Cococay
Cococay

Plavby v okolí

Cococay / Bahamy

Na Bahamských ostrovoch sa nachádza súkromný ostrov a prvý z radu novo pripravovaných destinácií na celom svete s názvom „Perfect Day Island“ (Ostrov perfektného dňa) spoločnosti Royal Caribbean International. Ďalšia destinácia spoločnosť predstaví neskôr: ich domovom bude nielen Karibik, ale aj Ázia a Austrália.

V Perfect Day at CocoCay sa hostia môžu tešiť na množstvo jedinečných zážitkov, ktoré oslovia hlavne dobrodružných cestovateľov. Ostrov ponúkne najvyššiu a najviac vzrušujúcu vodnú šmykľavku v Severnej Amerike, najväčší bazén s vlnobitím v Karibiku alebo dych berúce pohľady na Bahamy z atrakcie Up, Up and Away, teplovzdušného balóna, ktorý záujemcov vynesie do výšky 137 metrov. Kto radšej zostane pri zemi, môže si užiť najväčší sladkovodný bazén v Karibskom mori alebo odpočinok na prekrásnej piesočnatej pláži.

Výletné plavby nie sú len k dokonalosti dovedenej lode, ale aj úžasné destinácie. A práve to sa svojím prvým súkromným ostrovom Royal Caribbean snaží svojim hosťom ukázať. Do Perfect Day at CocoCay vyplávala prvá loď už na jeseň 2019 a pasažierom na svojej palube priniesla nekonečné objavy a zážitky v rodinnej destinácii, kde si každý nájde to svoje.

Všetko začína už pri príchode: hostí víta veselé, farebné a dynamické námestie, kde už začala prvá párty so živou hudbou. Kto dá prednosť adrenalínu hneď od začiatku, môže sa nad prístavom zviezť na zips line s neuveriteľnou dĺžkou 488 metrov, zakončenej poriadnym cáknutím do vody. Na milovníkov vody čaká na 30 vodných diel na vraku galeóny alebo gejzír Sprayaway, vystrekujúci do výšky 25 metrov. Deti si užijú kopec zábavy v najväčšom vodnom parku v Karibiku, Splashaway Bay, s fontánami, bazénikmi, gejzírmi, vodnými delami, vírivkami, šmykľavkami a obrími vodnými vedierkami.

Oblasťou stretávania s ostatnými cestujúcimi a ideálnym miestom pre osviežujúci drink je Captain Jack´s s nádhernými výhľadmi na more aj ponukou skvelých pochúťok, ako sú napríklad kuracie krídielka a chrumkavé hranolky. Po dobrodružnom dopoludní potom prídu k chuti aj hamburgery, sendviče, tacos alebo šaláty, servírované v reštaurácii Skipper´s Grill.

Srdcom Perfect Day at CocoCay je vzrušujúci vodný park (Thrill Waterpark), kde si na svoje prídu hlavne milovníci adrenalínu. Čakajú na ne tu hneď dve vodné veže s 13 (!) šmýkačkami – vôbec najväčším počtom, ktorý je možné nájsť v akomkoľvek karibskom vodnom parku –, rovnako ako najväčší bazén s vlnobitím v Karibiku alebo bazén s prekážkovou dráhou s horolezeckou stenou alebo lankou. ktorý si užijú aj deti. Vo vzrušujúcom vodnom parku návštevníci nájdu:

  • Odvážlivcovu vežu (Daredevil´s Tower) so 7 vzrušujúcimi šmýkačkami vrátane dvojitej Dueling Demons a dvojice Manta Racers, vysokorýchlostné vertikálne Screeching Serpent, zakrútené Green Mamba a 41 metrov vysoké Daredevil´s Peak, najväčšie vodné šmýkačky v Severnej Amerike
  • Rodinnú vežu (Family Tower) so šiestimi niekoľkonásobnými šmykľavkami ako The Twister, pokrútené šmykľavky s raftom pre dvoch, The Slingshot, šmykľavky s nulovou gravitáciou pre štyri, alebo závodné Splash Speedway so štyrmi dráhami

Oasis Lagoon je najväčší sladkovodný bazén v Karibiku so zátokami, kde si to svoje nájdu tí, ktorí chcú stráviť popoludní s rodinou, aj tí, ktorí preferujú osviežujúci kokteil s priateľmi v plávajúcom bare. Na priaznivcov opaľovania čakajú hneď tri rôzne zátoky a tri plávajúce ostrovčeky s vodnými pohovkami, pre deti je pripravená pláž s jemným prístupom. Kto si chce dopriať úplné súkromie, môže si objednať niektorú z luxusných kabín so súkromnou obsluhou.

Chill Island je plážová destinácia s dokonalou, krištáľovo čistou tropickou vodou a jemnučkým bielym pieskom. Skvelé občerstvenie z tých najčerstvejších surovín tu zaistí Chill Grill, o zábavu sa potom postarajú výlety na člnoch, šnorchlovanie alebo jednoducho len lehátka a kabíny, kde hostia môžu relaxovať a užívať si nádherné počasie, rovnako ako ponuky plážových barov.

Južná Pláž, South Beach, je naopak nabitá akciou: od plážového volejbalu cez futbal, paddle boarding, kajaky s preskleným dnom až po zorbing. Komu by snáď došla energia, môže doplniť kalórie v Snack Shacku a zapiť to osviežujúcim kokteilom z plávajúceho baru. Ani tu nechýbajú kajuty a ležadlá pre tých, ktorí sa rozhodnú jednoducho relaxovať.

CoCo Beach Club pre náročných hostí si pripravil jediné kabíny nad hladinou v celom Karibiku s ležadlami zavesenými priamo nad vodou, šmýkačkou a súkromnou obsluhou. Nechýba sladkovodný bazén s barom o celkovej ploche cez 240 metrov štvorcových, ani exkluzívna reštaurácia servírujúca čerstvú stredomorskú kuchyňu.

Pre toho, kto by prejavil záujem o zvečnenie týchto nezabudnuteľných momentov, sú k dispozícii lodní fotografi.

Treba upozorniť, že šmykľavky a aktivity majú obmedzenie výšky a hmotnosti. Hostia aquaparku Thrill mladší ako 14 rokov musia byť v sprievode hosťa daného veku alebo staršieho. Na zážitky a bazény sa môžu vzťahovať ďalšie zdravotné a bezpečnostné pravidlá, ktoré sú vždy označené.

K dispozícii je tiež bezplatná ostrovná električka, ktorá jazdí celý deň medzi hlavnými oblasťami na ostrove. Hostia môžu tiež využiť v prípade potreby voľne prístupné kočíky alebo invalidné vozíky.


Miesta, ktoré stojí za to vidieť