X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Pride of America

Výletná loď Pride of America patrí spoločnosti Norwegian Cruise Line. Loď brázdi vody morí a oceánov od roku 2005. V roku 2013 prešla rozsiahlou rekonštrukciou a následne bola renovovaná aj v roku 2022. Na palube sa o vás bude starať 927 členov posádky. Loď pláva predovšetkým k brehom Havajských ostrovov.

Výrobná cena Pride of America bola približne 450 mil. USD.

80 439t výtlak lode
280m dĺžka lode
37m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
2 186 max. počet pasažierov
1 062 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
06.2005 Rok výroby
02.2022 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. Špecialitou sú priestranné luxusné apartmány s vlastným balkónom a ďalšími nadštandardnými službami, ktoré uspokoja aj najnáročnejších hostí.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a 3. so 4. lôžkom je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 12 m2. Paluby 4, 8, 9 a 13.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 12 m2 - 20 m2. Paluby 4, 7, 8, 9, 10 a 11.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio. Plocha je približne 9 m2. Paluba 13.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj vyklápacie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Kajuty sa nachádzajú v blízkosti divadla. Plocha je približne 13 m2. Paluba 4.

Kajuta s obrazovým oknom (OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a rozkladaciu pohovku pre ubytovanie 3. osoby. Niektoré kajuty môžu byť prepojené. Plocha je približne 13 m2 - 20 m2. Paluby 4 a 7.

Kajuta s oknom s obmedzeným výhľadom (OK)
Tieto kajuty majú obrazové okno s obmedzeným výhľadom a môžu ubytovať až 4 hostí. Zahŕňajú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a ďalšie možnosti lôžok pre 3. a 4. osobu. Nachádzajú sa uprostred lode a sú blízko všetkému dianiu. Niektoré je možné tiež pripojiť k iným kajutám. Plocha je približne 13 m2. Paluba 7.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj obývacia časť s rozkladacou pohovkou, možno teda ubytovať až 3 osoby. Niektoré kajuty môžu byť pripojené k apartmánu s dvoma spálňami. Plocha kajút je približne 21 m2 a plocha balkóna cca 8 m2. Paluby7, 8, 9 a 10.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, ďalej vyklápacie lôžko a rozkladaciu pohovku, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré je možné prepojiť. Plocha kajút je približne 16 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z balkóna a väčšinou sa nachádzajú v prednej časti lode. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a niektoré majú rozkladaciu pohovku na ubytovanie ďalšieho jedného hosťa. Mnoho z kajút môže byť vzájomne prepojených na získanie viacerých priestorov. Plocha kajút je približne 20 m2 - 21 m2 a plocha balkóna je približne 7 m2 - 8 m2. Paluby 7, 8, 9, 11 a 12.

Kajuta s balkónom (BB, BF, BA)
Tieto kajuty s miestom až pre troch hostí zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a niektoré majú rozkladaciu pohovku pre ďalšiu osobu. Ďalej je súčasťou posedenia a súkromný balkón s krásnym výhľadom. Niektoré sa navyše môžu prepojiť. Plocha kajút je približne 16 m2 – 26 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 – 5 m2. Paluby 7, 8, 9, 10 a 11.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Rodinný Deluxe apartmán s dvoma spálňami a balkónom (S4)
Tieto priestranné apartmány sú ideálne pre celú rodinu. S miestom pre päť hostí majú dve oddelené spálne, a to jednu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti a šatňou, a druhú s dvoma nižšími rozkladacími posteľami, tiež sú k dispozícii lôžka na ubytovanie ďalších dvoch osôb. Ďalej sú súčasťou dve kúpeľne (jedna s vírivkou), obývacia izba a súkromný balkón. Zahŕňa služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 56 m2 - 60 m2 a balkóna cca 9 m2. Paluba 9.

Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (S5)
Až štyria hostia si môžu užiť tento luxusný apartmán. Zahŕňa samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti so šatňou, obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou pre dvoch, jedáleň, kúpeľňu s luxusnou vaňou s vírivkou a samostatnou sprchou, navyše kúpeľňu pre hostí a veľký súkromný balkón s vírivkou a jedálenským kútom. Služba komorníka a concierge je v cene. Plocha apartmánu je približne 128 m2 a balkóna cca 45 m2. Paluba 12.

Owner's apartmán s veľkým balkónom (S7, S8)
Tieto štýlové apartmány s množstvom priestoru ponúkajú priestor až pre 4 hostí. Zahŕňajú samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti so šatňou, lôžka pre ďalšie dve osoby. Ďalej kúpeľňu s luxusnou vaňou s vírivkou, obývaciu izbu, jedáleň a veľký súkromný balkón s vírivkou, kde môžete relaxovať a pritom obdivovať úžasný výhľad. To všetko plus služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 62 m2 - 88 m2 a balkóna cca 15 m2 - 35 m2. Paluby 8, 10, 11, 12 a 13.

Apartmány na 13. palube nemajú vírivky na balkóne, šatňu ani vírivú vaňu. Niektoré kajuty nemusia mať kúpeľňu pre hostí.

