X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Sun

Výletná loď Norwegian Sun patrí spoločnosti Norwegian Cruise Line. V roku 2001 prvýkrát vyplávala na more. V roku 2011 prešla loď kompletnou rekonštrukciou a následne bola renovovaná aj v roku 2021.

Na palube vám bude k dispozícii 906 členov posádky. S Norwegian Sun môžete navštíviť Aljašku, Áziu, Bermudy, Karibik, grécke ostrovy, Stredozemie, Severnú Európu, Južnú Ameriku či plaviť sa Panamským prieplavom.

Výrobná cena Norwegian Sun bola približne 330 mil. USD.

78 309t výtlak lode
258m dĺžka lode
37m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
1 936 max. počet pasažierov
968 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
01.2001 Rok výroby
05.2021 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. K dispozícii sú útulné kajuty aj luxusné apartmány s vlastnou obsluhou a špičkovým servisom, ktorý uspokojí aj najnáročnejších pasažierov.

Rodinná vnútorná kajuta (I5, I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, a lôžka na ubytovanie až ďalších 3 osôb. Plocha je približne 13 m2 - 23 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, ďalej vyklápacie lôžko a rozkladaciu pohovku, možno teda ubytovať až 4 osoby. Pretože sa jedná o kajuty uprostred lode, budete mať ľahký prístup ku všetkému na palube. Plocha je približne 13 m2 - 18 m2. Paluby 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením.

Rodinná kajuta s oknom (O5, O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre celú rodinu a je možné v nich ubytovať až päť osôb. Sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež sú k dispozícii lôžka pre ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 15 m2 - 16 m2. Paluby 8 a 9.

Kajuta s obrazovým oknom (OA, OB)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a niektoré majú jednu rozkladaciu pohovku alebo vyklápaciu posteľ. Nachádza sa tu aj veľké okno, kde si môžete vychutnať úžasný výhľad. Je možné ubytovať až 3 osoby. Niektoré môžu byť vzájomne prepojené na získanie ešte väčšieho priestoru. Plocha je približne 13 m2 - 20 m2. Paluby 5, 6, 7, 8 a 9.

Kajuta s veľkým okienkom (OC)
Tieto kajuty vhodné až pre troch hostí majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, a niektoré disponujú aj ďalším lôžkom. Veľké okienko vám umožní vychutnať si neustále sa meniacu morskú hladinu. Niektoré je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 13 m2. Paluba 4.

Kajuta s oknom s obmedzeným výhľadom (OK)
Tieto kajuty môžu ubytovať až štyroch hostí a majú priezor s obmedzeným výhľadom. Dve samostatné lôžka je možné premeniť na manželskú posteľ, a k dispozícii sú aj ďalšie lôžka. Niektoré je možné taktiež vzájomne pripojiť. Plocha je približne 13 m2 - 15 m2. Paluba 6.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu Oceanview alebo lepší! Vezmite prosím na vedomie, že výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a pohovku na ubytovanie 3. osoby. Plocha kajút je približne 18 m2 a plocha balkóna cca 4 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Rodinná kajuta s balkónom (B5, B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Zahŕňajú aj posedenie a sklenené dvere od podlahy k stropu, ktoré sa otvárajú na súkromný balkón. Plocha kajút je približne 20 m2 - 28 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2 - 8 m2. Paluby 8, 10 a 11.

Kajuta s balkónom (BB, BF, BA)
Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Plocha kajút je približne 20 m2 - 30 m2 a plocha balkóna cca 4 m2 - 7 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Apartmá

Apartmán Owner's s veľkým balkónom (SA)
Tieto apartmány s veľkým balkónom sú vhodné až pre 4 hostí. Zahŕňajú obývaciu izbu, jedáleň, samostatnú spálňu, kúpeľňu s luxusnou vaňou a úžasný balkón s vírivkou. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Apartmán je možné prepojiť s balkónovou kajutou. Plocha apartmánu je približne 76 m2 a plocha balkóna cca 23 m2. Paluba 11.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (SF)
Tieto apartmány umiestnené na zadnej časti lode disponujú spálňou s manželskou posteľou, lôžkami pre ďalšie dve osoby, kúpeľňou s luxusnou vaňou s vírivkou a veľkým súkromným balkónom s úžasným výhľadom. Je možné ubytovať až 4 osoby. Navyše môžu byť pripojené k balkónovým kajutám umiestneným na zadnej časti. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 44 m2 - 46 m2 a balkóna cca 10 m2 - 11 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Apartmán Penthouse s balkónom na prove (SG)
Tieto apartmány na prove lode majú spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu s luxusnou vaňou s vírivkou a súkromný balkón s úžasným výhľadom. Je možné ubytovať až 4 osoby. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 46 m2 a balkóna cca 13 m2. Paluba 8.

