X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Egas Port (Galapágy)

Plavby v okolí

Egas Port (Galapágy) / Ekvádor

Na západnom pobreží ostrova Santiago sa uprostred Galapágskeho súostrovia nachádza Puerto Egas, jedno z najnavštevovanejších miest celého ostrova.

Pri ľahkej prechádzke po dobre formovanom treku pozdĺž pobrežia je okrem nádherných výhľadov možné obdivovať morské vtáky, kraby i morské leguány, už pri pristátí na čiernej piesočnej pláži potom privítajú návštevníkov tulene. Históriu ostrova pripomínajú pozostatky budov starej soľnej bane, ktorej časť je upravená na futbalové ihrisko, kde si ho záujemcovia môžu na chvíľu zahrať. Baňa bola majetkom Hectora EGASA, ktorý dal oblasti aj meno, samotná je však návštevníkom neprístupná: slaná lagúna vo vulkanickom kuželi je dnes totiž domovom plameniakov.

Vnútrozemie ostrova obývajú pinky, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v teórii druhov Charlesa Darwina, na vzdialenom pobreží je možné prezrieť si sopečné útvary známe ako "grotta", obľúbené galapágskými tuleňmi a morskými leguánmi. Nechýba rad ďalších zaujímavých formácií, ako sú napríklad bazénik nazývaný "Darwinova toaleta", prírodný "most" alebo prílivové jazierka, v ktorých sa často ukrývajú raje alebo morské korytnačky.

Fascinujúci život pod morskou hladinou priamo nabáda k šnorchlovaniu: zahliadnuť je pri ňom možné mnoho druhov tropických rýb i morské korytnačky.