X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Sovereign

Loď Sovereign je výletná loď spoločnosti Pullmantur Cruises predtým vlastnená Royal Carribean International. Pri jej inauguračnej plavbe v roku 1988 bola najväčšou loďou na svete. V roku 2004 prešla celkovou rekonštrukciou, o ktorej bol natočený dokumentárny program "Dry-Dock, A Cruise Ship Reborn".

V roku 2008 prešla ďalšou rekonštrukciou a od roku 2009 plaví pod vlajkou Pullmantur Cruises. Výrobná cena Sovereign bola približne 183 mil. USD.

73 592t výtlak lode
268m dĺžka lode
36m šírka lode
17 rýchlosť v uzloch
2 733 max. počet pasažierov
1 162 celkový počet kabin


Zábava

Hostia môžu ochutnať špeciality v piatich rôznych reštauráciách nachádzajúcich sa na palube. Hlavnými dvoma reštauráciami sú Guadiana Restaurant a El Duero Restaurant. Obe ponúkajú chute z celého sveta, ale aj tradičnú lokálnu kuchyňu. Ak uprednostňujete neformálnu atmosféru, zájdite do Panorama Buffet Restaurant, ktorá láka na množstvo lahodných dobrôt formou „all you can eat“ (zjedz, koľko môžeš).

Paluby lode ponúkajú veľa zábavy pre celú rodinu. Pre deti sú prichystané detské kluby pre všetky vekové skupiny od najmladších po dospievajúcich. Vybavenie lode poteší aj športových nadšencov. Pretiahnuť telo je možné v plne vybavenej telocvični. K dispozícii sú aj športové ihriská pre basketbal, tenis a futbal. Hostia môžu využiť aj pingpongové stoly a horolezeckú stenu.

Na palube sa nachádza divadlo Broadway Show Lounge plné živej hudby, tanečníkov a komediálnych vystúpení. Zájsť môžete i do niektorého zo štýlových barov alebo skúsiť šťastie v kasíne.

Na lodi je k dispozícii

  • 5 reštaurácií (Guadiana Restaurant,El Duero Restaurant, Panorama Buffet Restaurant, Wu Restaurant, Grill), 5 barov vrátane Rendezvous Lounge so živou hudbou a tanečným parketom
  • Kasíno del Mar, divadlo Broadway Lounge, diskotéka, knižnica, kartový salónik, fotogalérie
  • Telocvičňa, lezecká stena, multifunkčné športové ihrisko, pingpongové stoly
  • Kúpele Spa del Mar, kde nájdete wellness procedúry, saunu a salón krásy, masáže, kadernícky salón a manikúru
  • Herňa pre deti, klub pre deti všetkých vekových skupín
  • Butiky, internetová kaviareň
  • Ordinácia lodného lekára