X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Jade

Výletná loď Norwegian Jade bola spustená na vodu v roku 2005 a prvú plavbu absolvovala 19. februára 2006. V roku 2022 bola zrekonštruovaná. Na palube je vám k dispozícii 1100 členov posádky.

Plavba na Norwegian Jade je ideálny spôsob ako preskúmať hrady, katedrály, romantické ostrovy a historické mestá Európy v letných mesiacoch, v zime ju môžete stretnúť plávajúcu po exotických ostrovoch Karibiku.

Výrobná cena Norwegian Jade bola približne 390 mil. USD.

93 558t výtlak lode
294m dĺžka lode
38m šírka lode
25 rýchlosť v uzloch
2 402 max. počet pasažierov
1 194 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
02.2006 Rok výroby
03.2017 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ponuka ubytovania na Norwegian Jade je skutočne široká od vnútorných kajút, cez kajuty s oknom alebo súkromným balkónom, prepojiteľné kajuty pre rodiny až po rozmanitá apartmá a apartmá triedy The Haven.

Komplex The Haven, určený výhradne pre hostí najvyššej triedy apartmánov, zahŕňa súkromnú reštauráciu s vnútorným a vonkajším posedením či privátny spoločenský priestor a priestor pre kúpeľné procedúry. Hostia majú k dispozícii 24-hodinovú službu komorníka a concierge, tzn. služby asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ, aj možnosť 3. a 4. lôžka. Plocha je približne 12 m2 - 25 m2. Paluby 8, 9, 10 a 11.

Vnútorná kajuta (IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 12 m2 - 25 m2. Paluby 4, 5, 8, 9, 10 a 11.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Rodinná kajuta s oknom (O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny s deťmi. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Niektoré kajuty môžu byť vzájomne prepojené. Plocha je približne 14 m2. Paluby 5 a 8.

Kajuta s obrazovým oknom (OA, OB)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Je možné ubytovať až 3 osoby. Vybrané kajuty môžu byť tiež prepojené. Plocha je približne 12 m2 - 14 m2. Paluby 5 a 8.

Kajuta s oknom (OF)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú miesto až pre štyroch hostí. Disponujú 2 samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a aj lôžkami, ktoré umožnia ubytovať ďalších 2 hostí. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 13 m2 - 14 m2. Paluby 4 a 5.

Kajuta s oknom s obmedzeným výhľadom (OK)
Tieto kajuty s výhľadom na oceán majú obrazové okno alebo okienko s obmedzeným výhľadom. Zahŕňajú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť na manželskú posteľ, a aj ďalšie možnosti lôžok pre 3. a 4. osobu. Nachádzajú sa uprostred lode a sú blízko všetkému dianiu. Plocha je približne 14 m2 - 17 m2. Paluba 8.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj rozkladacia pohovka pre dvoch, možno teda ubytovať až 4 osoby. Plocha kajút je 19 m2 a plocha balkóna cca 3 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, ďalej vyklápacie lôžko a rozkladacia pohovka pre ubytovanie ďalších 2 osôb. Niektoré kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha kajút je približne 19 m2 a plocha balkóna je cca 3 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom (BA, BF)
Dané kajuty disponujú dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je tu možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Vybrané kajuty je možné prepojiť a získať tak viac priestoru. Plocha kajút je približne 18 m2 - 26 m2 a plocha balkóna približne 3 m2 - 5 m2. Paluby 8, 9 a 10.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

The Haven

The Haven Villa so záhradou a troma spálňami (H1)
Tieto luxusné vily v The Haven poskytujú ideálne útočisko pre rodinu a ponúkajú krásny výhľad z veľkého balkóna. Majú 3 spálne, každú s manželskou posteľou, ďalej obývaciu izbu, jedáleň či súkromnú záhradu s vírivkou. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Možno ubytovať až 8 osôb. Plocha je približne 438 m2 a plocha balkóna cca 198 m2. Paluba 14.

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven na prove lode a ponúkajú úžasný výhľad na oceán. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti, obývacia časť, jedáleň a kúpeľňa s luxusnou vaňou. Je možné ubytovať až 4 osoby. K dispozícii je komorník a služba concierge. Plocha apartmánu je približne 111 m2 a plocha balkóna cca 52 m2. Paluba 15.

