Road Town, Britské Panenské ostrovy
Road Town, Britské Panenské ostrovy

Plavby v okolí

Road Town, Britské Panenské ostrovy / Veľká Británia

Na južnom pobreží ostrova Tortola v Karibskom mori leží hlavné mesto Britských panenských ostrovov, Road Town. Mesto je jedným z najdôležitejších jachtárskych centier Karibiku a obľúbeným prístavom výletných lodí.

Najstaršou stavbou Road Town je väzenie HM Prison na Hlavnej ulici, postavenej v roku 1774. Zoznámiť sa s exotickou flórou a vtákmi je možné v neveľkej, ale peknej botanickej záhrade, kto dáva prednosť morskému životu, mal by navštíviť miestne delfinárium. Dolphin Discovery centrum ponúka množstvo programov pre deti i dospelých, a to vrátane obľúbeného plávania s delfínmi.

Tortola je preslávená svojimi prekrásnymi plážami. Za to určite stojí vyraziť na Apple Bay, Brewster's Bay, Elizabeth Beach, Josiah's Bay Beach, Long Bay Beach alebo Smuggler's Cove, ktoré ponúkajú skvelé podmienky pre plávanie, ale i objavovanie života pod morskou hladinou so šnorchlom. Na svoje si prídu tiež potápači alebo priaznivci rybárčenia. Na severnom pobreží Tortoli sa rozkladá zátoka Cane Garden s radom barov a reštaurácií, obľúbená milovníkmi aktívneho trávenia voľného času a vodných športov.

Road Town je bránou k ďalším ostrovom súostrovia - Norman Island, Jost Van Dyke, Peter Island alebo Marina Cay. Len necelú polhodinu trvá jazda na Virgin Gorda, kde je možné navštíviť Národný park The Bath, nádhernú oblasť pláží a unikátnych geologických formácií, jedno z najobľúbenejších turistických lákadiel Britských Panenských ostrovov. Ostrov Anegada, prezývaný tiež "potopený ostrov", je obklopený plytkými útesmi a je tak rajom potápačov, ktorí si tu môžu užiť aj rad historických vrakov lodí.

Napriek tomu, že mesto nie je práve Mekkou nakupovanie, je tu okrem niekoľkých barov a reštaurácií možné naraziť aj na pár obchodov: dobrým suvenírom môže byť napríklad CD s karibskou hudbou miestne "legendy" Quita Rymer, fľašu rumu alebo korenie.

Kto chce ochutnať niečo pre Britské panenské ostrovy skutočne typické, nesmie si nechať ujsť The Painkiller, koktail z tmavého rumu, kokosovej smotany, ananásu, pomarančového džúsu a štipky muškátového orieška.

Miesta, ktoré stojí za to vidieť

Dolphin Discovery Tortola - zaplávajte si s delfínmi a zoznámte sa s týmito nádhernými tvormi v delfináriu, kde si na svoje prídu deti i dospelí.

Anegada Island - ponorte sa pod hladinu a obdivujte bohatý život plytkých útesov aj vraky lodí na dne mora.

North Shore Shell Museum - prezrite si tisíce a tisíce mušlí, ale aj člny a ďalšie ručné výrobky v unikátnom múzeu.

Rhone National Marine Park - preskúmajte vrak poštovej lode HMS Rhone, ktorá sa potopila pri hurikáne v roku 1867.

Sunny Caribbee Spice Shop and Art Gallery - navštívte obľúbený obchod so suvenírmi a odvezte si z Road Towne korenia, omáčky, kozmetiku alebo niektoré zo zaujímavých diel alebo ručných výrobkov miestnych umelcov.

  1. R. O'Neal Botanic Gardens - zoznámte s pôvodnými a exotickými rastlinami aj tropickými vtákmi v miniatúrnom dažďovom pralese.

Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby do Road Townu

Francúzsko, Portugalsko, Britské Panenské ostrovy, Svatý Martin, Antigua a Barbuda, Martinik z Le Havre na lodi MSC Virtuosa

Loď: MSC Virtuosa
Trasa: Francúzsko, Portugalsko, Britské Panenské ostrovy, Svatý Martin, Antigua a Barbuda, Martinik
Nalodenie: Le Havre, Francúzsko
Vylodenie: Fort de France, Martinik, Francúzsko
Trvanie: 14 nocí

Guadeloupe, Svatý Martin, Antigua a Barbuda, Svätý Krištof a Nevis, Britské Panenské ostrovy, Martinik z Pointe-à-Pitre na lodi MSC Virtuosa

Loď: MSC Virtuosa
Trasa: Guadeloupe, Svatý Martin, Antigua a Barbuda, Svätý Krištof a Nevis, Britské Panenské ostrovy, Martinik
Nalodenie a vylodenie: Pointe-à-Pitre, Francúzsko
Trvanie: 7 nocí