X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Urbina Bay

Plavby v okolí

Urbina Bay / Ekvádor

Na západnom pobreží ostrova Isabela sa pri päte sopky Alcedo vo východnej časti galapágskych ostrovov nachádza Urbina Bay. Isabela, predtým známa ako ostrov Albemarle, je najväčším ostrovom Galapág. Prví ľudia tu pristáli v roku 1684, o 150 rokov neskôr (v roku 1835) tu potom svoje výskumy robil Charles Darwin.

Urbina Bay bola sopečnou aktivitou vyzdvihnutá z morského dna až v 50. rokoch 20. storočia, dodnes je tu teda možno pozorovať veľa koralov, kostrových pozostatkov a ďalších útvarov, ktoré sa ešte nedávno nachádzali niekoľko metrov pod hladinou.

Návštevníci sa môžu tešiť na jedny z najväčších morských leguánov, ktoré sa kedy na ostrove vyskytovali, nelietavé kormorány, tučniaky, suly alebo pelikány. Vidieť tu možno tiež celý rad zaujímavých rastlín, medzi nimi aj endemický strom manzanillo, prezývaný „jablko smrti“.

Na prieskum Urbina Bay sú k dispozícii hneď dva treky - kratší a dlhší -, z ktorých si záujemcovia môžu vybrať ten, ktorý im momentálne viac vyhovuje. Dlhší z trekov meria cez 3 kilometre a vedie z pláže cez lávové polia a predovšetkým pozostatky koralového útesu, krajinu, ktorá je aj na Galapágach absolútne unikátna.

Krištáľovo čisté vody Urbina Bay sú potom ideálnym miestom pre pozorovanie morských korytnačiek alebo rají.