X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Espinoza Point - (Galapágy, Fernandina)

Plavby v okolí

Espinoza Point - (Galapágy, Fernandina) / Ekvádor

Espinoza Point sa nachádza v severnej časti ostrova Fernandina v západnej časti Galapágskeho súostrovia. Fernandina je tretím najväčším a zároveň najmladším z ostrovov Galapág, ktorému dominuje 1 494 metrov vysoká La Cumbre, doteraz veľmi aktívna sopka. Prekrásny ostrov dostal svoje meno na počesť kráľa Ferdinanda II. Aragonského, ktorý sponzoroval výpravu Krištofa Kolumba. Dnes je obľúbeným cieľom turistov, ktorých častou zastávkou je práve Espinoza Point.

Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavú krajinu, ktorá je domovom mnohých jedinečných druhov. Pozorovať je tu možné morské leguány, jašterice lávové, galapágské tučniaky, nelietavé kormorány alebo tulene. Typickým rysom miestnej prírody sú husté mangrovové porasty a zaujímavé sopečné útvary.

Lode pristávajú v plytkej zátoke,v ktorej je pri vyloďovaní často možné zahliadnuť morské korytnačky, ktoré sa - spolu s rajami a ďalšími morskými rybami - môžu ukrývať aj v niektorom z množstva prílivových bazénikov medzi skalami. Espinoza Point je domovom obrovskej kolónie morských leguánov, sú ich tu tisíce a pri prechádzke je potrebné dávať pozor na ich hniezda s vajcami. Miesto je tiež obľúbeným hniezdiskom vzácnych nelietavých kormoránov, o ktorých sa vedci domnievajú, že ich v prírode žije už len niekoľko stoviek.

Prechádzka od Espinza Point zavedie návštevníkov tiež k plytkej piesočnej oblasti s pozostatkami vraku lode, ktorá sa tu potopila pred mnohými rokmi.