Norwegian Spirit

Výletná loď Norwegian Spirit patrí spoločnosti Norwegian Cruise Line. Na more prvýkrát vyplávala v roku 1998. V októbri roku 2004 bola loď premenovaná na dnešný názov, v roku 2011 prešla rozsiahlou rekonštrukciou a následne bola renovovaná aj v roku 2022. Boli modernizované kajuty, bary i salóniky. Kulinárske zážitky boli povýšené o ďalšiu úroveň a loď predstavila aj novú skvelú reštauráciu Onda by Scarpetta s talianskym menu.

Na palube sa o vás bude starať 904 členov posádky. V lete môžete loď stretnúť pri brehoch Stredozemného mora, v zimných mesiacoch kotvia v tropických vodách Karibiku. Od decembra 2022 tiež novo križuje pobrežie Austrálie a Nového Zélandu.

Výrobná cena Norwegian Spirit bola približne 350 mil. USD.

75 904t výtlak lode
268m dĺžka lode
37m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
2 032 max. počet pasažierov
1 000 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
09.1998 Rok výroby
01.2022 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na lodi nájdete širokú ponuku komfortného ubytovania. K dispozícii sú útulné vnútorné kajuty, kajuty s oknom, balkónom aj luxusné apartmány s vlastnou obsluhou a špičkovým servisom, ktorý uspokojí aj najnáročnejších pasažierov. Hostia ubytovaní v apartmáne majú okrem iného k dispozícii službu concierge, tzn. služby asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu ubytovania, pričom sú kajuty umiestnené blízko detských kútikov. Súčasťou je izbová služba, 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť do manželskej postele a možnosť 3. a 4. lôžka. Plocha je približne 13 m2 - 20 m2. Paluby 10 a 11.

Vnútorná kajuta (IB, IA, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a možnosť ďalších lôžok, možno teda ubytovať až 4 osoby. Plocha je približne 13 m2 - 26 m2. Paluby 4, 5, 6, 8, 9, 10 a 11.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre celú rodinu a je možné v nich ubytovať až päť osôb. Sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež sú k dispozícii lôžka pre ďalšie 2 osoby. Zahŕňa tiež veľké okienko alebo obrazové okno. Plocha je približne 14 m2. Paluby 4, 6 a 9.

Kajuta s oknom Deluxe (O3)
Tieto kajuty môžu ubytovať až troch hostí a sú umiestnené v prednej časti lode. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželkou posteľ, ďalšie lôžko pre jednu osobu a veľké okno, z ktorého môžete obdivovať výhľad. Plocha je približne 26 m2. Paluba 8.

Kajuta s obrazovým oknom (OA, OB)
Tieto kajuty zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a niektoré majú jednu rozkladaciu pohovku. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5, 6, 8 a 9.

Kajuta s oknom (OF)
Tieto kajuty sú určené až pre troch hostí. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, av niektorých je aj vyklápacie lôžko pre ďalšiu osobu. Plocha je približne 14 m2 – 24 m2. Paluby 4, 5 a 6.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu Oceanview alebo lepší! Vezmite prosím na vedomie, že výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom (BC, BF, BB, BA)
Tieto kajuty majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, a rozkladaciu pohovku pre 3. osobu. Ďalej je súčasťou posedenia a súkromný balkón s krásnym výhľadom. Niektoré kajuty môžu byť prepojené. Plocha kajút je približne 15 m2 - 18 m2 a plocha balkóna cca 3 m2. Paluby 9, 10 a 11.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Apartmán Owner's s hlavnou spálňou a balkónom na zadnej časti (SB)
Apartmány Owner's s veľkým balkónom sú určené pre dvoch hostí. Zahŕňajú obývaciu izbu, jedáleň, samostatnú spálňu s veľkou manželskou posteľou, šatňu a kúpeľňu s luxusnou vaňou. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Navyše môžu byť tieto apartmány pripojené k apartmánu Penthouse s veľkým balkónom, takže môžete získať viac priestoru. Plocha apartmánu je približne 56 m2 a plocha balkóna cca 6 m2. Paluba 9.

