X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Star

Výletná loď Norwegian Star patrí spoločnosti Norwegian Cruise Line. Prvýkrát vyplávala na more v novembri 2001. V roku 2010 prešla loď rozsiahlou rekonštrukciou a následne bola renovovaná aj v roku 2021 v rámci programu The Norwegian Edge. Norwegian Star sa plaví po Stredomorí, severnej Európe, Južnej Amerike, Karibiku, pobreží Mexika a Transatlantikom.

Na palube sa o vás bude starať viac ako 1031 členov posádky. Na palube hostia nájdu rozmanité možnosti v stravovaní, rozsiahly kúpeľný areál, vzrušenie v kasíne s VIP zónou a pre deti každého veku je pripravených veľa zábavy.

Výrobná cena Norwegian Star bola približne 400 mil. USD.

91 740t výtlak lode
294m dĺžka lode
38m šírka lode
24,6 rýchlosť v uzloch
2 348 max. počet pasažierov
1 173 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
11.2001 Rok výroby
01.2018 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Hosťom je k dispozícii široká ponuka komfortného ubytovania. Špecialitou sú priestranné luxusné apartmány s vlastnou záhradou, vírivkou a ďalšími nadštandardnými službami, ktoré uspokoja aj najnáročnejších cestujúcich.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, a je tu možnosť 3. a 4. lôžka. Plocha je približne 13 m2 - 14 m2. Paluby 11 a 12.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a niektoré majú aj lôžka pre ubytovanie 3. a 4. osoby. Plocha je približne 13 m2 - 25 m2. Paluby 4, 5, 8, 9, 10 a 11.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré kajuty môžu byť vzájomne prepojené. Plocha je približne 14 m2. Paluba 8.

Kajuta s obrazovým oknom (OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Je možné ubytovať až 4 osoby. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5 a 6.

Kajuta s oknom (OF)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú miesto až pre štyroch hostí. Disponujú 2 samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a aj lôžkami, ktoré umožnia ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 14 m2. Paluby 4 a 5.

Kajuta s oknom s obmedzeným výhľadom (OK)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú obrazové okno alebo okienko s obmedzeným výhľadom a môžu ubytovať až 4 hostí. Zahŕňajú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a jedno vysúvacie a vyklápacie lôžko pre 3. a 4. osobu. Nachádzajú sa uprostred lode a sú blízko všetkému dianiu. Plocha je približne 14 m2 - 18 m2. Paluba 8.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode a disponujú súkromným balkónom s presklenými dverami od podlahy k stropu. Majú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku pre ďalšiu osobu. Plocha kajút je približne 18 m2 - 24 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 - 8 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom (BA, BF)
Dané kajuty sú určené pre 3 hostí. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a niektoré majú ďalšie lôžko pre ubytovanie ďalšie osoby. Spolu s posedením, sklenenými dverami od podlahy až po strop a súkromným balkónom ponúka úžasný výhľad. Niektoré kajuty je možné pre väčšie pohodlie prepojiť. Plocha kajút je približne 18 m2 - 28 m2 a plocha balkóna 3 m2 - 5 m2. Paluby 8, 9, 10 a 11.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Apartmá

Apartmán Villa s troma spálňami a záhradou (S1)
V Garden Villas je možné ubytovať až 7 hostí. Disponujú 3 spálňami, kúpeľňou s luxusnou vaňou a sprchou, obývacou izbou, jedálňou a súkromnou záhradou s vírivkou a vonkajším jedálenským kútom. Súčasťou je aj terasa, z ktorej si môžete vychutnať krásny výhľad. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Navyše apartmány Garden Villas sa môžu navzájom prepojiť a získať tak viac priestoru. Plocha apartmánu je približne 621 m2 a balkóna cca 413 m2. Paluba 14.

Apartmán Deluxe Owner's apartmán s dvoma balkónmi (S2)
Tieto apartmány Deluxe Owner's sú umiestnené na prove a ubytujú 4 hostí. Zahŕňajú samostatnú spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu s luxusnou vaňou a vírivkou, ďalej vaňu pre hostí, obývací a jedálenský kút. Tiež sú dispozícii služby komorníka a concierge. Plocha týchto apartmánov je približne 83 m2 a balkóna cca 13 m2. Paluba 10.

