Monarch

Loď Monarch bola súčasťou lodnej spoločnosti Royal Caribbean International, predtým  sa plavila pod menom Monarch of the Seas. Jedná sa o sesterskú loď lode Sovereign spoločnosti Pullmantur, preto má podobný vzhľad i vybavenie.

Loď Monarch bola postavená v roku 1991 ako jedna z najväčších lodí na svete. Od roku 2013 patrí pod vlajku lodnej spoločnosti Pullmantur a je jej najnovším prírastkom. Loď prešla celkovou rekonštrukciou, aby sa priblížila ostatným lodiam flotily. Hostia tak na palube nájdu jedinečnú zmrzlináreň, horolezeckú stenu alebo konferenčné centrum.

73 192t výtlak lode
268,3m dĺžka lode
32m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
2 752 max. počet pasažierov
1 193 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
10.1991 Rok výroby
04.2013 Posledná rekonštrukcia

Kajuty


Zábava

Na palube je pre hostí pripravené množstvo reštaurácií, ktoré ponúknu nezabudnuteľné gurmánske zážitky. Zájsť môžete napríklad do Auster Restaurant alebo Boreas Restaurant. Milovníkov talianskej kuchyne poteší pizzeria. V horúcom počasí príde určite vhod aj unikátna cukráreň Ice Cream Parlour s veľkým výberom lahodnej zmrzliny.

Počas dňa sa môžete nechať rozmaznávať v kúpeľoch Spa del Mar. Pretiahnuť telo je možné v plne vybavenej telocvični. K dispozícii je aj ihrisko na basketbal alebo dráha na jogging. Na palube sa nachádza aj divadlo Broadway Lounge plné živej hudby, tanečníkov i komediálnych vystúpená. Zájsť môžete i do niektorého zo štýlových barov alebo skúsiť šťastie v kasíne del Mar.

Na lodi je k dispozícii:

  • 5 reštaurácií (Auster Restaurant, Boreas Restaurant, Panorama Buffet Restaurant, Pizzeria, Ice Cream Parlour), 5 barov vrátane Rendezvous Lounge so živou hudbou a tanečným parketom
  • Kasíno del Mar, divadlo Broadway Lounge, diskotéka, knižnica, fotogaléria, konferenčná miestnosť
  • Telocvičňa, lezecká stena, dráha na jogging, ihrisko na basketbal
  • Kúpele del Mar, kde nájdete wellness procedúry, salón krásy, masáže alebo mliečne kúpele
  • Herňa pre deti, kluby pre deti všetkých vekových skupín
  • Butiky, internetová kaviareň
  • Ordinácia lodného lekára