The Haven Deluxe Owner's apartmán s balkónom (H3)
Doprajte si najvyššie pohodlie a luxus v týchto apartmánoch s oddelenou spálňou s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladacou pohovkou pre dvoch, luxusnou vaňou so samostatným sprchovacím kútom a kúpeľňou pre hostí. Súčasťou je aj obývacia izba s jedálňou a služby komorníka a concierge. Apartmán ponúka nádherný výhľad z dvoch súkromných balkónov. Môžu byť tiež pripojené k penthouse alebo balkónovej kajute, čo je ideálne, ak cestujete s priateľmi alebo rodinou. Plocha apartmánu je približne 76 m2 a plocha balkóna cca 14 m2. Paluba 10.

The Haven Owner's apartmán s veľkým balkónom (H4)
V tejto súkromnej oáze v Owner's apartmáne nájdete samostatnú spálňu s manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, dve kúpeľne, z toho jednu s luxusnou vaňou a samostatným sprchovacím kútom, obývaciu a jedálenskú časť a dva veľké balkóny, z ktorých môžete obdivovať nádherný výhľad. Ubytovanie zahŕňa služby komorníka a concierge. Navyše tieto apartmány môžu byť pripojené k Penthouse s veľkým balkónom alebo balkónovej kajute. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 73 m2 a plocha balkóna cca 23 m2. Paluba 9.

The Haven rodinná Villa s dvoma spálňami a balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú súkromný balkón, dve spálne, dve kúpeľne, obývací a jedálenský kút. Je možné ubytovať až 6 osôb, ktorým je k dispozícii komorník a služba concierge. Plocha je približne 53 m2 a plocha balkóna cca 7 m2. Paluba 14.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
Tieto apartmány v The Haven sú umiestnené v prostrednej časti lode. Samozrejmosťou je manželská posteľ a ďalšie lôžko pre 3. osobu. Disponujú tiež obývacou časťou, jedálenským kútom a súkromným balkónom. Neoddeliteľnou súčasťou je služba komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 40 m2 a plocha balkóna 5 m2. Paluba 14.

Apartmá

Rodinný Deluxe apartmán s dvoma spálňami a balkónom (S4)
S dostatkom miesta až pre 6 osôb sú tieto apartmány ideálne, ak chcete vziať celú rodinu. Súčasťou je obývacia časť, jedálenský kút, spálňa s manželskou posteľou, aj samostatná detská spálňa, kúpeľňu s luxusnou vaňou aj sprchovacím kútom a veľký súkromný balkón. K dispozícii sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 50 m2 a balkóna cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmán Deluxe Penthouse s veľkým balkónom na prove (SD)
Tieto štýlové strešné apartmány sú orientované na prove lode. Súčasťou je manželská posteľ, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou, obývací a jedálenský kút, kde si môžete oddýchnuť alebo si vychutnať jedlo, ktoré vám zaistí váš komorník. Ďalej je k dispozícii služba concierge. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 46 m2 a plocha balkóna cca 13 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na prove (SF)
Tieto suity sú vybavené manželskou posteľou, rozkladacou pohovkou, kúpeľňou s luxusnou vaňou a sprchou, obývacím a jedálenským kútom. K dispozícii je komorník a služba concierge. Je možné ubytovať až 3 osoby. Niektoré môžu byť prepojené s The Haven Owner´s apartmán na získanie viac priestoru a luxusu. Plocha apartmánu je približne 45 m2 - 53 m2 a plocha balkóna cca 19 m2 - 26 m2. Paluby 9 a 10.

Apartmán Penthouse s veľkým balkónom na zadnej časti (SM)
V týchto apartmánoch umiestnených na zadnej časti možno ubytovať až 3 osoby. Súčasťou je spálňa s manželskou posteľou, kúpeľňa s luxusnou vaňou aj sprchou, obývací priestor a jedálenský kút. Nevyhnutnosťou sú služby komorníka a concierge. Plocha apartmánu je približne 34 m2 - 35 m2 a plocha balkóna cca 8 m2 - 9 m2. Paluba 10.

Apartmán Penthouse s balkónom na zadnej časti (SN)
Súčasťou týchto štýlových apartmánov s balkónom je spálňa s manželskou posteľou, rozkladacia pohovka pre jednu osobu, kúpeľňa s luxusnou vaňou a sprchou, v niektorých sa tiež nachádza obývací a jedálenský kút. Navyše sa o Vás bude starať komorník a k dispozícii je služba concierge. Plocha apartmánu je približne 31 m2 - 32 m2 a plocha balkóna cca 5 m- 6 m2. Paluby 8 a 9.

Apartmán Club s balkónom

Apartmán Club s balkónom na zadnej časti (M1)
V týchto apartmánoch sa môžu ubytovať až štyria hostia, takže sú ideálne, ak chcete vziať so sebou deti. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, ďalej posedenie aj luxusnú vaňu so sprchou. Vzhľadom na to, že sa jedná o apartmán umiestnený na zadnej časti, je výhľad zo súkromného balkóna naozaj úžasný. Niektoré môžu byť vzájomne prepojené. Plocha apartmánu je približne 25 m2 - 38 m2 a balkóna cca 5 m2 - 7 m2. Paluba 11.

