X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Joy

V apríli 2017 prvýkrát vyplávala na more v poradí druhá loď triedy Breakaway Plus, doposiaľ najinovatívnejšia loď Norwegian Cruise Line. Loď bola postavená na mieru čínskym klientom, ktorým sú tak na palube k dispozícii nielen personál ovládajúci ich jazyk, ale aj autentická čínska kuchyňa a zábava inšpirovaná čínskou kultúrou. Jej domovskými prístavmi sú Šanghaj a Tianjin (Peking). Loď bola zrekonštruovaná v roku 2020.

Norwegian Joy prináša mnohé prvenstvo. Veľkú časť hornej paluby zaberá závodná motokárová dráha a adrenalín ponúka aj Galaxy Pavilion s interaktívnymi video stenami, simulátormi a virtuálnou realitou. Srdcom lode je obrovský spoločenský priestor 678 Ocean Place, v centre ktorého je najväčšie kasíno, ktoré spoločnosť na svojich lodiach zatiaľ ponúkla. Nádherné výhľady sú zo 400 metrov dlhej promenády The Waterfront.

O žalúdky pasažierov sa na lodi stará celkom 29 reštaurácií, kaviarní a barov. Menu hlavnej jedálne sa mení každý deň a nájsť ich v ňom možné aj špeciality šéfkuchára doplnené o starostlivo vybrané víno. Manhattan Room je reštaurácia v štýle New York City, ktorá servíruje medzinárodnú a čínsku kuchyňu, výhradne na tú čínsku sa potom sústredí Savour a Taste, Teppanyaki potom servíruje špeciality z Japonska. Kto chce ochutnať niečo iné, môže navštíviť American Diner alebo Cagney's Steakhouse, oboje s americkým menu, alebo taliansku La Cucina či francúzske Le Bistro.

Aquapark sa môže pochváliť dvojitým tobogánom Ocean Loop alebo rýchlo šmýkačkou Aqua Racer, pre tých, ktorí dávajú prednosť zábave na suchu, je potom pripravená napríklad laserová aréna. Mandara Spa majú v ponuke na 50 rôznych procedúr pre potechu tela i duše, športovo založení ocenia fitness centrum Pulse s posilňovacími aj kardio strojmi a skupinovými lekciami jogy alebo pilates. Chýbať nemôžu bohatý večerný program ani aktivity pre deti a tínedžerov.

167 725t výtlak lode
333m dĺžka lode
41m šírka lode
25 rýchlosť v uzloch
3 804 max. počet pasažierov
1 925 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
04.2017 Rok výroby
04.2020 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Norwegian Joy ubytuje takmer 3 900 pasažierov, ktorým je k dispozícii celý rad kajút a apartmánov v rôznych triedach. Tým najluxusnejším na celej lodi sú apartmány triedy The Haven na samom vrcholku lode. Hostia tu majú k dispozícii množstvo priestoru, prepychové vybavenie a služby komorníka.

Ponuku uzatvárajú vnútorné kajuty a kajuty s oknom a balkónom. Prepojené kajuty s dvoma spálňami a virtuálnymi balkónmi ocenia predovšetkým rodiny s deťmi.

Rodinná vnitřní kajuta (I4)
Jedná se o cenově dostupnou rodinnou variantu, kde jsou 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel, a dvě vyklápěcí lůžka pro ubytování dalších 2 osob. Plocha je přibližně 12 m2. Paluby 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnitřní kajuta (IB, IF, IA)
Tyto kajuty zahrnují 2 samostatné postele, které se dají spojit v manželskou postel a i další lůžka v případě ubytování až 4 osob. Plocha je přibližně 12 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnitřní kajuta Sail Away (IX)
Tato kategorie zaručuje vnitřní kajutu nebo i lepší! Vaše kajuta může být na kterékoli palubě a může být přidělena od času rezervace až jeden den před naloděním. Lze ubytovat až 4 osoby. 

