X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Escape

V októbri 2015 rozšírila flotilu Norwegian Cruises loď Norwegian Escape triedy Breakaway Plus, postavená v Nemecku iba za 17 mesiacov. Podľa spoločnosti jedna „z najviac vzrušujúcich lodí na mori“ berie svojich hostí na Bahamy, do Karibiku, Kanady a Nového Anglicka a tiež na Bermudy či do Stredomoria. V roku 2022 prešla loď rekonštrukciou.

Jedným z centrálnych prvkov lode je 400 metrov dlhá promenáda The Waterfront, ktorá sľubuje nádherné výhľady na more aj očarujúce západy slnka. Srdcom Norwegian Escape je 678 Ocean Place, naprieč tromi palubami rozložený priestor plný akcie a zábavy s kasínom, butikmi a reštauráciami.

Na palubu plávajúceho kolosu sa zmestilo množstvo reštaurácií a barov, medzi nimi napríklad vínny bar The Cellars alebo pivný bar The District Brew House. V cene plavby je občerstvenie v troch hlavných reštauráciách, samoobslužnom bufete a rade kaviarní, grilov a rýchlych občerstvení. Len pre hostí apartmán triedy The Haven je určená rovnomenná reštaurácia, za poplatok je potom možné vyskúšať japonskú kuchyňu v Teppanyaki, brazílske steaky v Moderno Churrascaria alebo tie americké v Cagney's Steakhouse alebo talianske špeciality v La Cucina.

Horná, 16. paluba je zasvätená vodnej zábave v úžasnom Aquaparku s bazénmi, vírivkami a nespočetným množstvom šmykľaviek vrátane Free Fall, najrýchlejšej šmykľavky na mori, alebo závodnej šmykľavky Aqua Racer. Deťom je určený detský aquapark so šmykľavkami, vodnými delami a množstvom ďalších atrakcií.

O večernú zábavu na lodi sa stará divadlo Escape Theatre alebo Headliners Comedy Club s množstvom skvelých komediálnych vystúpení.

Norwegian Escape je rajom pre rodiny. Pre tých najmenších (do 2 rokov) je určené Guppies Nursery, prvé jasle na lodiach Norwegian Cruises vôbec, pre teenagerov naopak Entourage, priestor plný filmov, videohier, hudby a tanečných párty, kam je dospelým vstup zakázaný. Splash Academy si potom pre svojich mladých hostí vo veku od 3 do 12 rokov pripravila lekcie žonglovania v cirkusovej škole, športové zápasy, kreatívne hry a ďalšie zábavné aktivity.

Športovci ocenia dobre vybavené fitness centrum Pulse, milovníci adrenalínu potom prekážkovú lanovú dráhu. Kto chce urobiť niečo pre svoje telo, môže vyraziť do Snežnej miestnosti, soľnej jaskyne alebo do termálov s terapeutickými bazénmi, vírivkami či parnou komorou.

164 998t výtlak lode
326m dĺžka lode
41,5m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
4 266 max. počet pasažierov
2 174 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
08.2015 Rok výroby
01.2022 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Maximálna kapacita Norwegian Escape je 4 266 pasažierov. Najluxusnejším typom ubytovania sú apartmány triedy The Haven na najvyšších palubách, ktoré svojim hosťom ponúkajú množstvo priestoru, komfortné vybavenie, nadštandardné služby, či dokonca súkromnú slnečnú palubu a reštauráciu s exkluzívnym prístupom. K dispozícii je aj služba concierge, tzn. služba asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Kajuty s balkónom disponujú presklenými dverami siahajúcimi od podlahy až k stropu, vedúcimi na súkromný balkón, nádherné výhľady si ale užijú aj pasažieri ubytovaní v kajutách s oknom.

Najzákladnejšou triedou ubytovania sú vnútorné kajuty, pre tých, ktorí radi cestujú sami, si potom Norwegian Escape pripravila štúdiá s výhradným prístupom do spoločenského priestoru Studio Lounge.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a 3. so 4. lôžkom je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 12 m2. Paluby 12, 13 a 14.

Vnútorná kajuta (IC, IF, IA, IB)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a ďalšie vyklápacie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 12 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio. Niektoré štúdiá je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 9 m2. Paluby 10, 11 a 12.

