X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Norwegian Breakaway

Výletná loď Norwegian Breakaway prvýkrát vyplávala na more 8. mája 2013. Jej celoročným domovským prístavom je New York. Na jar av lete sa plaví k piesočným plážam Bermud av zime pláva do tropických morí Karibiku a Baham. Ďalšími jej destináciami je Kanda a Nové Anglicko či Stredozemné more. Norwegian Breakaway v sebe spája romantiku a kúzlo cestovania na vode s unikátnymi priestormi a luxusným zážitkom z plavby.

Výrobná cena Norwegian Breakaway bola približne 840 mil. USD.

V roku 2020 prešla táto loď rekonštrukciou.

145 655t výtlak lode
326m dĺžka lode
52m šírka lode
21,5 rýchlosť v uzloch
3 963 max. počet pasažierov
2 014 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
04.2013 Rok výroby
01.2020 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ponuka ubytovania na Norwegian Breakaway je skutočne široká od vnútorných kajút, cez kajuty s výhľadom či súkromným balkónom, prepojiteľné kajuty pre rodiny až po kúpeľné apartmány a apartmány triedy The Haven. Samozrejmosťou sú potom kajuty pre hendikepovaných a hostí s pohybovým obmedzením a tiež štúdiá s virtuálnymi výhľadmi pre tých, ktorí cestujú sami.

Komplex The Haven, určený výhradne pre hostí najvyššej triedy apartmánov, zahŕňa súkromnú reštauráciu s vnútorným a vonkajším posedením či privátny spoločenský priestor a priestor pre kúpeľné procedúry. Hostia majú k dispozícii 24-hodinovú službu komorníka a concierge, tzn. služby asistenta, ktorý sa stará o kompletný program a slúži ako poradca pre akúkoľvek možnú situáciu.

Rodinná vnútorná kajuta (I4)
Jedná sa o cenovo dostupnú rodinnú variantu, kde sú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a 3. so 4. lôžkom je formou vyklápacích lôžok. Plocha je približne 12 m2. Paluby 12, 13 a 14.

Vnútorná kajuta (IC, IA, IB, IF)
Tieto kajuty zahŕňajú 2 samostatné postele, ktoré sa dajú spojiť v manželskú posteľ a aj ďalšie lôžka v prípade ubytovania až 4 osôb. Plocha je približne 11 m2 - 18 m2. Paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Vnútorná kajuta Sail Away (IX)
Táto kategória zaručuje vnútornú kajutu alebo aj lepšiu! Vaša kajuta môže byť na ktorejkoľvek palube a môže byť pridelená od času rezervácie až jeden deň pred nalodením. Je možné ubytovať až 4 osoby.

Štúdio (T1)
Ide o kajuty špeciálne navrhnuté a cenovo dostupné pre samostatných cestovateľov. Súčasťou je posteľ, virtuálne okno a oddelený priestor kúpeľne s umývadlom a sprchovacím kútom. Je zahrnutý aj prístup do súkromného salónika Studio. Niektoré tieto kajuty je možné vzájomne prepojiť. Plocha je približne 9 – 12 m2. Paluby 10 a 11.

Rodinná kajuta s oknom (O4, O5)
Tieto kajuty sú ideálne pre rodiny, väčšina z nich sa nachádza v blízkosti detského kútika. Súčasťou sú dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť v jednu manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 3 osoby. Plocha je približne 14 m2 - 31 m2. Paluba 5.

Kajuta s obrazovým oknom (OB, OA)
Kajuty s oknom s úžasným výhľadom zahŕňajúce dve samostatné postele, ktoré je možné spojiť do jednej manželskej postele, ako aj ďalšie lôžka pre ubytovanie až ďalších 3 osôb. Plocha je približne 14 m2 - 23 m2. Paluby 5, 9, 10, 11, 12 a 13.

Kajuta s oknom Sail Away (OX)
Táto kategória zaručuje kajutu s oknom alebo lepšie! Je však možné, že môže mať iba okienko alebo obrazové okno a výhľad môže byť úplne alebo čiastočne zakrytý. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

Kajuta s balkónom na zadnej časti (B1)
Tieto kajuty sú umiestnené na zadnej časti lode, aby hostia mali nádherný výhľad zo svojho súkromného balkóna. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Súčasťou je aj pohovka, je možné teda ubytovať až 3 osoby. Plocha kajút je približne 23 m2 - 51 m2 a plocha balkóna cca 5 m2 - 23 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Rodinná kajuta s balkónom (B4)
Ideálne ubytovanie pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie lôžka, potom je možné ubytovať ďalšie 2 osoby. Plocha kajút je približne 19 m2 a plocha balkóna je cca 2 m2. Paluby 13 a 14.

