X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Stavba lode MSC Meraviglia  bola zahájená v roku 2015  vo francúzskom prístave St.Nazaire. Oficiálne bude moria a oceány brázdiť od roku 2017.  Stane sa vôbec prvou loďou MSC s tromi domácimi prístavmi.

Meraviglia bude vlajkovou loďou novej generácie Vista, pre ktorej zástupcu bude charakteristická nadštandardná kapacita - počíta sa s viac ako 4 500 pasažiermi. Loď je navrhnutá tak, aby každého okamžite ohromila. Niet teda divu, že pôjde o doposiaľ najväčšiu a najviac inovatívnu výletnú loď spoločnosti MSC Cruises.

Tvorcovia MSC Meraviglia spoja najmodernejšie technológie, lásku k moru a odvážny dizajn s pohodlím a praktickosťou.

Loď svojim pasažierom ponúkne veľkolepé interiéry, dychberúce panoramatické výhľady na more, dve kryté promenády s obchodmi, barmi a reštauráciami. Alebo napríklad zábavné parky a rad ďalších podnikov, aktivít a služieb, vďaka ktorým cestujúci prežijú na palube MSC Meraviglia dovolenku svojich snov.

Čerešničkou na torte je potom "digitálne nebo" - LED obrazovka s rozlohou 480 mpokrývajúca strop vnútornej promenády. Hostia na nej budú môcť pozorovať západy a východy slnka, vychutnávať si nočnú oblohu alebo sledovať najrôznejšie významné udalosti. 

167 600t výtlak lode
315,8m dĺžka lode
43m šírka lode
22,7 rýchlosť v uzloch
5 714 max. počet pasažierov
2 244 celkový počet kabin