Fudžarja
Fudžarja

Plavby v okolí

Fudžarja / Spojené arabské emiráty

Na severozápadnom pobreží Spojených arabských emirátov leží na brehu Ománskeho zálivu Fudžajra. Hlavné mesto rovnomenného štátu má necelých 100 tisíc obyvateľov.

Na vrchole kopca neďaleko od centra mesta sa k nebu týči zrekonštruovaná pevnosť, postavená už v 16. storočí. Je najväčšou atrakciou mesta a patrí medzi najstaršie a tiež najväčšie hrady krajiny. Návštevníci si v komplexe môžu prezrieť hrad, mešitu a niekoľko historických domov, na ktoré vzhliadajú hneď štyri hliadkové veže - tri oblé a jedna hranatá.   

Kto túži nahliadnuť do zaujímavej minulosti exotickej krajiny, nemal by si nechať ujsť prehliadku Fudžajrského múzea, otvoreného v roku 1991. Expozícia sú zamerané na archeológiu a históriu regiónu, ale aj tradičný spôsob života a nechýbajú v nich napríklad staré zbrane, odevy, alebo dokonca ukážka obchodu s korením. Bohaté dejiny krajiny potom uchováva tiež dedina pod šírym nebom, kde na záujemcov čakajú modely tradičných domov s domácimi potrebami a nástrojmi.    

Oddych od pamiatok ponúka park Madhab, rozložený v podhorí pohoria Hajar okolo minerálneho prameňa. Ten napája dva bazény, relaxovať je možné aj v tieni stromov trebárs počas pikniku. 

Mešita šejka Zayeda je druhou najväčšou v Spojených arabských emirátoch a dominuje celému mestu: niet divu - pojme totiž neuveriteľných 28 tisíc ľudí!

 

Miesta, ktoré stojí za to vidieť

Fujairah Castle

Fujairah Museum -

Madhab Spring Park -

Fujairah Heritage Village

Sheikh Zayed Mosque

Fujairah Beach


Miesta, ktoré stojí za to vidieť