Kajuta s veľkým balkónom (B6)
Tieto kajuty ponúkajú krásny výhľad z balkóna. Samozrejmosťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a ďalšie lôžka na ubytovanie jedného alebo dvoch ďalších hostí. Plocha kajút je približne 22 m2 a plocha balkóna je približne 6 m2. Paluba 9.

Kajuta Spa s balkonem (B9)
Tieto kajuty sa vyznačujú ukľudňujúcim kúpeľným dekórom. Zahŕňajú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a jednu rozkladaciu pohovku ako možnosť 3. lôžka. Ubytovaní majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra, rovnako tak bezplatný prístup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Plocha kajút je približne 18 m2 - 19 m2 a plocha balkóna cca 2 m2. Paluba 14.

Kajuta s balkónom (BA, BB, BF)
Dané kajuty sa vyznačujú ľahkým prístupom ku všetkým vynikajúcim reštauráciám a vzrušujúcim aktivitám na palube. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a je možnosť aj ďalších lôžok. Ubytovať je možné 2 - 4 osoby. Plocha kajút je približne 18 m2 - 33 m2 a plocha balkóna cca 2 m2 - 12 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Kajuta s balkónom Sail Away (BX)
Táto kategória zaručuje kajutu s balkónom alebo lepšie! Upozorňujeme, že výhľad z balkóna môže byť úplne alebo čiastočne obmedzený. Kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.

The Haven

The Haven Deluxe Owner's apartmán s veľkým balkónom (H2)
Tieto apartmány sa nachádzajú v The Haven a ponúkajú priestranný balkón s úžasným výhľadom na oceán. Súčasťou je obývací a jedálenský kút s barom, ďalej veľká manželská posteľ, rozkladacia dvojpohovka, šatníková skriňa a dve kúpeľne. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 86 m2 a plocha balkóna cca 18 m2. Paluba 16.

The Haven Deluxe Owner's apartmán s balkónom (H3)
Tieto suity majú oddelenú obývaciu a jedálenskú časť s výhľadom. Ďalej je súčasťou veľká manželská posteľ, kúpeľňa s luxusnou vaňou a samostatným sprchovacím kútom aj kúpeľňa pre ďalších hostí. V ponuke sú aj služby komorníka a concierge. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 53 m2 a plocha balkóna cca 8 m2. Paluba 16.

The Haven rodinná vila s dvoma spálňami s balkónom (H6)
Tieto vily, ktoré sú ideálne pre rodinu, sa nachádzajú v The Haven. Majú dve spálne, jednu s veľkou manželskou posteľou a druhú s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ďalej sú súčasťou dve kúpeľne. Možno ubytovať až 6 osôb. Plocha je približne 49 m2 - 50 m2 a plocha balkóna cca 3 m2 - 4 m2. Paluby 15 a 16.

The Haven Penthouse s hlavní ložnicí a velkým balkonem na zádi (H7)
Tieto strešné apartmány sa nachádzajú v zadných rohoch palúb 9 a 12 a ponúkajú nezabudnuteľný výhľad s okien od podlahy k stropu a mimoriadne veľkými balkónmi. Doprajte si prémiové vybavenie v The Haven s exkluzívnym prístupom do oblasti Courtyard, reštaurácie, salóniku, 24-hodinového komorníka a služby concierge. Súčasťou je aj veľká manželská posteľ, kúpeľňa s luxusnou vaňou a samostatným sprchovacím kútom, obývacia izba s rozkladacou pohovkou pre dvoch, jedálenský kút a ďalšiu kúpeľňu pre hostí. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 73 m2 - 76 m2 a balkóna cca 34 m2 - 37 m2. Paluby 9 a 12.