Apartmán Owner's apartmán s dvoma balkónmi (S3)
Apartmán Owner's Suites s dvoma balkónmi sú vhodné až pre 4 hostí. Majú obývaciu izbu, jedáleň, samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, kúpeľňu s luxusnou vaňou a vírivkou aj minibar. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 66 m2 a balkóna cca 13 m2. Paluba 9.

Rodinný Deluxe apartmán s dvoma spálňami a balkónom (S4)
S dostatkom miesta až pre 6 osôb sú tieto apartmány ideálne, ak chcete vziať celú rodinu. Súčasťou je obývacia časť, jedálenský kút, samostatná spálňa s manželskou posteľou, aj samostatná detská spálňa a veľký súkromný balkón. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 53 m2 a balkóna cca 7 m2. Paluba 11.

Deluxe Owner's apartmán (S6)
Užite si nádherný výhľad z rozsiahlej okennej steny týchto apartmánov, ktoré zahŕňajú manželskú posteľ kráľovskej veľkosti a lôžka na ubytovanie až ďalších 4 osôb. Ďalej je súčasťou kúpeľňa s luxusnou vaňou a vírivkou, posedenie, jedálenský kút a služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 61 m2 - 68 m2. Paluba 12.

Apartmán Penthouse s balkónom (SC)
Tieto štýlové strešné apartmány sú orientované na prove lode. Súčasťou je manželská posteľ, rozkladacia pohovka pre dvoch, pohodlný obývací a jedálenský kút, kde si môžete oddýchnuť alebo si vychutnať jedlo, ktoré vám zaistí váš komorník. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 37 m2 a plocha balkóna cca 6 m2. Paluba 12.

Apartmán Deluxe Penthouse s veľkým balkónom na prove (SD)
Tieto suity sú vybavené manželskou posteľou, kúpeľňou s luxusnou vaňou a sprchou, obývacím a jedálenským kútom. K dispozícii sú služby komorníka. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 47 m2 a plocha balkóna cca 12 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na prove (SF)
V týchto apartmánoch umiestnených na zadnej časti možno ubytovať až 3 osoby. Súčasťou je spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa s luxusnou vaňou aj sprchou, obývací priestor a jedálenský kút. Nevyhnutnosťou sú služby komorníka a concierge. Niektoré môžu byť pripojené k apartmánu Owner´s. Plocha apartmánu je približne 45 m2 - 54 m2 a plocha balkóna cca 12 m2 - 25 m2. Paluby 9 a 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (SM)
Súčasťou týchto štýlových apartmánov je spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia pohovka pre jednu osobu, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou, obývací a jedálenský kút aj súkromný balkón. Navyše sa o Vás bude starať komorník a k dispozícii je služba concierge. Plocha apartmánu je približne 34 m2 - 36 m2 a plocha balkóna cca 8 m2 - 9 m2. Paluby 8 a 10.

Apartmán Penthouse s balkónom na zadnej časti (SN)
Súčasťou týchto štýlových apartmánov je spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia pohovka pre jednu osobu, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou, obývací a jedálenský kút aj súkromný balkón. Navyše sa o Vás bude starať komorník a k dispozícii je služba concierge. Plocha apartmánu je približne 32 m2 - 34 m2 a plocha balkóna cca 5 m2 - 7 m2. Paluby 8 a 9.

Rodinný apartmán (SP)
V týchto apartmánoch sa ubytuje až 6 hostí. Sú vybavené manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladacou pohovkou pre dve osoby a lôžka na umiestnenie ďalších dvoch hostí. Ďalej je súčasťou posedenia, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou. V cene sú služby komorníka a concierge. Tieto apartmány majú okná od podlahy k stropu a sú bez balkóna. Plocha je približne 37 m2 - 45 m2. Paluba 12.

