Celebrity Xploration

Celebrity Xploration vstúpila do služby Celebrity Cruises spoločne s Celebrity Xperience na jar v roku 2017, a to ako jedna z troch lodí triedy Xpedition. Celebrity Cruises ju získala spolu s akvizíciou spoločnosti Ocean Adventures, prestavala ju, modernizovala a nasadila na jej pôvodnú trasu – na Galapágske ostrovy.

Celebrity Xploration je štýlový katamarán s kapacitou len 16 pasažierov, atmosféra na lodi je teda vždy priateľská, neformálna a servis osobný.

Hlavná jedáleň servíruje bufetové raňajky, obedy i večere, k ich príprave používa len tie najčerstvejšie lokálne suroviny a najkvalitnejšie ryby a morské plody. Raňajky, obedy a príležitostné večere pod hviezdami ponúka reštaurácia pod šírym nebom Al Fresco. Zo Slnečnej paluby sú nádherné výhľady a hosťom sú tu k dispozícii ležadlá a vírivka.

Spoločenský priestor Lounge je nielen miestom, kde si hostia každý deň vypočujú plán na ďalší deň alebo odbornú prednášku skúsených prírodovedcov, ale je tiež ideálnou destináciou pre sledovanie dokumentárnych filmov s pohárikom niečoho dobrého na pitie.

320t výtlak lode
30m dĺžka lode
11m šírka lode
10 rýchlosť v uzloch
16 max. počet pasažierov
8 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
03.2017 Rok výroby

Kajuty

Loď ponúka osem luxusných a zároveň pohodlných apartmánov (Junior Suite, Elite Ocean View) s výhľadom alebo verandou, z ktorých si hostia môžu užiť nádherné výhľady. Všetky apartmány sú vybavené dvoma samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť v dvojlôžko (na výber je tvrdý alebo mäkký matrac a celý rad vankúšov), dostatkom úložného priestoru, vlastnou kúpeľňou, plochou TV obrazovkou s DVD prehrávačom, telefónom, trezorom, písacím stolom, klimatizáciou, chladničkou s chladenými nápojmi, MP3 stanicou, obliečkami, sušičom vlasov, luxusnými županmi a plážovými uterákmi a ďalekohľadom. Izbová služba doručí na želanie raňajky, obed alebo večeru priamo na izbu. Využiť je možné tiež práčovňu (za poplatok) a v spoločných priestoroch pripojenie k bezdrôtovému internetu.

Kategória:

  • XE, Kajuta Elite s výhľadom, paluba: 3 - plocha kajuty cca 18 m2; kajuty 300 a 301, 302 a 303 je možné vzájomne prepojiť

Kategória:

  • XJ, Apartmán Junior Suite, paluba: 2 - plocha apartmánu cca 17 m2, verandy cca 4 m2

Zábava

Hosťom je na palube Celebrity Xploration k dispozícii:

  • Hlavná reštaurácia Dining Room a reštaurácie pod holým nebom Al Fresco
  • Spoločenský priestor Lounge s barom
  • Sun Deck - slnečná paluba s vírivkou a lehátkami
  • Odborné prednášky prírodovedcov na tému Galapágskych ostrovov, filmové večery

Plavby na Celebrity Xploration