The Haven Penthouse s hlavní ložnicí a balkonem na zádi (HA)
Jedná sa o priestranný Penthouse s balkónom, ktorý poskytuje neuveriteľné výhľady zo zadnej časti lode, oplývajúci pohodlím a luxusom. K vybaveniu patrí manželská posteľ, kúpeľňa s luxusnou vaňou a samostatným sprchovacím kútom, obývacia časť, jedálenský kút a kúpeľňa pre hostí so sprchovacím kútom. Hostia majú prístup do The Haven, vrátane exkluzívneho prístupu do oblasti Courtyard, reštaurácie, salóniku a k dispozícii služby komorníka a concierge. Ubytovať je možné až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 60 m2 – 66 m2 a plocha balkóna je cca 21 m2 – 27 m2. Paluby 10, 11, 13 a 14.

The Haven Courtyard Penthouse s balkónom (HF)
V týchto apartmánoch umiestnených v The Haven môžete obdivovať nádherný neustále sa meniaci výhľad z balkóna. Samozrejmosťou je veľká manželská posteľ a rozkladacia pohovka. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 30 m2 - 50 m2 a plocha balkóna 4 m- 7 m2. Paluby 15 a 16.

The Haven Penthouse s balkónom na prove (HG)
Tieto Penthousy sú umiestnené v prednej časti lode a majú exkluzívny prístup do oblasti The Haven Courtyard, reštaurácie a salónika, vrátane 24-hodinovej služby komorníka a concierge. Disponujú veľkou manželskou posteľou, kúpeľňou s luxusnou vaňou a samostatným sprchovacím kútom, obývacou izbou s rozkladacou pohovkou a jedálenským kútom. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha apartmánu je približne 38 m2 - 41 m2 a plocha balkóna cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

The Haven Spa apartmán s balkónom (H9)
Ideálny spôsob, ako zažiť skvelú kúpeľnú dovolenku. Spa apartmány majú ukľudňujúci kúpeľný dekor, súčasťou je veľká manželská posteľ, nadrozmerná sprcha s vodopádom a vírivka. Hostia majú ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa, fitness centra a taktiež bezplatný vstup do Thermal Suite. Ubytovanie pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 28 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 14.

The Haven Penthouse apartmán s balkónom (HI)
Tento strešný apartmán sa nachádza v blízkosti prednej časti lode a zahŕňa prístup do The Haven a všetko jeho prémiové vybavenie. Súčasťou je okrem iného súkromný balkón, manželská posteľ, posedenie, jacuzzi. Ubytovanie pre 2 osoby. Plocha apartmánu je približne 28 m2 a plocha balkóna je cca 5 m2. Paluba 14.

Apartmán Club s balkónom

Apartmá Club s balkónom na zadnej časti (M1)
Tieto priestranné apartmány orientované na zadnej časti disponujú dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Plocha kajút je približne 47 m2 - 54 m2 a balkóna cca 19 m2 - 26 m2. Paluba 10.

Rodinný Club apartmán s balkónom (M4)
Tieto suity majú súkromný balkón a sú ideálne pre rodiny. Súčasťou sú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, ďalej rozkladacia pohovka, posedenie a kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou. Je možné ubytovať až 4 osoby. Plocha kajút je približne 21 m2 - 22 m2 a balkóna cca 2 m2. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Club s veľkým balkónom (M6)
Tieto apartmány ponúkajú úžasný výhľad. Súčasťou sú 2 samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a prístelku pre ďalšie 2 osoby. Veľký súkromný balkón ponúka úžasný výhľad. Plocha kajút je približne 28 m2 - 29 m2 a plocha balkóna je cca 9 m2 - 10 m2. Paluba 8.

Spa Club apartmán s balkónom (M9)
Balkónové apartmány Spa Club majú upokojujúci kúpeľný dekor. Súčasťou je veľká manželská posteľ, nadrozmerná sprcha s niekoľkými tryskami a ľahký prístup do priľahlých kúpeľov Mandara Spa a fitness centra. Zahŕňa tiež bezplatný vstup do Thermal Suite počas pravidelnej otváracej doby. Je možné ubytovať až 3 osoby. Plocha apartmánu je približne 22 m2 a balkóna cca 2 m2. Paluba 14.

Apartmán Club s balkónom (MA, MB)
Dané apartmány majú súkromný balkón a nachádza sa väčšinou uprostred lode alebo na prove. Majú dve samostatné lôžka, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ, a aj ďalšie možnosti lôžok na ubytovanie ďalších 2 osôb. Plocha apartmánu je približne 21 m2 - 28 m2 a plocha balkóna je cca 2 m2 - 9 m2. Paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Club s balkónom Sail Away (MX)
Táto kategória zaručuje apartmán Club Balcony Suite alebo lepší! Vaša kajuta môže byť na akejkoľvek palube a pridelená až jeden deň pred nalodením.