Apartmán Deluxe Penthouse s veľkým balkónom na prove (SC)
Až traja hostia si môžu vychutnať úžasný výhľad z veľkého súkromného balkóna týchto apartmánov na orientovaných na prove lode. Súčasťou je samostatná spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia pohovka, jedálenský kút a kúpeľňa s luxusnou vaňou. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Tieto apartmány môžu byť prepojené k apartmánu Penthouse s veľkým balkónom, čo je ideálne pri cestovaní s rodinou alebo priateľmi. Plocha apartmánu je približne 51 m2 a balkóna cca 10 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na prove (SE)
Užite si maximálny luxus a pohodlie v týchto Penthouse s oddelenou spálňou s manželskou posteľou, rozkladacou pohovkou, jedálenským kútom a kúpeľňou s luxusnou vaňou. Niektoré majú ďalšiu kúpeľňu pre hostí. Tieto apartmány na prove lode ubytujú až troch hostí a ponúkajú neuveriteľný výhľad z veľkého súkromného balkóna. Súčasťou sú služby komorníka a concierge. Niektoré môžu byť pripojené k Deluxe Penthouse. Plocha apartmánu je približne 51 m2 a balkóna cca 10 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (SF)
V týchto Penthousech, ktoré majú veľký súkromný balkón, sa môžu ubytovať až 3 hostia. Vzhľadom na to, že sú umiestnené na zadnej časti, je výhľad z balkóna skutočne úžasný. Ďalej je súčasťou jedálenský kút, obývacia časť, spálňa s manželskou posteľou a kúpeľňa s luxusnou vaňou so sprchou. Samozrejmosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 38 m2 a plocha balkóna cca 7 m2. Paluba 9.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom (SH)
Užite si pokoj v priestrannom apartmáne. Každý z týchto apartmánov môže byť pripojený ku kajute s balkónom pre získanie ešte viac obytného priestoru. Plocha apartmánu je približne 39 m2 - 40 m2 a balkóna cca 7 m2. Paluba 10.


Zábava

Na palube môžete vyberať z mnohých mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičnú reštauráciu Cagney's Steak House, ktorá vás zavedie do atmosféry gangsteriek z 30. rokov. Vaše chuťové bunky určite potešia aj Teppanyaki reštaurácie ponúkajúce lahodné japonské špeciality alebo talianska reštaurácia Onda by Scarpetta, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Norwegian Spirit je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá divadlo Stardust plné skvelých prestavení. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Zájdite na čapované pivo do tradičnej anglickej krčmy Henry's Pub alebo si užite jedinečnú atmosféru v Magnum's Champagne & Wine Bar.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre.

Na palube sa nachádza aj vonkajší bazén s množstvom lehátok, vírivkami a barmi.

Hostia môžu tiež nechať svoje telo rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Je nutné upozorniť, že na lodi Norwegian Spirit nie sú ponúkané programy pre mládež.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie, kaviarne - Windows, Silk (ázijská kuchyňa), Onda by Scarpetta (talianska kuchyňa), Taste, Local, Garden Café, Cagney's Steakhouse, Le Bistro (francúzska kuchyňa), Teppanyaki (japonská kuchyňa), Sushi Bar, Bier Garten, The Great Outdoors, Atrium Café
 • Bary - Spice H2O (vonkajší bar s vírivkou a tanečným priestorom), Humidor Cigar Lounge, Henry's Pub, Magnum's Champagne & Wine Bar, Waves Pool Bar
  diskotéka Maharini's Lounge & Nightclub v bollywoodskom štýle
 • Divadlo Stardust - predstavenie v štýle Broadway a VegasSocial Comedy and Night Club - vystúpenie 2 talentovaných stand-up komikov a následne DJ´s produkcie
 • Spevácka show Blazing Boots, vzdávajúca poctu štýlu pop country, predstavujúca piesne od najväčších hviezd daného žánru, ako napr.
 • Hudobno-tanečné predstavenie Elements s akrobatickými prvkami, inšpirované silou 4 živlov: zem, vzduchu, vody a ohňa
 • World Beat - perkusívna show využívajúca mnoho rytmov z celého sveta
 • Spinnaker Lounge - salónik s panoramatickými výhľadmi, ideálny pre večierky a neformálne stretnutia
 • Behind The Scenes Tour - hostia si môžu vyskúšať rôzne pracovné činnosti posádky lode a tiež majú sprístupnený mostík, riadiacu miestnosť a mnoho ďalšieho
 • Kasíno Spirit - automaty a video automaty, black jack, kocky
 • Butiky a obchody so šperkami, umelecká galéria
 • Fotogaléria
 • Vonkajší bazén, 4 vírivky
 • Pulse fitness centrum - vybavená posilňovňa, lekcie aerobiku, pilates a iné
 • Mandara Spa - ponúka kúpeľné procedúry, rôzne druhy masáží
 • Spa Thermal Suite - relaxačná zóna, terapia teplom

Plavby na Norwegian Spirit

Tchaj-wan, Japonsko z Keelungu (Taipeje) na lodi Norwegian Spirit

Loď: Norwegian Spirit
Trasa: Tchaj-wan, Japonsko
Nalodenie: Keelung (Taipei), Tchaj-wan
Vylodenie: Yokohama, Japonsko
Trvanie: 9 nocí