Apartmán Penthouse s balkónom (SH)
Ubytovanie v danom apartmáne zahŕňa manželskú posteľ, lôžka pre ďalšie dve osoby, kúpeľňu s luxusnou vaňou so sprchou, šatňu a súkromný balkón. Súčasťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 41 m2 - 44 m2 a balkóna cca 8 m2 - 11 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmán Club s balkónom

Apartmán Club s balkónom na zadnej časti (M1)
Tieto priestranné apartmány orientované na zadnej časti disponujú dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, lôžka pre ďalšie 2 osoby, šatňu a kúpeľňu s luxusnou vaňou. Plocha kajút je približne 30 m2 a balkóna cca 6 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Apartmán Club s balkónom (MA)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa na prove lode. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie možnosti lôžok na ubytovanie ďalších 2 osôb. Ďalej je súčasťou posedenia, šatňa a kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchovacím kútom. Niektoré môžu byť pripojené k apartmánu Owner´s alebo kajutám s balkónom. Plocha apartmánu je približne 29 m2 - 35 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2 - 7 m2. Paluba 11.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.


Zábava

Na palube je k dispozícii mnoho mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad reštauráciu Los Lobos Cantina, kde servírujú tradičné mexické pokrmy. Vaše chuťové bunky určite potešia aj Teppanyaki reštaurácie ponúkajúce lahodné japonské špeciality alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Norwegian Sun je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá Stardust Lounge plné skvelých prestavení. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Jedinečnú intímnu atmosféru ponúka Windjammer Bar. Alebo zájdite na drink do Bliss Ultra Lounge s tanečným parketom.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku, ktoré je ideálne pre volejbal, basketbal aj tenis.

Na palube sa nachádza aj vonkajší bazén Oasis s množstvom lehátok, vírivkami a barmi.

Hostia môžu tiež nechať svoje telo rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa & Salon, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detský klub Splash Academy, kde môžu deti sledovať filmy, využiť počítače a nájdu tu aj tvorivú dielňu. K dispozícii im je aj detský bazén so šmykľavkami.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie, kaviarne - Four Seasons, Seven Seas, Garden Café, Sports Bar (klasické krčmové jedlo, živé športové prenosy), Los Lobos Cantina (mexická kuchyňa), Moderno Churrascaria (brazílska kuchyňa), La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Teppanyaki (japonská kuchyňa), Sushi Bar, Cagney's Steakhouse, Atrium Café, Java Café, The Great Outdoors
 • Bary - Champs Bar, Sun Casino Bar, Champagne Bar, Topsiders Bar, Windjammer Bar (intímny piano bar)
 • Stardust Lounge - dvojposchodový salón s pódiom a skvelou zábavou, cez deň je možné použiť na stretnutie veľkých skupín
 • Bliss Ultra Lounge a Spinnaker Lounge s tanečným parketom
 • Rock You Tonight - hudobná rocková show vzdávajúca poctu ikonám ako Queen, The Who, Journey, Tina Turner a ďalším
 • World Beat - perkusívna show využívajúca mnoho rytmov z celého sveta
 • Kasíno Sun, videoherňa
 • Behind The Scenes Tour - hostia si môžu vyskúšať rôzne pracovné činnosti posádky lode a tiež majú sprístupnený mostík, riadiacu miestnosť a mnoho ďalšieho
 • Butiky, umelecká galéria, fotogaléria
 • Internetová kaviareň, knižnica
 • Vonkajší bazén Oasis, 5 víriviek
 • Športové ihrisko (volejbal, basketbal), bežecká dráha, 2 golfové trenažéry
 • Pulse fitness centrum - kompletne vybavená posilňovňa, lekcie aerobiku, spinningu a ďalšie
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - ponúka širokú škálu kúpeľných procedúr a kozmetické služby pre omladenie tela i duše
 • Detský areál Splash Academy s filmami, počítačmi, tvorivou dielňou a odpočinkovou zónou
 • Areál pre dospievajúcich Teen Club s hernými konzolami, televíziou, stolným hokejom a diskotékou
 • Detský bazén so šmykľavkami a detskou vírivkou

Plavby na Norwegian Sun