Zábava

Na lodi vás čaká krásna promenáda The Waterfront lemovaná štýlovými barmi aj reštauráciami. Na palube je k dispozícii až 29 mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Ďalej je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Skúsiť šťastie môžete v kasíne.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Milovníci adrenalínu ocenia trojúrovňové lanové centrum so 40 prekážkami, ktoré siaha 8 stôp cez bočnú stranu lode. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku. K dispozícii je aj minigolf a lezecká stena.

Nechýba ani rozsiahly aquapark s dvoma veľkými bazénmi, točitými tobogánmi a vírivkami.

Na lodi je myslené aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku vodnej zábavy ponúka detský aquapark s postavičkami v nadživotnej veľkosti a ďalšími atrakciami. Veľa zábavy si deti od 13 do 17 rokov užijú aj v areáli Entourage, ktorý je navrhnutý špeciálne pre nich. Plná hier a detských dobrodružstiev je Splash Academy, ktorá je určená deťom od 3 do 12 rokov.

Na lodi je k dispozícii:

 • Reštaurácie - z toho deväť bezplatných reštaurácií, kde sú k dispozícii trojchodové menu aj samoobslužný bufet - Savour, Taste, Manhattan Room, Haven Lounge a Haven Restaurant (privátna reštaurácia), O'Sheehan's Bar & Grill (24hodinová reštaurácia írskeho štýlu), Garden Café (bufet), Shanghai's Noodle Bar (ázijská kuchyňa), Ocean Blue a The Raw Bar (morské plody), Moderne Churrascaria (brazílsky steakhouse), Cagney's Steakhouse, Teppanyaki (japonská kuchyňa), Wasabi Sushi (talianska kuchyňa), Le Bistro (francúzska kuchyňa), Dolce Gelato
 • Bary - Starbucks®, Atrium Bar, Bar 21, Shaker's Cocktail Bar, Maltings Beer & Whiskey Bar, Mixx Bar, Prime Meridian Bar, Skyy® Vodka Ice Bar (inšpirovaný pôvodnými ľadovými hotelmi v Škandinávii - bar, sedenie a poháre sú vyrobené výhradne ľadu), Spice H2O (inšpirovaný letnými večierkami na ostrove Ibiza)
 • Vibe Beach Club - oblasť určená výhradne osobám starším ako 18 rokov, ktorá ponúka nádherný výhľad na oceán, nadmerne veľkú vírivku, lehátka a iné relaxačné prvky. Súčasťou je aj bar s kompletnými službami, vodné streky, chladené uteráky a špízy s ovocím - preukazy sú k dispozícii v predpredaji alebo na palube pri prepážke služieb pre hostí.
 • Comedy club Headliners, kde môžete zažiť aj klavírnu show
 • Burn the Floor - 45-minútová tanečná show ukazujúca mnohé obľúbené štýly (po celú dobu plavby sú tiež ponúkané kurzy tanca a cvičenia pod vedením úžasných tanečníkov)
 • muzikálové predstavenie - SIX - je vypredaným oceneným muzikálom, ktorý vzal nielen divadelný svet útokom, ale aj hitparády
 • Diskotéka Bliss Ultra Lounge
 • Kasíno Breakaway
 • Galéria Park West - pôsobivá umelecká galéria ponúkajúca všetko od klasiky po súčasné umenie
 • Salón a kúpele Mandara - ponúkajúce viac ako 50 špeciálnych procedúr, napr. suchá sauna, para, soľná miestnosť, thalasso terapia, bazén, masáže horúcimi kameňmi, švédske a balijské masáže, salón krásy, holičstvo
 • Lanové centrum Sports complex so 40 prekážkami
 • Aquapark s dvoma bazénmi, piatimi tobogánmi a štyrmi vírivkami, detský aquapark
 • Fitness centrum, športové ihrisko
 • Lezecká stena, minigolf
 • Video Arcade - svet plný hier a virtuálnej reality
 • Detský areál Splash Academy pre deti od 3 do 12 rokov
 • Areál Entourage určený dospievajúcim od 13 do 17 rokov
 • špecializované obchody s módou, šperkami, hodinkami, parfémami, reklamnými predmetmi, plážovými potrebami a iné

Plavby na Norwegian Breakaway