X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Prima

Norwegian Prima je prvou zo šiestich lodí novej triedy Prima. Loď prvýkrát vyplávala v lete 2022 a svojim hosťom tak ponúkla vzrušujúce trasy, širšie priestory, premyslený a ohromujúci dizajn, množstvo nových zážitkov i výnimočné služby.

Norwegian Prima poskytuje najvyššiu úroveň personálu, najpočetnejší výber kategórií kajút a najväčšie trojizbové kajuty. Okrem toho ponúkla najviac vonkajších palúb a väčšiu celkovú plochu paluby s bazénom, niekoľko nekonečných bazénov a rozsiahlych vonkajších chodníkov než akákoľvek iná loď vo flotile NCL.

V zime 2022/2023 plávala loď po Karibiku a cez Bermudy sa v lete 2023 vráti do Reykjavíku a Southamptonu.

Loď Norwegian Prima vo svojej najluxusnejšej časti The Haven ponúka prepychové priestory výhradne pre hostí The Haven. Vlastná reštaurácia, vonkajšie priestory, bary. Súkromné výťahy jazdia do exkluzívnej enklávy, kde osobný recepčný a 24-hodinový komorník uspokojí každé prianie. V The Haven Lounge & Bar si hostia môžu vychutnať  koktail a úžasný výhľad alebo sa ponoriť do nekonečného bazéna či relaxovať vo vonkajšej saune a chladnej miestnosti.

143 535t výtlak lode
294m dĺžka lode
41m šírka lode
20,5 rýchlosť v uzloch
3 099 max. počet pasažierov
09.2023 Rok výroby

Kajuty

Loď disponuje veľkým množstvom kategórií kajút, takže si svoju vysnívanú kajutu vyberie každý. Od kajút vnútorných, cez kajuty s oknom a balkónom až po apartmány.

Najlepšie ubytovanie je v priestore The Haven v hornej časti lode, kde sú k dispozícii veľmi priestranné kajuty s veľkým balkónom. Izbová služba v apartmáne je dostupná 24 hodín denne, ďalej majú hostia k dispozícii službu "concierge" (asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu) a prístup na súkromnú terasu na relaxáciu a opaľovanie.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, 3. a 4. lôžko je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť do manželskej postele. Plocha je približne 14 m2 - 23 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Kajuty tejto triedy sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio Lounge. Plocha je približne 8 m2. Paluby 12 a 13.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka formou rozkladacej pohovky, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré môžu byť pripojené aj k iným kajutám a tak rozšíriť možnosti ubytovania. Plocha je približne 21 m2 - 34 m2. Paluba 5.

Priestranná kajuta s okrúhlym oknom (OA)
Tieto priestranné kajuty sú ideálne pre dvoch hostí. Majú okno s krásnym výhľadom a dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ. Niektoré môžu byť tiež pripojené k iným kajutám. Plocha je približne 21 m2. Paluba 5.

Kajuta s okrúhlym oknom (OB)
Kajuty pre dvoch hostí so samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Niektoré môžu byť tiež pripojené k iným kajutám. Plocha je približne 17 m2. Paluba 5.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Kajuty tejto triedy sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Kajuta s balkónom s prístupom do termálnych kúpeľov (B9)
Tieto kajuty majú dve lôžka, ktoré je možné premeniť na jednu manželskú posteľ. Ubytovaným ponúka ľahký prístup do priľahlých kúpeľov, rovnako ako bezplatný prístup do termálneho apartmánu počas pravidelnej otváracej doby. Plocha kajút je približne 21 m2 a plocha balkóna 4 m2. Paluba 16.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a tiež priestrannú kúpeľňu. Súčasťou je aj pohovka, možno teda ubytovať až 4 osoby. Plocha kajút je približne 24 m2 a plocha balkóna 9 m2. Paluba 9.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Plocha kajút je približne 21 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF)
Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Plocha kajút je približne 21 m2 - 33 m2 a plocha balkóna 4 m2 - 6 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16.

Vybrané kajuty môžu mať čiastočne obmedzený výhľad.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Kajuty tejto triedy sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť čiastočne obmedzený.

The Haven

The Haven Premier Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto úžasné apartmány ponúkajú úchvatný výhľad z veľkého balkóna orientovaného na zadok. Jedná sa o priestranné a luxusné ubytovanie, ktoré zahŕňa oddelený obývací a jedálenský priestor, tri spálne s veľkými posteľami, rozkladaciu pohovku pre dvoch, tri kúpeľne s masážnymi sprchami, vaňu, vonkajšiu vírivku a služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 8 osôb. Plocha apartmánu je približne 195 m2 a plocha balkóna cca 76 m2. Paluba 14.

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H3)
Tieto deluxe apartmány sú umiestnené aj na zadnej časti a disponujú veľkým balkónom. Majú oddelený obývací a jedálenský kút, ďalej dve spálne s manželskými posteľami, dve luxusné vane s tryskami, polovaňu, vonkajšiu vírivku a ponúka aj služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 149 m2 – 162 m2 a plocha balkóna cca 56 m2 – 68 m2. Paluby 13 a 15.

The Haven Owner's apartmán s hlavnou spálňou a veľkým balkónom na zadnej časti (H4)
Tieto luxusné apartmány orientované na zadnej časti majú štýlovú hlavnú spálňu s veľkou manželskou posteľou, rozkladaciu pohovku pre ďalšie dve osoby a luxusnú vaňu s tryskou. Ďalej disponujú veľkým balkónom a niektoré majú aj vonkajšiu vírivku (okrem apartmánov na 10. palube: 10352 a 10952). K dispozícii je aj 24-hodinová služba komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 90 m2 - 92 m2 a plocha balkóna cca 48 m2 - 49 m2. Paluby 10 a 12.

The Haven Owner's apartmán s veľkým balkónom (H5)
Apartmán The Haven Owner's má oddelenú spálňu spravidla s veľkou manželskou posteľou, rozkladaciu pohovku pre dve osoby, obývaciu časť, luxusnú sprchu a veľký balkón. Služby komorníka a concierge sú samozrejmosťou. Plocha apartmánu je približne 50 m2 - 57 m2 a plocha balkóna cca 10 m2 - 12 m2. Paluba 12.

Upozorňujeme, že apartmány 12322 a 12926 nemajú oddelenú spálňu ani vaňu.

The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s veľkým balkónom (H6)
Tieto luxusné vily v The Haven poskytujú ideálne útočisko pre celú rodinu. Disponujú dvoma spálňami s manželskými posteľami, rozkladacou pohovkou pre ďalšie 2 osoby, dvoma kúpeľňami s masážnymi sprchami a veľkým balkónom. Hostia majú k dispozícii služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 56 m- 61 m2 a plocha balkóna cca 12 m2 - 17 m2. Paluby 13, 14 a 15.

Upozorňujeme, že apartmány 15300, 13900 a 14900 majú čiastočne zakrytý výhľad.

The Haven Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (HA)
Sofistikovaný štýl a luxus poskytuje priestranný penthouse s vonkajšou vírivkou a veľkým balkónom, ktorý ponúka neuveriteľný výhľad zo zadnej časti lode. Medzi vybavenie patrí manželská posteľ kráľovskej veľkosti, luxusná vaňa s tryskami a prístup k exkluzívnemu vybaveniu pre hostí The Haven. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 77 m2 a balkóna cca 46 m2. Paluba 11.

The Haven Penthouse s hlavnou spálňou a veľkým balkónom na zadnej časti (HB)
Tento luxusný penthouse ponúka hlavnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladaciu pohovku pre ďalšie dve osoby a balkón na zadnej časti s úžasnými výhľadmi. Zahŕňa tiež služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 46 m2 - 55 m2 a plocha balkóna je cca 11 m2 - 20 m2. Paluby 10, 11, 12, 13 a 14.

The Haven Penthouse s balkónom (HE)
Súčasťou apartmánu je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka, ďalej obývací a jedálenský priestor. Je možné ubytovať 2 - 3 osoby. Nevyhnutnosťou pre ideálnu dovolenku sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 34 m2 - 38 m2 a plocha balkóna cca 7 m2 - 12 m2. Paluby 12, 13, 14 a 15.