Apartmán Deluxe Penthouse s veľkým balkónom (SA)
Užite si nádherný výhľad z veľkého balkóna týchto úžasných strešných apartmánov. Zahŕňajú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladaciu pohovku pre dvoch a ďalšiu manželskú posteľ. Súčasťou je aj obývacia časť s jedálenským kútom a kúpeľňa s luxusnou vaňou. Dané apartmány môžu byť pripojené k apartmánu Owner's s veľkým balkónom. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 81 m2 a plocha balkóna cca 38 m2. Paluba 13.

Rodinný apartmán s dvoma spálňami a veľkým balkónom (SG)
Apartmán orientovaný na zadnej časti lode, ktorý je ideálny pre celú rodinu. Majú dve oddelené spálne, jednu s manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, súčasťou je aj rozkladacia pohovka pre piatu osobu. Ďalej zahŕňa kúpeľňu s luxusnou vaňou a obývaciu izbu. Navyše sa dajú prepojiť s balkónovými kajutami umiestnenými aj na zadku. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 5 osôb. Plocha apartmánu je približne 31 m2 a plocha balkóna cca 8 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom (SK, SJ, SH, SL, SI)
V týchto apartmánoch je možné ubytovať až 6 osôb. Súčasťou je spálňa s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, kúpeľňa s luxusnou vaňou, ďalej šatňa, obývací priestor a jedálenský kút. Nevyhnutnosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 45 m2 - 63 m2 a plocha balkóna cca 13 m2 - 27 m2. Paluby 10, 11, 12 a 13.

Rodinný apartmán s jednou spálňou a obmedzeným výhľadom (SQ)
Súčasťou týchto apartmánov sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, rozkladacia pohovka pre dve osoby, a navyše spálňa, ktorá disponuje dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a dvoma vyklápacími lôžkami. Ďalej sú súčasťou dve kúpeľne so sprchami a služba komorníka a concierge. Možno ubytovať až 8 osôb. Pri danom apartmáne nie je balkón a majú obmedzený výhľad. Plocha apartmánu je približne 33 m2. Paluba 7.


Zábava

Hostí na palube láka výber z mnohých mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičnú reštauráciu Cagney's Steakhouse, ktorá vás zavedie do atmosféry gangsteriek z 30. rokov. Vaše chuťové bunky určite potešia aj Teppanyaki reštaurácie ponúkajúce lahodné japonské špeciality alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Pride of America je pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá divadlo Hollywood plné skvelých prestavení v štýle muzikálovej Broadwaye. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Zájdite na drink do Gold Rush Saloonu s osviežujúcimi kokteilmi, vínom aj pivom alebo si užite jedinečnú atmosféru v Mardi Gras Cabaret Lounge & Nightclub, kde nájdete aj tanečný parket.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo Santa Fe fitness centre alebo na športovom ihrisku, ktoré je ideálne pre volejbal, basketbal aj tenis. Pre milovníkov golfu je pripravený golfový trenažér a voľné chvíle na lodi vám spríjemnia aj vonkajšie šach.

Na palube sa nachádzajú aj vonkajšie bazény s množstvom lehátok, vírivkami a barmi.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa & Salon, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detský klub, kde môžu deti sledovať filmy, využiť počítače a nájdu tu aj telocvičňu inšpirovanú divokou džungľou a bazénik.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Liberty Restaurant, Skyline Restaurant, Cadillac Diner, Aloha Café (vnútorný bufet), Key West Bar & Grill, Moderne Churrascaria (brazílska kuchyňa), La Cucina (talianska kuchyňa), Jefferson's Bistro (francúzska kuchyňa), Teppanyaki (japonská kuchyňa), Cagney's Steakhouse, Dolce Gelato (zmrzlináreň)
 • Bary - Aloha Lanai Bar, Gold Rush Saloon (široký výber vín, pív a kokteilov), Pink's Champagne Bar (inšpirované havajským hotelom Royal Palace na pláži Waikiki), Napa Wine Bar, John Adams Coffee Bar, Waikiki Bar
 • Divadlo Hollywood
 • Mardi Gras Cabaret Lounge & Nightclub - priestor inšpirovaný New Orleans s tanečným parketom
 • Kartový salónik, videoherňa
 • Obchody so suvenírmi, hodinkami, módou, doplnkami či šperkami
 • Umelecké galérie Park West a SoHo - jedinečné zbierky výtvarného umenia
 • Fotogaléria
 • Kaplnka slúžiaca aj ako spoločenská miestnosť
 • Internetová kaviareň, knižnica
 • Vonkajšie bazény - Oasis a South Beach, 4 vírivky
 • Športové ihrisko (volejbal, basketbal), bežecká dráha
 • Santa Fe fitness centrum - s kompletne vybavenou posilňovňou, lekciami aerobiku, fitness atď.
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - ponúka širokú škálu kúpeľných procedúr a kozmetických služieb na omladenie tela i duše
 • Golfový trenažér
 • Vonkajší šach
 • Detský areál Splash Academy s filmami, počítačmi, telocvičňou a bazénikom
 • Areál pre dospievajúcich Entourage Teen Club s barom, videoprojekciami, stolným futbalom aj hokejom a diskotékou

Plavby na Pride of America