MSC Armonia

Loď MSC Armonia  odráža svoje talianske meno a dokazuje, že je možné  zladiť priestor a intimitu v dokonalej harmónii.

Loď uzrela svetlo sveta v roku 2000. Pôvodne bola postavená pre dnes už neexistujúcu spoločnosť Festival Cruises a niesla meno MS European Vision. V minulosti poskytovala ubytovanie významným osobnostiam. V roku 2011 mala napríklad hostiť bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha  na 27. summite G8 v Janove. Po teroristických útokoch 11. septembra bol však Janov považovaný za ďalšie potenciálne miesto útokov al-Kájdy a Armoniu preto strážili protiteroristické jednotky. George W. Bush nakoniec preto dal prednosť hotelu v prístave.

V roku 2004 Armonia prešla do vlastníctva spoločnosti MSC Cruises a stala sa prvou loďou, ktorá prešla rozsiahlou rekonštrukciou v príhodne nazvanom programe " Renaissance Programme" .

Jednotlivé paluby lode majú mená po drahých kameňoch. Na lodi tak nájdete palubu  Topaz, Zafír, Diamant alebo Smaragd.

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom, ktoré cestujúcim poskytujú dostatok priestoru.

65 542t výtlak lode
274,9m dĺžka lode
32m šírka lode
20,1 rýchlosť v uzloch
2 520 max. počet pasažierov
976 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
06.2001 Rok výroby
11.2014 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom a vnútorné kajuty, ktoré cestujúcim poskytujúce dostatok priestoru. 

Plocha vnútorných kajút je približne 13 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IM2, IM1):
IM2 - paluba 9 a 10 - plocha 13 m2
IM1 - paluba 7 a 8 - plocha 13 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je od 12 do 22 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar (za poplatok), trezor. Rodinné kajuty zahŕňajú spálňu a obývací priestor až so štyrmi lôžkami.

Trieda Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2
OM2 - paluba 9 a 10 - plocha 13 m2
OM1 - paluba 7 a 8 - plocha 13 m2
OO - paluba 7 - plocha 12-13 m2 - kajuty s čiastočne alebo úplne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kabíny na 7. palube majú čiastočne alebo úplne obmedzený výhľad.

Jedná sa o kajuty s plochou 13 m2 a súkromným balkónom s plochou cca 3 – 4 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a niektoré kajuty ponúkajú 3. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletným kútom s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkón 3-4 m2

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Apartmán má plochu 22 m2 a súkromný balkón s plochou 5 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a 3. lôžko je dostupné vo forme rozkladacej pohovky. V kajute je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SR2, SR1):
SR2 - paluba 12 - plocha 22 m2, balkón 5 m2
SR1 - paluba 10 - plocha 22 m2, balkón 5 m2


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie a bary
 • Divadlo, kasíno, diskotéka
 • Galéria, knižnica
 • Solárium, športové centrum s výhľadom na more
 • Unikátny MSC Aurea Spa s autentickými balijskými kúpeľmi, kozmetickými procedúrami, saunou a tureckými kúpeľmi, salónom krásy a kaderníctvom, je možné si dopriať až 20 typov masáží vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi, aromaterapiu, manikúru.
 • Internetová kaviareň, fajčiarsky salónik, konferenčné centrum
 • Detské ihriská a herne vrátane Lego parku alebo zabavného parku s vodotrysky
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, basketbal, futbal, volejbal, tenisové kurty
 • Minigolf, mini bowling
 • Squash, ping-pong, stolný futbal
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Plavby na MSC Armonia

Brazília na lodi MSC Armonia

Loď: MSC Armonia
Trasa: Brazília
Nalodenie: Itajai, Brazília
Vylodenie: Santos, Brazília
Trvanie: 2 noci

Břehy Jaderského moře na lodi MSC Armonia

Loď: MSC Armonia
Trasa:

Taliansko, Chorvátsko, Čierna Hora, Grécko

Vylodenie: Monfalcone/Marghera/Ravenna (Benátky), Taliansko
Trvanie: 8 nocí

Autobusová doprava - český sprievodca

Plavba je vypredaná, ďakujeme!