MSC Lirica

Loď Lirica bola vôbec prvou loďou skonštruovanou priamo pre spoločnosť MSC. Svojim pasažierom ponúka pohodlie v elegantnom prostredí s uvoľnenou atmosférou a nerušenými výhľadmi na more.

Výrobná cena MSC Lirica bola približne 250 mil. USD.

MSC Lirica prešla počas svojho pôsobenia rozsiahlou rekonštrukciou v rámci "Renaissance Programme". Na lodi tak pribudli priestorné kajuty s balkónmi, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more. Tiež boli zväčšené priestory reštaurácie a bufetu, aby bola ponúkaná ešte väčšia škála kulinárskych lahôdok. Ďalej bola v rámci programu zväčšená plocha určená k hudbe a tancu, a to výmere 319 m2. V neposlednom rade s pomocou prestížnych partnerov ako Chicco, LEGO® a Namco® boli vytvorené nové herné oblasti pre deti všetkých vekových kategórií.

65 591t výtlak lode
274,9m dĺžka lode
32m šírka lode
21,7 rýchlosť v uzloch
1 984 max. počet pasažierov
992 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
01.2003 Rok výroby

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií. K dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Plocha vnútorných kajút je 12 - 13 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluby 9, 10 - plocha 13 m2
IM1 - paluby 7, 8 - plocha 12-13 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 12 - 22 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2
OM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2
OM1 - paluby 7 a 8 - plocha 12-13 m2
OO - paluba 7 - plocha 12-13 m- kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 7. palube má obmedzený výhľad.

Kajuty s plochou 13 m2 so súkromným balkónom s plochou približne 3 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkón 3 m2

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Apartmány majú plochu 23 m2 a súkromný balkón s plochou 5 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a 3. alebo aj 4. lôžko je dostupné vo forme rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SR2, SR1):
SR2 - paluba 12 - plocha 23 m2, balkón 5 m2
SR1 - paluba 10 - plocha 23 m2, balkón 5 m2


Zábava

Na lodi nájdete nespočetné množstvo príjemných barov a salónikov, kde si so svojimi priateľmi môžete užiť drink pred večerou alebo návštevu divadla. Návštevníci si obľúbili hlavne Beverly Hills bar alebo autentickú krčmičku Lorda Nelsona v anglickom štýle.

Na palube sa nachádza aj unikátne Broadwayské divadlo. Ľahko si tu zarezervujete predstavenie cez internet alebo osobne na recepcii.

Lirica ako posledná vo svojej triede prešla rozsiahlou rekonštrukciou v rámci "Renaissance Programme". Na lodi tak pribudli priestranné kajuty s balkónmi, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more. Deti si zase užijú jedinečný park s vodotryskami aj ďalšie priestory pripravené len pre ne.

Na lodi je k dispozícii:

 • 4 reštaurácie a 5 barov (vrátane hudobného baru a anglickej krčmičky)
 • Diskotéka, kasíno,  videoherňa, internetová kaviareň, knižnica, Broadwayské divadlo
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Detský areál s aquaparkom s vodotryskami
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete : 

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Lirica