanásť tematicky zariadených barov. Stačí si len vybrať ten váš.

Ak radi odpočívate aktívne, ani vás loď nesklame. Čakajú tu na vás vírivky, solárium alebo bazén so sťahovacou strechou, ktorý umožní kúpanie za akéhokoľvek počasia.

Pre športových nadšencov sú pripravené tenisové kurty, moderná telocvičňa alebo bowling.

V samom srdci lode sa nachádzajú unikátne MSC Aurea Spa. Rozmaznávať vás tu budú zruční maséri z Bali alebo špičkovo kvalifikovaný kozmetický a kadernícky personál.

Na lodi je k dispozícii:

 • 5 reštaurácií ponúkajúcich jedlá z celého sveta, 12 barov (okrem iného aj Sport bar s biliardovými stolmi alebo Cigar bar )
 • Videoherňa, 4D kino, divadlo, diskotéka, galérie umenia, bowling, knižnica, internetová kaviareň, kasíno
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, thalassoterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Fitness centrum
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

 

Plavby na MSC Magnifica