Rodinná kajuta s oknom (O4, O5)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 22 m2 - 34 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s obrazovým oknom (OB, OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Plocha je približne 14 m2 - 22 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je 20 m2 - 39 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 - 13 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a lôžka na ubytovanie ďalších 2 osôb. Plocha kajút je približne 19 m2 - 21 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 - 5 m2. Paluby 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Dané kajuty disponujú dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je tu možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Plocha kajút je približne 30 m2 a plocha balkóna približne 14 m2. Paluba 8.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF)
Dané kajuty disponujú dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je tu možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Vybrané kajuty je možné prepojiť a získať tak viac priestoru. Plocha kajút je približne 19 m2 - 34 m2 a plocha balkóna približne 3 m2 - 10 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven a ponúkajú úžasný výhľad na oceán z priestranného balkóna. Súčasťou je veľká manželská posteľ, dve spálne a dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 135 m2 a plocha balkóna cca 45 m2. Paluba 18.

The Haven rodinná Villa s dvoma spálňami a veľkým balkónom (H5)
Tieto luxusné vily v The Haven poskytujú ideálne útočisko pre rodinu a ponúkajú krásny výhľad z veľkého balkóna. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 57 m2 a plocha balkóna cca 11 m2. Paluba 17.

The Haven rodinná Villa s dvoma spálňami a balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej sú súčasťou dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 49 m2 a plocha balkóna cca 3 m2. Paluba 18.

The Haven Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (HB)
Tieto suity majú neuveriteľný výhľad zo zadnej časti veľkého balkóna. Súčasťou je veľká manželská posteľ a rozkladaciu pohovku pre dvoch, ďalej aj dve kúpeľne. Navyše je hosťom k dispozícii komorník 24 hodín denne a služby concierge, tzn. služby asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 57 m2 - 62 m2 a balkóna cca 18 m2 - 23 m2. Paluby 9, 12 a 15.

The Haven Penthouse s balkónom na zadnej časti (HC)
Dané apartmány sú orientované na zadnej časti a tiež ponúkajú fantastický výhľad. Súčasťou je veľká manželská posteľ, rozkladacia pohovka pre dve osoby a dve kúpeľne. Ubytovať je možné až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 53 m2 - 55 m2 a plocha balkóna je cca 14 m2 - 16 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.

The Haven Courtyard Penthouse s veľkým balkónom (HE)
Tieto apartmány majú prístup do The Haven a majú veľkú manželskú posteľ a jedálenský kút. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je 34 m2 - 57 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 - 13 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
V týchto apartmánoch umiestnených v The Haven môžete obdivovať nádherný neustále sa meniaci výhľad z balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 a plocha balkóna 5 m2. Paluba 18.

The Haven Penthouse s balkónom na prove (HG)
Nechajte sa rozmaznávať luxusom a výnimočnými službami v The Haven. Užite si nádherný výhľad z balkóna na prove lode. Súčasťou apartmánu je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka, ďalej obývací a jedálenský priestor. Je možné ubytovať až 4 osoby. Väčšinu týchto apartmánov je možné prepojiť s kajutami s balkónom. Plocha apartmánu je približne 38 m2 - 43 m2 a plocha balkóna cca 2 m2 - 4 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

The Haven rodinná Villa s balkónom (HH)
Tieto priestranné apartmány s dostatkom miesta pre celú rodinu ponúkajú úžasný výhľad a sú nablízku všetkému dianiu na horných palubách. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti. Plocha apartmánu je približne 46 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2. Paluba 15.

The Haven Penthouse s balkónom (HI)
Tieto penthousy s prístupom do The Haven majú manželskú posteľ kráľovskej veľkosti a obývaciu časť. Sú umiestnené uprostred lode, takže ste blízko všetkému dianiu. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 40 m2 - 41 m2 a plocha balkóna cca 7 m2 - 9 m2. Paluby 14 a 15.

The Haven apartmán s balkónom (HI)
Tieto apartmány sú uprostred lode, majú vlastný balkón, manželskú posteľ kráľovskej veľkosti a rozkladaciu pohovku pre dvoch. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 35 m2 a plocha balkóna cca 5 m2. Paluba 14.