Apartmán Club s balkónom (MA, MB)
Dané apartmány so súkromným balkónom majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné spojiť v manželskú posteľ, ďalšie lôžka pre 3. a 4. osobu, obývaciu časť a kúpeľňu s luxusnou vaňou a sprchou. Plocha apartmánu je približne 25 m2 - 26 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 11.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na palube môžete vyberať až z 19 mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad tradičný Cagney's Steak House, ktorý vás zavedie do atmosféry gangsteriek z 30. rokov. Vaše chuťové bunky určite potešia aj Teppanyaki reštaurácia ponúkajúca lahodné japonské špeciality alebo talianska reštaurácia La Cucina, kde si môžete vychutnať pravú taliansku pizzu a nespočetné množstvo variácií cestovín i ľahkých šalátov.

Na lodi Norwegian Jade je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu vám prichystá divadlo Stardust plné skvelých prestavení. Skúste šťastie v rozsiahlom kasíne s ruletami a množstvom ďalších lákadiel. Alebo zavítajte do niektorého zo štýlových barov. Zájdite na drink do Magnum's Champagne & Wine Baru v duchu klasického art deko štýlu alebo si užite pohodovú atmosféru pri niektorom z plážových barov.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku, ktoré je ideálne pre volejbal, basketbal aj tenis. Na palube sa nachádza aj bazén Waikiki Beach s množstvom lehátok, vírivkami a vonkajšími barmi.

Hostia môžu tiež svoje telo nechať rozmaznávať vo wellness areáli Mandara Spa & Salon, kde je pre nich prichystaných mnoho relaxačných procedúr alebo napríklad salón krásy.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku zábavy ponúka detský klub, kde deti nájdu kino, počítače, tvorivú dielňu aj odpočinkovú zónu. K dispozícii je aj detský bazén.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Alizar, Grand Pacific, O'Sheehan's Bar & Grill, Jasmine Garden (ázijská kuchyňa), Sushi Bar, Teppanyaki (japonská kuchyňa), Moderno Churrascaria (brazílska kuchyňa), Cagney's Steakhouse, La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Garden Café s rodinnými menu obsahujúce detské porcie, The Great Outdoors (buffet bar), Topsiders Bar & Grill
 • Bary, kaviarne - Atrium Café, Java Café & Bar, Cigar Lounge, Magnum's Champagne & Wine Bar, Mixers Martini & Cocktail Bar, Sake Bar, Tankards Beer & Whisky Bar (s veľkým výberom čapovaného piva), Sugarcane Mojito Bar, The (tematický vonkajší bar s chladenými nápojmi)
 • Divadlo Stardust - inšpirované operou v štýle benátskej secesie s veľkými maskami zdobiacimi javiskovú oponu, predstavenie v štýle Broadwaya a Vegas
 • Hudobná show "Blazing Boots" - vzdávajúca poctu štýlu pop country prestavujúca piesne od najväčších superhviezd tohto žánru vrátane Taylor Swift, Shania Twain, Carrie Underwood, Luke Bryan, Florida Georgia Line, Miranda Lambert a ďalších
 • Hudobno-tanečné predstavenie "Elements" - oslňujúca vizuálna show využívajúca tému 4 živlov: zem, vzduch, voda, oheň
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge a párty salón Spinnaker Lounge
 • Butiky, umelecká galéria
 • Kasíno Jade, kartový salónik
 • Konferenčné centrum, fotogaléria
 • Kaplnka slúžiaca aj ako spoločenská miestnosť
 • Internetová kaviareň, knižnica, spoločenská miestnosť
 • Vonkajší bazén Waikiki Beach, 4 vírivky 
 • Športové ihrisko (basketbal, volejbal, tenis), bežecká dráha
 • Pulse fitness centrum - plne vybavená posilňovňa, lekcie aerobiku atď.
 • Wellness centrum Mandara Spa & Salon - ponúkajúce mnoho kúpeľných a kozmetických procedúr
 • Spa Thermal Suite - thalasso terapia, parné kúpele, sauna, vírivka
 • Splash Academy - herný areál pre deti od 3 do 12 rokov, umelecké aj remeselné činnosti, tematické dni
 • Entourage Teen Club pre dospievajúcich s videohrami, jukeboxom a stolným hokejom
 • Detský bazén so šmykľavkami a bazénikom
 • Videoherňa

Plavby na Norwegian Jade