X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Moreno Point (Galapágy, Isabella)
Moreno Point (Galapágy, Isabella)

Plavby v okolí

Moreno Point (Galapágy, Isabella) / Ekvádor

Na juhozápadnom pobreží ostrova Isabela v západnej časti Galapágskeho súostrovia sa nachádza Moreno Point. Isabela je najväčším a zároveň najmladším z celých Galapág - ostrov v tvare morského koníka, predtým nesúci názov Albemarle, vznikol spojením šiestich vulkánov, z ktorých najvyšší sa vypína do úctyhodnej výšky 1707 metrov nad morom.

Lávové polia Moreno Point, nie nepodobné mnohým ďalším na ostrove, je posiate prílivovými lagúnami, v ktorých našlo útočisko mnoho druhov jedinečných živočíchov. Často je možné pozorovať nádherné ružové plameniaky a pelikány, nebo brázdi mnoho druhov morských vtákov.

Asi 2 kilometre dlhý peší trek ostrovom ponúka nespočetné množstvo možností pre nádherné výhľady - skvele sú odtiaľto vidieť sopky Alcedo, Sierra Negra i Cerro Azul - a pozorovanie života, ktorý sa dokázal skvele prispôsobiť nehostinnému čiernemu lávovému poľu aj mangrovovým porastom.

Pri plavbe na člne, ktorému sa tu hovorí panga, je možné zahliadnuť zriedkavé galapágske tučniaky, pod morskou hladinou našli domov žraloky bielocípe a morské korytnačky. Šnorchlovanie s nimi je tu obľúbenou aktivitou.