X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Antsiranana

Plavby v okolí

Antsiranana / Madagaskar

Známa tiež ako Diego Suarez. Antsiranana je mesto ležiace v rovnomennej zátoke v severnej časti Madagaskaru. Mesto na pobreží Indického oceánu je považované za jeden z najlepších prirodzených prístavov sveta a má vyše 100 tisíc obyvateľov.

Prvými Európanmi v oblasti boli Portugalci: v roku 1543 zátoku navštívil portugalský moreplavec Diego Suares, po ktorom mesto získalo svoje meno. Na konci 17. storočia bolo Diego Suarez základňou francúzskej pirátskej kolónie, na konci storočia 19. potom nadvládu nad zátokou, rovnako ako nad priľahlými ostrovmi, získali Francúzi oficiálne. V roku 1942 sa mesto stalo dejiskom námornej bitky medzi Japoncami a Britmi. Francúzsko používalo mesto ako svoju vojenskú základňu až do socialistickej revolúcie v roku 1973. Dnes je Antsiranana dobrým východiskovým bodom pre prieskum severnej časti Madagaskaru.

Mesto sa môže pochváliť širokými ulicami a dobre zachovanou francúzskou koloniálnou architektúrou, dobrým príkladom môžu byť pozostatky hotela de la Marine alebo budova všeobecného súdu, ktorá dodnes slúži ako súd.

Za návštevu určite stojí miestny krytý trh, kde je možné zakúpiť tie najčerstvejšie ryby, poľnohospodársku produkciu miestnych farmárov alebo ručne vyrábané výrobky. Známe sú hlavne tie z rohov zebu alebo panciera morskej korytnačky, ktoré môžu poslúžiť ako dobrý suvenír.

V okolí mesta je rad zátok s bielym pieskom, pláž pri hoteli Club Baie des Sakalava je potom jednou z najlepších surferských pláží celého ostrova. Zo skaly s pozostatkami kamennej veže, prezývanej Windsor Castle, sú prekrásne výhľady do širokého okolia.

Do mesta Joffre francúzski kolonizátori unikali pred spaľujúcou letnou horúčavou Diega Suarez, dnes tu na návštevníkov čaká oblasť s nádhernými kvetmi.

Na juh od mesta sa rozkladá horský masív Tsaratanana s najvyššou horou ostrova, Národný park Amber Mountain chráni prekrásnu prírodu miestneho tropického lesa s radom jazier, vodopádov a nespočetným množstvom rastlinných a živočíšnych druhov. Národný park Tsingy Rouge je domovom kaňonu s očarujúcimi skalnými formáciami, ktoré inde na svete nemajú obdobu.

Neďaleko odtiaľ leží Ankaran Reserve s netopierími jaskyňami a radom kratších i dlhších trekov, na ktorých je možné pozorovať lemury, chameleóny a veľa ďalších zvieracích obyvateľov Madagaskaru.

Horolezci a milovníci turistiky si prídu na svoje v oblasti Montagne des Francais. Necelých 20 kilometrov od mesta sa rozprestiera pláž Ramená, obľúbená tými, ktorí chcú len tak relaxovať na bielom piesku alebo si zaplávať v Indickom oceáne.

 

Miesta, ktoré stojí za to vidieť

Amber Mountain National Park - obdivujte jazerá, vodopády a rozmanitú prírodu prekrásneho tropického lesa neďaleko od mesta.

Ramená Beach - užite si prechádzku po nádhernej pláži s bielym pieskom a bežte si zaplávať do Indického oceánu.

Windsor Castle - vystúpte k pozostatkom kamennej veže a kochajte sa výhľadmi do širokého okolia.

Tsingy Rouge Park - prenajmite si auto s pohonom na všetky štyri kolesá a navštívte park s jedinečnými skalnými formáciami.

Montagne de Francais - ak ste priaznivcami lezenia po skalách alebo pešej turistiky, nenechajte si ujsť návštevu oblasti Montagne de Francais.

Ankaran Reserve - pozorujte lemury, chameleóny a rad ďalších zvieracích obyvateľov Madagaskaru v rezervácii s netopierími jaskyňami.


Plavby do Antsiranany

Spojené arabské emiráty, Omán, Seychely, Angola, Keňa, Tanzánie, Madagaskar, Maurícius z Dubaja na lodi Norwegian Sky

Loď: Norwegian Sky
Trasa: Spojené arabské emiráty, Omán, Seychely, Angola, Keňa, Tanzánie, Madagaskar, Maurícius
Nalodenie: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Vylodenie: Port Louis, Maurícius
Trvanie: 16 nocí