Cannes

Cannes / Francúzsko

Cannes rozhodne patrí medzi najmalebnejšie mestá na Côte d'Azur - Azúrovom pobreží. Žije tu približne 74 tisíc obyvateľov, a hoci nemá významné historické pamiatky, je po celom svete známe ako mesto filmu. Od r. 1946 sa tu totiž každoročne koná svetoznámy filmový festival, ktorý navštevujú celebrity z celého sveta. Aj z toho dôvodu je Cannes elegantným a drahým mestom, ktorého ulice sú plné grandhotelov, reštaurácií i butikov. Mesto je tiež ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie Azúrového pobrežia. V jeho blízkosti sa nachádza významné centrum Nice a druhý najmenší štát na svete, Monako.

Hoci Cannes bolo založené už v 2. stor. p. n. l., po dlhé stáročia bolo úplne bezvýznamnú rybárskou dedinou. Až v 11. stor. bol na kopci nad osadou vybudovaný hrad, ktorý bol súčasťou fortifikačného pásu chrániaceho Azúrové pobrežie pred pirátskymi útokmi. Cannes ako mesto by dnes asi neexistovalo, nebyť lorda Broughama, ktorý v polovici 19. stor. rybársku dedinu objavil a vybudoval tu svoju letnú rezidenciu. Nasledovali ho jeho priatelia, bohatí anglickí a ruskí aristokrati a o pár rokov neskôr tu boli vybudované prvé kúpele. S rozvojom železnice sem začalo jazdiť čím ďalej tým viac návštevníkov. Okolo promenády La Croisette neustále pribúdali nové hotely aj kúpeľné centrá a Cannes postupne získavalo prestíž. Miestna aristokracia sa chcela predovšetkým baviť a užívať si. Luxusné hotely a kasína im nestačili, a tak vymysleli festival, ktorý sa tu koná už od r. 1946 každoročne v máji. Postupne si vydobyl značku špičkového kultúrneho podujatia, na ktorom sa schádzajú celebrity aj milovníci filmu, rovnako ako tisíce ich fanúšikov.

Každý máj sa preto mesto preplní ľuďmi a kamery televízií z celého sveta pozorne sledujú každú udalosť festivalu. Ale aj v ďalších mesiacoch je Cannes obľúbeným letoviskom. Malebný prístav s luxusnými jachtami, príjemné promenády, Festivalový palác alebo výstup k veži Tour du Mont Chevalier z 11. stor., odkiaľ je nádherný výhľad na mesto, patrí k obľúbeným atrakciám. Na relaxáciu slúžia mestské pláže, ktoré ponúkajú všetko potrebné zázemie, čistú vodu a príjemné kúpanie.

Vychutnajte si miestne špeciality

Bouillabaisse - tradičná polievka z morských plodov

Pissaladiere - obdĺžniková pizza so skaramelizovanou cibuľou, sardelami a  olivami

Socca - tradičné palacinky z cícerovej múky

Salade nicoise - šalát s tuniakom, olivami s variáciou zeleniny


Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby z Cannes

Francúzsko, Španielsko z Cannes na lodi MSC Seaview

Loď: MSC Seaview
Trasa: Francúzsko, Španielsko
Nalodenie: Cannes, Francúzsko
Vylodenie: Barcelona, Španielsko
Trvanie: 2 nocí

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Brazília z Cannes na lodi MSC Seaview

Loď: MSC Seaview
Trasa: Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Brazília
Nalodenie: Cannes, Francúzsko
Vylodenie: Santos, Brazília
Trvanie: 22 nocí

Plavby do Cannes

Taliansko, Francúzsko, Španielsko z Civitavechie na lodi MSC Seaview

Loď: MSC Seaview
Trasa: Taliansko, Francúzsko, Španielsko
Nalodenie: Civitavecchia, Taliansko
Vylodenie: Barcelona, Španielsko
Trvanie: 3 nocí
plavba so slovenským sprievodcom

Krížom krážom nádherným Stredomorím IV na lodi MSC Seaview

Loď: MSC Seaview
Trasa:

Taliansko, Francúzsko, Španielsko

Trvanie: 9 nocí

Vydajte sa s nami za krásami Talianska, Francúzska a Španielska. Spoznajte kolísku európskej civilizácie, Rím, najhornatejší ostrov Stredomoria, Korziku, i krásne pláže Mallorky.

Autobusová doprava - český sprievodca

Viaclôžkové kajuty, kajuty vnútorné a s oknom Bella sú na vyžiadanie.

Uskutočnenie zájazdu garantujeme.