Norwegian Escape

V októbri 2015 rozšírila flotilu Norwegian Cruises loď Norwegian Escape triedy Breakaway Plus, postavená v Nemecku za necelých 17 mesiacov. Podľa spoločnosti jedna "z najviac vzrušujúcich lodí na mori" berie svojich hostí na Bahamy, do Karibiku, Kanady a Nového Anglicka a tiež na Bermudy.

Jedným z centrálnych prvkov lode je 400 metrov dlhá promenáda The Waterfront, ktorá sľubuje nádherné výhľady na more i očarujúce západy slnka. Srdcom Norwegian Escape je 678 Ocean Place, naprieč tromi palubami rozložený priestor plný akcie a zábavy s kasínom, butiky a reštauráciami.

Na palubu plávajúceho kolosu sa vošlo veľa reštaurácií a barov, medzi nimi napríklad Margaritaville at Sea, 5 O'clock Somewhere Bar, vínny bar The Cellars alebo koktail bar Bar Lab. V cene plavby je občerstvenie v troch hlavných reštauráciách, samoobslužnom bufetu a rad kaviarní, grilov a rýchlych občerstvení. Pre hostí apartmánu triedy The Haven je určená rovnomenná reštaurácia, za poplatok je potom možné vyskúšať japonskú kuchyňu (Teppanyaki), brazílske (Moderno Churrascaria) alebo americký (Cagney 's Steakhouse) steaky či talianske (La Cucina) alebo francúzske (Le Bistro French Restaurant) špeciality.

Horná, 16. paluba je zasvätená vodnej zábave v úžasnom Aqua Parku s bazénmi, vírivkami a nespočetným množstvom šmýkačiek vrátane Free Fall, nerychlejšej šmykľavky na mori, alebo závodnej šmýkačky Aqua Racer. Deťom je určený detský aquapark so šmykľavkami, vodnými delami a množstvom ďalších atrakcií.

O večernú zábavu na lodi sa stará divadlo Escape Theatre s ponukou hitmi z Broadwaya, muzikálu After Midnight - Po polnoci, alebo Headliners Comedy Club s radom skvelých komediálnych vystúpení.

Norwegian Escape je rajom pre rodiny. Pre tých najmenších (do 2 rokov) je určené guppies Nursery, prvé jasle na lodiach Norwegian Cruises vôbec, pre teenagerov naopak Entourage, priestor plný filmov, video hier, hudby a tanečných párty, kam ich dospelým vstup zakázaný. Splash Academy si potom pre svoje mladých hostí vo veku od 3 do 12 rokov pripravila lekcie žonglovania v cirkusovej škole, športové zápasy, kreatívne hry a ďalšie zábavné aktivity.

Športovci ocenia dobre vybavené fitnes centrum Pulse, milovníci adrenalínu potom prekážkovú lanovú dráhu. Kto chce urobiť niečo pre svoje telo, môže vyraziť do Snežnej miestnosti, soľnej jaskyne alebo do termálov s terapeutickými bazénmi, vírivkami či parnou komorou.

164 600t výtlak lode
326m dĺžka lode
36,5m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
5 218 max. počet pasažierov
2 174 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
08.2015 Rok výroby

Kajuty

Maximálna kapacita Norwegian Escape je 5 218 pasažierov, ktoré loď ubytuje v celkom 2 174 kajutách rôznych tried. Najluxusnejším typom ubytovania sú apartmáney triedy The Haven na najvyšších palubách, ktoré svojim hosťom ponúka ako veľa priestoru, tak komfortné vybavenie, nadštandardné služby, či dokonca súkromnú slnečnú palubu a reštauráciu s exkluzívnym prístupom.

Dostatočne priestranné sú tiež mini-apartmány, ktoré ubytujú 2-4 hostí, hostia apartmánu triedy Spa si potom užijú bezprostrednú blízkosť kúpeľov a fitness centra a tiež v cene zahrnutý vstup do termálov.

Kajuty s balkónom disponujú presklenými dverami siahajúcimi od podlahy až k stropu, vedúcimi na súkromný balkón, nádherné výhľady si ale užijú tiež pasažieri ubytovaní v kajutách s oknom. V tejto kategórii sa ponúka aj rodinný apartmán s kapacitou až 5 osôb, umiestnený v blízkosti priestorov určených pre deti.

Najzákladnejšou triedou ubytovania sú vnútorné kajuty, pre tých, ktorí radi cestujú sami, si potom Norwegian Escape pripravila štúdiá s výhradným prístupom do spoločenského priestoru Studio Lounge.


Zábava

 • Reštaurácie, kaviarne, bary
 • Obchody - šperky, parfumy, kabelky, hodinky, alkohol, butik
 • Kasíno
 • Aqua Park - najrýchlejší šmykľavka na mori Free Fall, pretekajú šmykľavka Aqua Racer, rodinná šmýkačka, bazény, vírivky, Kid's Aquapark - vodný park pre deti
 • Snow Room - arktická miestnosť stimulujúce krvný obeh, Spa Salt Room - soľná jaskyňa
 • Spa Thermal Suite - bazény, vírivky, parná komora
 • Spa - kúpele s ponukou masáží a relaxačných a liečebných procedúr
 • Vlasový salón a salón krásy
 • Pulse Fitness Centre - fitness centrum s posilňovacími aj kardio strojmi a lekciami pilates, jogy a spinningu
 • Sports Complex - športové centrum s kurty, Trojúrovňová lanová prekážková dráha
  minigolf
 • Escape Theatre - divadlo (muzikál z Broadwaya After Midnight (Po polnoci), hudobnej show The Choir of Man)
 • Headliners Comedy Club - komediálny vystúpenie
 • Wine Lovers - muzikál s ochutnávkou vín
 • Guppies Nursery - jasle pre najmenších do 2 rokov
 • Splash Academy - program pre deti od 3 do 12 rokov: hry, športové aktivity, cirkusový workshop a ďalšie
 • Entourage - priestor pre teenagerov s filmami, hudbou, tanečnými párty a video hrami

Plavby na Norwegian Escape

Veľká Británia, Španielsko, Portugalsko, Bahamy, USA zo Southamptonu na lodi Norwegian Escape

Loď: Norwegian Escape
Trasa: Veľká Británia, Španielsko, Portugalsko, Bahamy, USA
Nalodenie: Southampton, Veľká Británia
Vylodenie: Orlando, Port Canaveral, USA
Trvanie: 14 nocí