X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Lirica

Loď Lirica bola vôbec prvou loďou skonštruovanou priamo pre spoločnosť MSC. Svojim pasažierom ponúka pohodlie v elegantnom prostredí s uvoľnenou atmosférou a nerušenými výhľadmi na more.

Výrobná cena MSC Lirica bola približne 250 mil. USD.

65 591t výtlak lode
274,9m dĺžka lode
32m šírka lode
21,7 rýchlosť v uzloch
1 984 max. počet pasažierov
992 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
01.2003 Rok výroby

Kajuty

Ubytování je rozděleno do několika kategorií. K dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Trieda Bella

Dvojposteľ môže byť upravená na dve samostatné postele (na požiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 11 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8 a 9.

Trieda Fantastica

Dvojposteľ môže byť upravená na dve samostatné postele (na požiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 11 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 8, 9 a 10.

Trieda Bella

Kajuty v tejto triede majú okná s obmedzeným výhľadom

Dvojposteľ môže byť upravená na dve samostatné postele (na požiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 7

Trieda Fantastica

Dvojposteľ môže byť upravená na dve samostatné postele (na požiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13-22 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Aurea:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. lôžko formou rozkladacej pohovky a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13-22 m2. Paluba 9.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. poschodové lôžko. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 15-16 m2. Paluby 9 a 10. 

Trieda Aurea:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. poschodové lôžko. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 15-16 m2. Paluba 9. 

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2 vrátane balkóna. Paluba 10.

Trieda Aurea:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2 vrátane balkóna. Paluby 10 a 12.


Zábava

Na lodi nájdete nespočetné množstvo príjemných barov a salónikov, kde si so svojimi priateľmi môžete užiť drink pred večerou alebo návštevu divadla. Návštevníci si obľúbili hlavne Beverly Hills bar alebo autentickú krčmičku Lorda Nelsona v anglickom štýle.

Na palube sa nachádza aj unikátne Broadwayské divadlo. Ľahko si tu zarezervujete predstavenie cez internet alebo osobne na recepcii.

Lirica ako posledná vo svojej triede prešla rozsiahlou rekonštrukciou v rámci "Renaissance Programme". Na lodi tak pribudli priestranné kajuty s balkónmi, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more. Deti si zase užijú jedinečný park s vodotryskami aj ďalšie priestory pripravené len pre ne.

Na lodi je k dispozícii:

 • 4 reštaurácie a 5 barov (vrátane hudobného baru a anglickej krčmičky)
 • Diskotéka, kasíno,  videoherňa, internetová kaviareň, knižnica, Broadwayské divadlo
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Detský areál s aquaparkom s vodotryskami
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete : 

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Lirica