X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Portugalsko, Maroko, Španielsko, Gambie, Pobřeží slonoviny, Ghana, Angola, Namíbia, Juhoafrická republika z Lisabonu na lodi Azamara Journey
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 8 196 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Lisabon, Portugalsko (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Portimao, Portugalsko 08:30 15:00
3. 3. Casablanca, Maroko 07:30 16:30
4. 4. Agadir, Maroko 13:00 20:00
5. 5. Lanzarote, Španielsko 11:30 22:00
6. 6. Gran canaria, Španielsko 09:00 17:00
7. 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 9. Banjul, Gambie 07:00 16:00
10. 10. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
11. 11. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
12. 12. Abidjan, Pobřeží slonoviny 13:30 19:00
13. 13. Takoradi, Ghana 08:00 18:00
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
16. 16. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
17. 17. Luanda, Angola 08:00 16:30
18. 18. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
19. 19. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
20. 20. Walvis Bay, Namíbia 06:30 18:00
21. 21. Luderitz, Namíbia 13:00 19:00
22. 22. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
23. 23. Kapské Město, Juhoafrická republika (vylodenie) 07:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Lisabon, Portugalsko (nalodenie) / Lisabon patrí medzi najzaujímavejšie mestá v Európe. Skvelá atmosféra umocnená jedinečnou polohou na rieke Tejo v jej ústí do Atlantiku i 7 pahorkov, na ktorých sa rozkladá centrum mesta, robí z Lisabonu turistickú destináciu svetového významu. Objavte štvrť Baixa s pravouhlým systémom ulíc alebo Alfamu, najstaršiu časť mesta pripomínajúcu moslimskú minulosť, romantickú vežu Belém či mosty, z ktorých jeden je kópiou slávneho Golden Gate v San Franciscu ... táto portugalská metropola má rozhodne čo ponúknuť!
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Casablanca, Maroko / V Maroku by ste nenašli kozmopolitnejšie mesto ako je Casablanca. V tejto prímorskej metropole, ktorá je hospodárskym ťahúňom celej krajiny a najdôležitejším prístavom Maghrebu nespoznáte, že ste v arabskom svete. Mesto s francúzskym šarmom prekvapí svojou jedinečnou atmosférou aj podobnosťou s juhoeurópskymi letoviskami. Casablanca je zastávkou snáď každého poznávacieho zájazdu a nikto by ju počas svojej cesty nemal vynechať. Zároveň je dobrým východiskovým bodom pre návštevu hlavného mesta Rabat, ktoré ukrýva jedny z najstarších a najzaujímavejších pamiatok v krajine.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Lanzarote, Španielsko / Jen 125 kilometrů od pobřeží Afriky leží v Atlantiku nejsevernější a současně nejvýchodnější z Kanárských ostrovů, Lanzarote. Ostrov věčného jara, to jsou překrásné moře, úchvatná sopečná krajina i výborné víno. Užijte si příjemnou atmosféru bývalé rybářské vesnice v současném i procházku křivolakými uličkami v bývalém hlavním městě ostrova. Prohlédněte si nejdelší lávový tunel světa a vydejte se na pěší túru dramatickou sopečnou krajinou zapsanou na seznam UNESCO. Relaxujte a koupejte se na překrásných zlatých i černých plážích a nezapomeňte ochutnat jedinečná vína z vinic ve svazích lanzarotských vulkánů.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
 • 17.' '.deň
  program deň za dňom
  17. deň
 • 20.' '.deň
  program deň za dňom
  20. deň
  Walvis Bay, Namíbia / Až do roku 1994 bola bývalá britská kolónia pod vplyvom Juhoafrickej republiky. Dnes je Walvis Bay, jediný prirodzený hlbokomorský prístav na pobreží Namíbie, vyhľadávaným cieľom návštevníkov, ktorí sem mieria za nádhernými plážami a jedinečnou prírodou. Vystúpte na Dunu 7, najvyššiu piesočnú dunu v Namíbii. Vydajte sa za poznaním pôvodného ľudu Topnaar do delty rieky Kuiseb aj jedinečných živočíchov, ktorých domovom je Národný park Namib-Naukluft. Pozorujte kormorány, plameniay a ďalšie morské vtáky, pre oddych i vodné športy sa potom vyberte do obľúbeného plážového rezortu Langstrand.
 • 21.' '.deň
  program deň za dňom
  21. deň
  Luderitz, Namíbia / Už na konci 15. storočia priplávali do oblasti dnešného Lüderitzu portugalskí moreplavci, až do začiatku 20. storočia ale trvalo, než sa vtedy prvá nemecká africká kolónia dostala do širšieho povedomia. Napomohol k tomu objav diamantov, ktorý v nasledujúcich rokoch a desaťročiach formoval osud celého regiónu. Prezrite si stavby z obdobia kolonializmu - súkromnú rezidenciu Goerkehaus zabudovanú do skaly alebo Felsenkirche, jeden z najstarších luteránskych kostolov v Namíbii. Vyrazte do púšte a navštívte "mesto duchov" Kolmanskop, predtým prosperujúcu ťažobnú dedinu. Pozorujte kolóniu tuleňov, veľryby, delfíny i vzácne morské vtáky, ktoré hniezdia na neďalekých ostrovoch.
 • 23.' '.deň
  program deň za dňom
  23. deň
  Kapské Město, Juhoafrická republika (vylodenie) / V polovici 17. storočia bolo realizované prvé európske osídlenie južnej Afriky, sužovanej neskôr neslávne známym režimom apartheidu. Dnes je Kapské Mesto, druhé najväčšie a legislatívne hlavné mesto Juhoafrickej republiky, jedným z turisticky najnavštevovanejších miest v krajine. Prejdite sa po ulici Long Street lemovanej historickými budovami a preniknite do fascinujúcej minulosti oblasti na väzenskom ostrove Robben, zapísanom do zoznamu UNESCO. Kochajte sa prekrásnymi výhľadmi z vrchola Stolovej hory aj mysu Dobrej nádeje a na plážach Boulders a Foxy pozorujte afrických tučniakov. Nechajte sa očariť prírodou Kapského Mesta aj delikátnou chuťou tých najčerstvejších rýb a morských plodov.