Rodinná kajuta s oknom (O5, O4)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny, väčšina z nich sa nachádza v blízkosti detského kútika. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 14 m2 - 31 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s obrazovým oknom (OA, OB)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele. Plocha je približne 14 m2 - 23 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj pohovka, je možné teda ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je 19 m2 - 29 m2 a plocha balkóna 2 m2 - 6 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Plocha kajút je približne 19 m2 a plocha balkóna je cca 2 m2. Paluby 14 a 15.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z balkóna. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a ďalšie lôžka na ubytovanie jedného alebo dvoch ďalších hostí. Niektoré kajuty môžu byť vzájomne prepojené. Plocha kajút je približne 22 m2 a plocha balkóna je približne 6 m2. Paluba 9.

Kúpeľná kajuta s balkónom (B9)
Tieto kajuty sa vyznačujú ukľudňujúcim kúpeľným dekórom. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku ako možnosť 3. lôžka. Ubytovaní majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra, rovnako tak bezplatný prístup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Plocha kajút je približne 19 m2 a plocha balkóna cca 2 m2. Paluba 15.

Kajuta s balkónom (BD, BF, BA, BB, BC)
Dané kajuty sa vyznačujú ľahkým prístupom ku všetkým vynikajúcim reštauráciám a vzrušujúcim aktivitám na palube. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné až 4 osoby. Plocha kajút je približne 19 m2 - 29 m2 a plocha balkóna 2 m2 - 7 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven a ponúkajú úžasný výhľad na oceán, mokrý bar a priestranný balkón. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti, dve spálne a dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha apartmánu je približne 121 m2 a plocha balkóna cca 36 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Deluxe Owner's apartmán s balkónom (H3)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven, ponúkajú úžasný výhľad na oceán a priestranný balkón. Súčasťou je manželská posteľ kráľovskej veľkosti a lôžka pre ďalšie 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 53 m2 a plocha balkóna cca 8 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven rodinná Villa s dvoma spálňami a balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch. Súčasťou sú aj dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 50 m2 a plocha balkóna cca 4 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Penthouse s hlavnou spálňou a balkónom na zadnej časti (HA)
Tieto suity majú neuveriteľný výhľad zo zadnej časti veľkého balkóna. Súčasťou je veľká manželská posteľ kráľovskej veľkosti, jedálenská časť a posedenie. Je možné ubytovať až 4 osoby. Niektoré apartmány môžu byť vzájomne prepojené. Plocha apartmánu je približne 49 m2 a balkóna cca 7 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

The Haven Deluxe apartmán s balkónom (HD)
Tieto apartmány disponujú manželskou posteľou kráľovskej veľkosti, rozkladacou pohovkou pre dvoch, veľkou sprchou s tryskami, vlastnou vírivkou a súkromným balkónom. Plocha apartmánu je približne 50 m2 a plocha balkóna je cca 7 m2. Paluba 16.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
V týchto apartmánoch umiestnených v The Haven môžete obdivovať nádherný neustále sa meniaci výhľad z balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 - 50 m2 a plocha balkóna 4 m2 - 5 m2. Paluby 17 a 18.

The Haven Penthouse s balkónom na prove (HG)
Nechajte sa rozmaznávať luxusom a výnimočnými službami v The Haven. Užite si nádherný výhľad z balkóna na prove lode. Súčasťou apartmánu je veľká manželská posteľ, jedálenský kút a posedenie. Je možné ubytovať až 4 osoby. Niektoré apartmány môžu byť vzájomne prepojené. Plocha apartmánu je približne 41 m2 a plocha balkóna cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Upozornenie: Apartmán 13106 je určený pre osoby so zníženou pohyblivosťou a nemá oddelenú spálňu.

The Haven kúpeľný apartmán s balkónom (H9)
Ideálny spôsob, ako zažiť skvelú kúpeľnú dovolenku. Spa apartmány majú ukľudňujúci kúpeľný dekor, súčasťou je veľká manželská posteľ, nadrozmerná sprcha s tryskami a vírivka. Hostia majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa, fitness centra a taktiež bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytovanie je určené pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 28 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 16.

The Haven Penthouse apartmán s balkónom (HI)
Tieto apartmány orientované na prove lode ponúkajú nádherný výhľad z priestranného balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ, oddelená toaleta, sprcha a vírivka. Ubytovanie je pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 28 m2 a plocha balkóna 5 m2. Paluba 16.

Apartmán Club s balkónom

Apartmán Club s balkónom na zadnej časti (M1)
Tieto apartmány sú umiestnené na zadnej časti, takže výhľad zo súkromného balkóna je naozaj pozoruhodný. Možno ubytovať 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 47 m2 a balkóna cca 19 m2. Paluba 10.

