X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Trinidad
Trinidad

Plavby v okolí

Trinidad / Kuba

Trinidad nájdete v centrálnej časti Kuby asi 315 kilometrov od Havany. Založili ho Španieli, a to už v roku 1514, čím sa zaraďuje medzi najstaršie mestá na ostrove. Zároveň patrí aj k tým najvýstavnejším – vďaka úrodnej pôde sa tu darí rozsiahlym plantážam cukrovej trstiny, ktorá priniesla mestu nemalé bohatstvo.  Dnes prosperuje najmä vďaka spracovaniu tabaku a významným zdrojom príjmov je, samozrejme, aj zahraničný cestovný ruch.

Trinidad je jedným z najlepšie zachovaných koloniálnych miest na Kube a je prekrásnou kombináciou architektúry z polovice 19. storočia a vydláždených ulíc, ktoré brázdia veterány z 50. rokov minulého storočia. V roku 1988 bolo zapísané do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Jeho hlavné námestie Plaza Mayor je postavené v neobarokovom architektonickom štýle, je plné zelene, lákavých reštaurácií, ale predovšetkým je obklopené veľkolepými koloniálnymi budovami. Prehliadku môžete začať práve na tomto mieste, navštívte napríklad niektoré z múzeí- Museo Romántico v novo zrekonštruovanom paláci Palacio Brunet, alebo Museo de Arquitectura Colonial, v ktorom sú vystavené historické relikty z obdobia, keď mesto žilo pestovaním a spracovaním cukrovej trstiny. Nájdete tu taktiež mnoho starých kostolov.

Pokiaľ vás zaujíma história oblasti, nemali by ste si nechať ujsť Museo Histórico Municipal. Keď skončíte s jeho prehliadkou, vyjdite po točitom schodisku na vežu, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na celý Trinidad. Zájdite sa pozrieť taktiež na vežu starého františkánského kostola, ktorá dominuje mestu, a obdivujte impozantnú katedrálu Iglesia de la Santísima postavenú v 19.storočí.

Trinidad žije rovnako cez deň, ako aj v noci. Pokiaľ ste milovníkom nočného života, rozhodne vyrazte do ulíc a nechajte sa unášať afro-kubánskymi rytmami, discom, alebo salsou. Zárukou kvality sú podniky ako Disco Ayala, alebo Casa de la Musica.

Nie náhodou je Trinidad jednou z najobľúbenejších zastávok zahraničných turistov. Ak vás prehliadka mesta vyčerpá, zájdite na večeru do niektorej z miestnych reštaurácií. Aj keď kubánska kuchyňa nie je ani zďaleka taká preslávená, ako napríklad mexická, vynahradí vám to silnou kávou, lahodným rumom a osviežujúcim džúsom z cukrovej trstiny.

Miesta, ktoré sa oplatí vidieť

Pláž Ancón – Okúpte sa na nádhernej pláži s bielym pieskom.

Valle de los Ingenios – Navštívte prekrásne údolie s mlynmi na cukrovú trstinu.

Pohorie Escambray – Obdivujte kávové plantáže, tropické vtáky, palmy a vodopády.

Topes de Collantes -  Pretiahnite si nohy prechádzkou v rozsiahlom prírodnom parku s mnohými vodopádmi, z mesta sa sem dostanete napríklad aj na koni.

Salto del Caburni – Obdivujte 75metrový vodopád, jeden z mnohých v okolí mesta.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť