X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Norwegian Joy

V apríli 2017 prvýkrát vyplávala na more v poradí druhá loď triedy Breakaway Plus, doposiaľ najinovatívnejšia loď Norwegian Cruise Line. Loď bola postavená na mieru čínskym klientom, ktorým sú tak na palube k dispozícii nielen personál ovládajúci ich jazyk, ale aj autentická čínska kuchyňa a zábava inšpirovaná čínskou kultúrou. Jej domovskými prístavmi sú Šanghaj a Tianjin (Peking).

Norwegian Joy prináša mnohé prvenstvo. Veľkú časť hornej paluby zaberá závodná motokárová dráha a adrenalín ponúka aj Galaxy Pavilion s interaktívnymi video stenami, simulátormi a virtuálnou realitou. Relax naopak hostia nájdu v Serenity parku, čiastočne otvorenej, čiastočne krytej palube s cestičkami lemovanými umelými stromami. Srdcom lode je obrovský spoločenský priestor 678 Ocean Loop, v ktorého centre je najväčšie kasíno, ktoré spoločnosť na svojich lodiach zatiaľ ponúkla. Nádherné výhľady sú zo 400 metrov dlhej promenády The Waterfront.

O žalúdky pasažierov sa na lodi stará celkom 29 reštaurácií, kaviarní a barov. Menu hlavnej jedálne sa mení každý deň a nájsť ich v ňom možno tiež špeciality šéfkuchára doplnené o starostlivo vybrané víno. Manhattan Room je reštaurácia v štýle New York City, ktorá servíruje medzinárodnú a čínsku kuchyňu, výhradne na tú čínsku sa potom sústredí Savour a Taste. Sakura & Hibiscus pripravuje kórejské grilované špeciality a čínsky "hot pot", Teppanyaki potom špeciality z Japonska. Kto chce ochutnať niečo iné, môže navštíviť American Diner alebo Cagney's Steakhouse, oboje s americkým menu, alebo taliansku La Cucina či francúzske Le Bistro.

Aqua Park sa môže pochváliť dvojitým tobogánom Ocean Loop alebo rychlo šmýkačkou Aquaracer, pre tých, ktorí dávajú prednosť zábave na suchu, je potom pripravená napríklad laserová aréna. Kúpele Mandara majú v ponuke na 50 rôznych procedúr pre potešenie tela i duše, športovo založení ocenia fitness centrum Pulse s posilňovacími aj kardio strojmi a skupinovými lekciami jogy alebo pilates. Chýbať nemôže bohatý večerný program ani aktivity pre deti a tínedžerov.

167 400t výtlak lode
326m dĺžka lode
42m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
4 620 max. počet pasažierov
1 925 celkový počet kabin

Kajuty

Norwegian Joy ubytuje až 3 900 pasažérů, kterým je k dispozici celá řada kajut a apartmá v různých třídách. Tím nejluxusnějším na celé lodi jsou apartmá třídy The Haven na samém vrcholku lodi. Hosté si tady užijí nejen spoustu prostoru, přepychové vybavení a služby komorníka, ale také soukromou sluneční palubu. Dobrou alternativou jsou pak apartmá Concierge s kávovarem, větším balkonem, šatnou a vlastní koupelnou s vanou, méně nároční klienti budou spokojeni v mini apartmá.

Nabídku uzavírají vnitřní kajuty a kajuty s výhledem a balkonem. Všechny jsou vybavené dvoulůžkem rozložitelným na dvě samostatná lůžka, úložnými prostory, vlastní koupelnou se sprchou a koupelovou kosmetikou, obývacím prostorem, plochou televizí, trezorem, minibarem, vysoušečem vlasů a psacím stolem.

Propojené kajuty se dvěma ložnicemi a virtuálními balkony ocení především rodiny s dětmi.


Zábava

 • Reštaurácie, kaviarne, bary
 • Obchody - šperky, parfumy, kabelky, hodinky, alkohol, butik
 • Gateway Casino - poker, ruleta, black jack a ďalšie, šachová a kartová miestnosť
 • Race track - závodná dvojposchodová motokárová dráha s elektrickými autíčkami
 • Galaxy Pavilion - video hry, Xbox, virtuálna realita, simulátory
 • Laser Battle - laserová aréna pod holým nebom
 • Serenity Park - odpdychová, čiastočne otvorená, čiastočne krytá zóna s cestičkami lemovanými umelými stromami
 • Aqua Park - dvojitá šmykľavka Ocean Loop a rýchlo šmykľavka Aquaracer, Kid's Aquapark - vodný park pre deti
 • Mandara Spa - kúpele s relaxačnými a liečebnými procedúrami vrátane masáží, fínskej sauny, pary, akupunktúry, reflexológie, manikúry a pedikúry
 • Pulse Fitness Centre - fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi a lekciami pilates, jogy, aerobiku a zumby
  horolezecká stena
 • Divadlo Joy - show Paradis v štýle Moulin Rouge a revue Elements s tancom, hudbou a akrobaciou
 • Supper Club - živá hudba, tanec
  karaoke
 • Splash Academy - program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové aktivity, cirkusový workshop a ďalši

Plavby na Norwegian Joy