Rodinný apartmán Club s balkónom (M4)
Tieto apartmány majú súkromný balkón, nachádzajú sa uprostred lode a sú ideálne pre rodiny, pretože sú blízko detského kútika. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, vyklápaciu posteľ a rozkladaciu pohovka. Možno ubytovať preto až 4 osoby. Niektoré apartmány môžu byť vzájomne prepojené. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 4 m2. Paluby 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Club s veľkým balkónom (M6)
Tieto apartmány ponúkajú úžasný výhľad. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Tiež majú rozkladaciu pohovku av niektorých sa nachádza aj vyklápacie lôžko. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 a plocha balkóna je cca 11 m2. Paluba 8.

Spa apartmán Club s balkónom (M9)
Balkónové apartmány Spa Club majú upokojujúci kúpeľný dekor. Súčasťou je veľká manželská posteľ, nadrozmerná sprcha s niekoľkými tryskami a ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra. Zahŕňa tiež bezplatný vstup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 23 m2 a balkóna cca 4 m2. Paluba 15.

Apartmán Club s balkónom (MC, MA, MB)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa väčšinou uprostred lode. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, aj ďalšie možnosti lôžok na ubytovanie ďalších 2 osôb. Plocha apartmánu je približne 23 m2 - 47 m2 a plocha balkóna je cca 4 m2 - 19 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - Savor, Taste, Cagney's Steakhouse, La Cucina (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), O'Sheehan's Bar & Grill, Manhattan Room, Garden Cafe, The Haven Restaurant (privátna reštaurácia), Toppanyaki (japonská kuchyňa), Pincho Tapas Bar (španielska kuchyňa), American Diner,  Bayamo by Ocean Blue (špecializácia na morské plody), Food Republic (spojenie jedál a kultúr z celého sveta), Moderno Churrascaria (brazílska kuchyňa), Dolce Gelato (zmrzlináreň)
 • Bary - Átrium Café a Bar, Mixx Bar, Prime Meridian, Skyline Bar, Spice H2O (s vírivkami a obrovskou obrazovkou), Sugarcane Mojito Bar, The Cellars (rodinná vináreň Michaela Mondaviho), The District Brew House (pivný bar so živou hudbou), The Haven Lounge (privátny bar), Tobacco Road (na základe najstaršieho a najlegendárnejšieho baru v Miami)
 • Vibe Beach Club - oblasť určená výhradne osobám starším ako 18 rokov, ktorá ponúka nádherný výhľad na oceán, nadmerne veľkú vírivku, lehátka a iné relaxačné prvky. Súčasťou je aj bar s kompletnými službami, vodné streky, chladené uteráky a špízy s ovocím - preukazy sú k dispozícii v predpredaji alebo na palube pri prepážke služieb pre hostí
 • Obchody – šperky, parfémy, kabelky, hodinky, alkohol, butik
 • Divadlo Escape – hudobná show The Choir of Man, Supper Club - intímne divadelné prostredie s rozmanitou hudobnou zábavou
 • Headliners Comedy Club – vystúpenie špičkových komikov zo spoločnosti Levity Entertainment Group
 • Howl at the Moon - rock'n'rollový klavírny duel
 • Kasíno Escape
 • Aqua Park – najrýchlejšia šmykľavka na mori Free Fall, závodná šmykľavka Aqua Racer, rodinná šmykľavka, bazény, vírivky, detský aquapark
 • Spa Thermal Suite – thalasso terapia, teplý vodopád vo Vitality Pool, bazény, vírivky, parná komora, sauna
 • Snow Room – arktická miestnosť stimulujúca krvný obeh, Spa Salt Room – soľná jaskyňa
 • Spa a salón krásy – kúpele s ponukou masáží a relaxačných a liečebných procedúr
 • Pulse Fitness Centre – fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi a lekciami pilates, jogy a spinningu
 • Sports Complex – športové centrum s kurtami, trojúrovňová lanová prekážková dráha
 • Minigolf
 • Video Arcade - herná miestnosť
 • Guppies Nursery – jasle pre najmenších do 2 rokov
 • Splash Academy – program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové aktivity, cirkusový workshop a ďalšie
 • Entourage – priestor pre teenagerov s filmami, hudbou, tanečnými párty a videohrami

Plavby na Norwegian Escape