Apartmá

Apartmán s veľkým balkónom na zadnej časti (SH)
Užite si jedinečné výhľady z veľkého balkóna týchto priestranných štýlových apartmánov orientovaných na zadnej časti lode. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na jednu manželskú posteľ, a rozkladacia pohovka pre ďalšie dve osoby. Dané ubytovanie tiež zahŕňa služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 58 m2 a balkóna cca 34 m2. Paluba 9.

Apartmán s veľkým balkónom na zadnej časti (SI)
Táto varianta vyššie uvedeného apartmánu je pre 2 osoby. Plocha týchto apartmánov je približne 41 m2 a balkóna 18 m2. Paluba 9.

Rodinný apartmán s hlavnou spálňou a balkónom (SJ)
Tieto apartmány sú ideálne pre celú rodinu, nachádzajú sa uprostred lode a majú dostatok priestoru. Disponujú samostatnou spálňou s dvoma samostanými lôžkami, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, rozkladacou pohovkou pre dvoch a priestrannou vaňou. Zahŕňa tiež služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 36 m2 a balkóna cca 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16.

Apartmán s hlavnou spálňou a veľkým balkónom na prove (SK)
Ohromujúci výhľad ponúkajú tieto luxusné apartmány orientované na prove lode. Je možné tu ubytovať až 4 osoby. Zahŕňajú samostatnú spálňu s dvoma samostatnými lôžkami, ktoré možno spojiť na jednu manželskú posteľ, rozkladaciu pohovku pre dvoch, priestrannú vaňu, služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 38 m2 - 45 m2 a balkóna cca 14 m2 - 17 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Rodinný apartmán s veľkým balkónom (SL)
Tieto apartmány umiestnené na prove lode a sú ideálnou voľbou pre celú rodinu. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na jednu manželskú posteľ, ďalej rozkladaciu pohovku pre dve osoby a balkón s úžasným výhľadom. Ubytovanie zahŕňa aj služby komorníka a služby concierge. Plocha apartmánu je približne 36 m2 - 40 m2 a balkóna cca 11 m2. Paluby 9, 10 a 12.

