X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Xpedition

Výletná loď Celebrity Xpedition bola postavená v roku 2001 a od tohto roku je i v prevádzke. Vďaka svojej veľkosti a obmedzenej kapacite (100 cestujúcich) ponúka hosťom pokojnú, komornú atmosféru a osobnejšiu starostlivosť.

V súčasnej dobe pláva okolo súostrovia Galapágy, teda unikátnym prostredím so zachovalou faunou i flórou, ktorú nikde inde na svete nenájdete. Vďaka menším rozmerom má loď prístup priamo do prístavu, kam väčšie lode nemôžu.

Výrobná cena Celebrity Xpedition bola približne 35 mil. USD.

2 842t výtlak lode
90m dĺžka lode
13m šírka lode
15 rýchlosť v uzloch
48 max. počet pasažierov
Najmenšia Veľkosť lode
06.2004 Rok výroby

Kajuty

Celebrity Xpedition ponúka rad rôznych kategórií kajút tak, aby vyhovovali všetkým cestujúcim. Kajuty sú v kategóriách od vnútorných, až po rozľahlé apartmány.


Zábava

Hostia si môžu vychutnať vynikajúce jedlo i koktaily v štýlovej Discovery Lounge, kde im zážitok spríjemní počúvanie živej hudby.

Krásne výhľady na romantické západy i východy slnka sa rozprestierajú z luxusnej Panorama paluby s  množstvom ležadiel a slnečníkov.

Na lodi sa nachádza i jedinečná Darwin's Restaurant, kde sú pokrmy pripravované z lokálnych surovín, medzi ktoré patrí predovšetkým bio ovocie a zelenina a čerstvé ryby ulovené miestnymi rybármi.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácia Darwin's Restaurant
  • Discovery Lounge s živou hudbou a tanečnym parketom
  • Fitness centrum, kozmetický salón, sauna
  • Knižnica, kartový salónik

Plavby na Celebrity Xpedition