Celebrity Xploration

Loď Celebrity Xploration

Celebrity Xploration vstúpila do služby Celebrity Cruises spoločne s Celebrity Xperience na jar v roku 2017, a to ako jedna z troch lodí triedy Xpedition. Celebrity Cruises ju získala spolu s akvizíciou spoločnosti Ocean Adventures, prestavala ju, modernizovala a nasadila na jej pôvodnú trasu – na Galapágske ostrovy.

Celebrity Xploration je štýlový katamarán s kapacitou len 16 pasažierov, atmosféra na lodi je teda vždy priateľská, neformálna a servis osobný.

Hlavná jedáleň servíruje bufetové raňajky, obedy i večere, k ich príprave používa len tie najčerstvejšie lokálne suroviny a najkvalitnejšie ryby a morské plody. Raňajky, obedy a príležitostné večere pod hviezdami ponúka reštaurácia pod šírym nebom Al Fresco. Zo Slnečnej paluby sú nádherné výhľady a hosťom sú tu k dispozícii ležadlá a vírivka.

Spoločenský priestor Lounge je nielen miestom, kde si hostia každý deň vypočujú plán na ďalší deň alebo odbornú prednášku skúsených prírodovedcov, ale je tiež ideálnou destináciou pre sledovanie dokumentárnych filmov s pohárikom niečoho dobrého na pitie.

319t výtlak lode
30m dĺžka lode
11m šírka lode
10 rýchlosť v uzloch
19 max. počet pasažierov
8 celkový počet kabin

Kajuty

Na palube Celebrity Xperience je celkom 24 aparmánov (Elite Ocean View, Premium Ocean View a Deluxe Ocean View), všetky bez výnimky s výhľadom. Vybavené sú dvomi samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť v dvojlôžko (na výber je  tvrdý alebo mäkký matrac a celý rad vankúšov), dostatkom úložného priestoru, vlastnou kúpeľňou, plochou TV obrazovkou s DVD prehrávačom, telefónom, trezorom, písacím stolom, klimatizáciou, chladničkou, MP3 stanicou, obliečkami, sušičom vlasov, luxusnými županmi a plážovými uterákmi a ďalekohľadom. Izbová služba doručí na želanie raňajky, obed alebo večeru priamo do izby. Využiť je možné tiež práčovňu (za poplatok) a v spoločných priestoroch pripojenie k bezdrôtovému internetu.


Zábava

Zábava

Norwegian Bliss je prísľubom „senzačnej“ zábavy pre všetkých. Na palube sú k dispozícii:

  • Reštaurácie, bistrá, kaviarne, bary
  • Najväčšia pretekárska dráha na mori s presahom mimo hranice paluby
  • Laserová aréna na tému cestovanie vesmírom
  • Kasino Bliss, kartárska miestnosť
  • Knižnica
  • Salón a kúpele Mandara - suchá sauna, parná, soľná i snežná miestnosť, bazén, masáže horúcimi kameňmi, švédské a balijské masáže, salón krásy, holičstvo

Plavby na Celebrity Xploration

Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Xploration

Loď: Celebrity Xploration
Trasa: Ekvádor
Trvanie: 7 nocí