Apartmá Club s balkónom

Apartmán Club s balkónom (MA, MB)
Balkónové apartmány môžu ubytovať až 4 hostí. Majú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a lôžka na prespanie ďalších 2 hostí. Ďalej ponúka posedenie, kúpeľňu s luxusnou vaňou a sprchou aj úžasný výhľad zo súkromného balkóna. Plocha apartmánu je približne 26 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na palube môžete vyberať z mnohých mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičnú reštauráciu O'Sheehan's, kde servírujú skvelú americkú a írsku kuchyňu v príjemnom neformálnom prostredí. Vaše chuťové bunky určite poteší aj reštaurácia Ginza ponúkajúca lahodné ázijské špeciality alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Norwegian Star je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá divadlo Stardust plné skvelých prestavení v štýle muzikálovej Broadwaye. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Zájdite na drink do Sugarcane Mojito Baru s osviežujúcimi kokteilmi alebo si užite jedinečnú atmosféru v Bliss Ultra Lounge, kde nájdete aj tanečný parket.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku, ktoré je ideálne pre volejbal aj basketbal. Pre milovníkov golfu sú pripravené dva golfové trenažéry.

Na palube sa nachádza aj vonkajší bazén Oasis s množstvom lehátok, vírivkami a barmi.

Hostia môžu tiež nechať svoje telo rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa & Salon, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detský klub, kde môžu deti sledovať filmy, využiť počítače a nájdu tu aj tvorivú dielňu alebo telocvičňu. K dispozícii im je aj detský bazén so šmykľavkami, šmykľavkou a detskou vírivkou.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie, kaviarne - Aqua, Versailles, Ginza (ázijská kuchyňa), O'Sheehan's Bar & Grill, Garden Café (vnútorná bufetová reštaurácia), Moderno Churrascaria (brazílska kuchyňa), La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Teppanyaki (japonská kuchyňa), Sushi Bar, Cagney's Steakhouse, Atrium Café, Topsiders Bar & Grill
 • Bary - Gatsby's Champagne Bar, Proof Whiskey Bar, Spice H20 (vonkajší bar pre dospelých s tanečným parketom), Sky High Bar (vonkajší bar s mrazenými nápojmi), Sugarcane Mojito Bar (so širokou ponukou koktailov), vinotéka
 • Divadlo Stardust - sála v štýle európskej opery, ponuka koktailov, predstavenie v štýle Broadway a Vegas
 • Bliss Ultra Lounge s tanečným parketom
 • Paradis - hudobno-tanečná predstavevná inšpirovaná parížskou kultúrou
 • Band on the Run - hudobná show z dielne The Norwegian Production a Show Orchestra inšpirovaná 70. rokmi a ponúkajúca poslucháčom slávne melódie zo žánru disco, rock a ďalšie
 • What The World Needs Now - predstavenie oslavujúce legendu skladateľa Burta Bacharacha, ktorý v 60. rokoch premenil populárnu hudbu a prelomil hudobné hranice, keď zložil niektoré z najznámejších melódií, aké kedy boli vytvorené; hostí čakajú živé tanečné čísla s krásnymi piesňami o láske i strate
 • Behind The Scenes Tour - hostia si môžu vyskúšať rôzne pracovné činnosti posádky lode a tiež majú sprístupnený mostík, riadiacu miestnosť a mnoho ďalšieho
 • Kasíno Star, videoherňa
 • Butiky, umelecká galéria
 • Internetová kaviareň, knižnica, 4 spoločenské miestnosti
 • Vonkajší bazén Oasis, vnútorný bazén, 6 víriviek
 • Športové ihrisko (basketbal, volejbal), bežecká dráha
 • Dva golfové trenažéry
 • Pulse fitness centrum - kompletne vybavená posilňovňa, lekcie aerobiku a ďalšie
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - ponúka širokú škálu kúpeľných procedúr a kozmetické služby pre omladenie tela i duše
 • Spa Thermal Suite - thalasso terapia, parné kúpele, sauna, vírivka
 • Splash Academy - areál pre deti od 3 do 12 rokov, zábava formou aktívnych hier, umeleckú a remeselnú dielňu, s tematickými dňami
 • Teen Club - s videoprojekciou, jukeboxmi, stolným futbalom, hokejom a nočnou diskotékou
 • Detský bazén so šmykľavkami, šmykľavkou aj detskou vírivkou

Plavby na Norwegian Star

Brazília, Uruguaj, Argentína z Rio de Janeira na lodi Norwegian Star

Loď: Norwegian Star
Trasa: Brazília, Uruguaj, Argentína
Nalodenie: Rio de Janeiro, Brazília
Vylodenie: Buenos Aires, Argentína
Trvanie: 10 nocí