Apartmá

Apartmán Penthouse s balkónom (SC)
Tieto suity majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred lode a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti a rozkladacia dvojpohovka. Plocha apartmánu je približne 31 m2 a balkóna cca 6 m2. Paluba 14.

Rodinný apartmán (SP)
Tieto priestranné apartmány sú ideálne, ak chcete vziať so sebou deti. Majú jednu alebo dve spálne, obývaciu časť s rozkladacou pohovkou pre dvoch, virtuálny balkón a niektoré majú vaňu. Plocha apartmánu je približne 47 m2 - 52 m2. Paluby 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmá Club s balkónom

Rodinný apartmán Club s balkónom (M4)
Tieto suity majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred lode a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ a rozkladaciu pohovku. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 3 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Club s veľkým balkónom (M6)
Tieto apartmány ponúkajú úžasný výhľad. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež majú rozkladaciu pohovku av niektorých sa nachádza aj vyklápacie lôžko. Je možné ubytovať až 4 osoby. Väčšinu je možné prepojiť s apartmánom Club s balkónom. Plocha apatmá je približne 30 m2 - 40 m2 a plocha balkóna je cca 9 m- 13 m2. Paluby 8 a 10.

Apartmán Club s balkónom (MC, MA, MB)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa v prednej časti a uprostred lode. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, rozkladaciu pohovku a aj ďalšie možnosti lôžok na ubytovanie až 4 osôb. Plocha apartmánu je približne 23 m2 - 33 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2 - 9 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - The Manhattan Room, Savour, Taste, Garden Café, Ocean Blue (morské plody), Teppanyaki (japonská kuchyňa), The Haven Restaurant (privátna reštaurácia), American Diner, Cagney's Steakhouse, Q Texas Smokehouse, Food Republic, La Cucina ( talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), The Local Bar & Grill, The Local (klasické krčmové jedlá)
 • Bary, kaviarne - Observation Lounge (s 180° panoramatickým výhľadom), The Humidor Cigar Lounge, The District Brew House (s veľkým výberom fľaškových a čapovaných pív), The Cellars Wine Bar, Starbucks®, Skyline Bar, Maltings Whiskey Bar a The Haven Lounge (privátne salóniky pre hostí z The Haven), Mixx Bar, A-List Bar, Sugarcane Mojito Bar, Spice H2O (vonkajší bar s veľkou vírivkou a tanečným priestorom), Waves Pool Bar
 • Vibe Beach Club - pre osoby staršie ako 18 rokov, priestor ideálny pre relaxáciu s nádherným výhľadom na oceán
 • Social Comedy & Night Club - vystúpenie stand-up komikov, následne DJ produkcia
 • The Cavern Club - inšpirovaný legendárnym liverpoolským klubom s vystúpením Beatles revival
 • Hudobno-tanečné vystúpenie "Footloose" na motívy známeho filmu
 • Oslnivá hudobno-tanečná show "Elements" s akrobatickými prvkami oslavujúcimi 4 živly, a to krajinu, vzduch, vodu a oheň
 • Obchody – šperky, parfémy, kabelky, hodinky, alkohol, butik
 • Joy Casino - poker, ruleta, black jack a ďalšie, šachová a kartová miestnosť
 • Joy Speedway – závodná dvojposchodová motokárová dráha s elektrickými autíčkami
 • Galaxy Pavilion - videohry, Xbox, virtuálna realita, simulátory
 • Laser Tag – laserová aréna pod holým nebom
 • Aquapark – dvojitá šmykľavka Ocean Loop a rýchlo šmykľavka Aqua Racer, detský aquapark
 • Mandara Spa & Salon – kúpele s relaxačnými a liečebnými procedúrami vrátane masáží, fínskej sauny, pary, akupunktúry, reflexológie, manikúry a pedikúry, kozmetické služby
 • Pulse Fitness Centre – fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi a lekciami pilates, jogy, aerobiku a zumby
 • Mini Golf
 • Entourage Teen Club - areál pre dospievajúcich od 13 do 17 rokov s filmami, umením, hudbou, videohrami a tanečnými večierkami
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové a tematické aktivity a ďalšie
 • Videoherňa

Plavby na Norwegian Joy