Apartmán Club s balkónom

Apartmán Club s veľkým balkónom na prove (M2)
Tieto apartmány majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na jednu manželskú posteľ, a niektoré aj rozkladaciu pohovku pre jednu alebo dve osoby. Ďalej je súčasťou priestranná kúpeľňa a posuvné sklenené dvere, ktoré vedú na balkón smerujúce dopredu a ponúkajú veľkolepé pohľady. Plocha apartmánu je približne 33 m2 - 38 m2 a balkóna cca 11 m2 - 17 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Rodinný Club apartmán s balkónom (M4)
Tieto priestranné apartmány umiestnené v zadnej časti lode sú vybavené dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné spojiť na jednu manželskú posteľ, rozkladacou pohovkou pre dvoch a súkromným balkónom, kde sa môžete pokochať nádherným výhľadom. Niektoré z týchto apartmánov je možné prepojiť s ďalšími, čo je ideálne napríklad pre rodiny. Plocha apartmánu je približne 23 m2 - 27 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2 - 5 m2. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Club s balkónom (MA)
Tento štýlový apartmán sa nachádza v zadnej časti lode a je určený pre dvoch hostí. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ. Niektoré je možné pripojiť k iným kajutám, čo je ideálne pri cestovaní s rodinou alebo priateľmi. Plocha apartmánu je približne 24 m2 - 27 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmán Club s balkónom na prove (MB)
Tieto apartmány sú orientované na prove lode a ponúkajú ideálne útočisko pre dvoch hostí. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na jednu manželskú posteľ. Niektoré je možné pripojiť aj k iným apartmánom. Plocha apartmánu je približne 22 m2 - 25 m2 a plocha balkóna je cca 6 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Apartmány tejto triedy sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo apartmánu určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ apartmánu. Upozorňujeme však, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácia - The Local Bar & Grill, Hudson´s (reštaurácia s 270-stupňovým výhľadom), Indulge Food Hall (celosvetová kuchyňa s ponukou vo vnútorných aj vonkajších priestoroch), The Commodore Room, Cagney's Steakhouse, Food Republic (spojenie jedál a kultúr z celého sveta), Hasuki (japonská kuchyňa), Palomar (stredomorská kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Los Lobos (mexická kuchyňa), Nama Sushi & Sashimi, Onda by Scarpetta (talianska kuchyňa), Surfside Café & Grill, The Haven Restaurant (privátna reštaurácia)
 • Bary - Belvedere Bar, Luna Bar, Metropolitan, Observation Lounge, Penrose Bar, Prima Speedway Bar, Soleil Bar, Štúdio Lounge, The Haven Lounge & Bar (privátny bar), Humidor Cigar Lounge, Whiskey Bar, Starbucks®, Waves Pool Bar, Indulge Outdoor Lounge
 • Vibe Beach Club - exkluzívne pre hostí od 18 rokov, ktorí si môžu vychutnať neuveriteľné výhľady a pri tom byť ponorení vo vírivke s pohárom bubliniek, k dispozícii je aj personál s kompletnými službami
 • Slnečná paluba The Haven - exkluzívne útočisko pre hostí The Haven nad 16 rokov, ktorí sa môžu ponoriť do "nekonečného" bazénu, relaxovať v saune a chladenej miestnosti alebo si dopriať uvoľnenie vo vírivke
 • Infinity Beach - bazén navrhnutý tak, aby splýval s oceánom
 • Oceanwalk - presklený chodník na promenáde Ocean Boulevard
 • Penrose Atrium - trojposchodové átrium s presklenými stenami, priestor plný reštaurácií, salónikov a úžasných výhľadov
 • Divadlo a klub Prima - vitajte na mieste, ktoré sa razom zmení z 3-poschodového divadla na veľkolepý nočný klub v štýle Vegas so svetelnou show a DJ produkciou
 • Syd Norman's Pour House - rockový bar
 • The Improv at Sea - klub s vystúpením stand-up komikov
 • Muzikál "Summer: The Donna Summer Musical" - inšpirovaný životom a dielom "disco queen" Donny Summer, broadwayská senzácia nominovaná na cenu Tony Award® zamierila na more
 • Galaxy Pavilion - virtuálny svet pre celú rodinu, simulátory, únikové miestnosti
 • Suché 10poschodové šmykľavky - The Drop, šmykľavka s voľným pádom a The Rush, prepletené šmykľavky, kde si môžete zapretekať so svojimi priateľmi
 • Prima Speedway - trojúrovňová závodná motokárová dráha
 • Šípky, mini-golf
 • Aquapark s tobogánom s prílivovou vlnou, bazény, vírivky, detský aquapark
 • Slnečná paluba - kde sa môžete opaľovať na pripravených ležadlách či relaxovať pri obľúbenej knihe a nechať sa unášať krásnymi výhľadmi
 • Mandara Spa & Salon - vyberte si z mnohých druhov masáží (aróma masáž s morskými riasami, s horúcimi kameňmi, s bambusovými výhonkami, švédska masáž, párová masáž, akupunktúra), ďalej môžete využiť kozmetické ošetrenie vrások, služby kaderníka či holiča, manikúru, pedikúru , detoxikačný soľný peeling, hrejivý zábal z morských rastlín a rias, alebo si nechať vytvoriť telesnú analýzu od fitness profesionálov a využiť ponuku nutričného poradenstva a zostavenie cvičebného plánu, v Spa Thermal Suite zažite to najlepšie z relaxácie a thermo terapie pri 2-poschodovom vodopáde
 • Fitness centrum - spinning, posilňovňa, jóga štúdio, rôzne cvičebné lekcie
 • Herný štadión - shuffleboard, pickleball (raketový šport, ktorý je kombináciou tenisu, bedmintonu a stolného tenisu), ping pong, stolný futbal
 • Kasíno
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov, ponúkajúci kreatívne hry, športové aktivity a tematické party, rovnako ako skupinové stráženie detí
 • Internetová kaviareň, digitálna knižnica prostredníctvom aplikácie Libby
 • Obchody s parfémami, šperkami, hodinkami, okuliarmi atď.

Plavby na Norwegian Prima