X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Norwegian Breakaway

Výletná loď Norwegian Breakaway prvýkrát vyplávala na more 8. mája 2013. Jej celoročným domovským prístavom je New York. Na jar a v lete sa plaví k piesočným plážam Bermúd a v zime pláva do tropických morí Karibiku a Bahám. Norwegian Breakaway v sebe spája romantiku a čaro cestovania na vode s unikátnymi priestormi a luxusným zážitkom z plavby.

Výrobná cena Norwegian Breakway bola približne 840 mil. USD.

146 600t výtlak lode
325,6m dĺžka lode
51,7m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
3 969 max. počet pasažierov
2 014 celkový počet kabin


Zábava

Na lodi vás čaká krásna promenáda The Waterfront lemovaná štýlovými barmi i reštauráciami. Na palube je na vyskúšanie až 29 mimoriadnych kulinárskych zážitkov. Navštívte napríklad Cirque Dreams® & Dinner Jungle Fantasy reštaurácie, kde vám jedlo spríjemnia netradičné show artistov a akrobatov v duchu dravej a divokej džungle.

Vaše chuťové bunky určite poteší aj Ocean Blue reštaurácia ponúkajúca lahodné plody mora alebo Shanghai 's Noodle Bar s množstvom ázijských špecialít.

Na lodi Norwegian Breakaway je pre hostí pripravený aj bohatý večerný program. Výbornú zábavu pre vás pripraví comedy club The Second City plný skvelých komikov, nečakaných improvizácií a skečov. Na drink môžete zájsť do štýlového Fat Cats Jazz & Blues Clubu so živou hudbou. Alebo navštívte dychvyrážajúcu tanečnú show v Burn The Floor. Skúsiť šťastie môžete v kasíne.

Nudiť sa nebudú ani športoví nadšenci. Milovníci adrenalínu ocenia trojúrovňové lanové centrum so 40 prekážkami, ktoré siaha 8 stôp cez bočnú stranu lode. Pretiahnuť telo môžete vo fitness centre alebo na športovom ihrisku. K dispozícii je aj minigolf a lezecká stena.

Nechýba ani rozsiahly aquapark s dvoma veľkými bazénmi, točitými tobogánmi a vírivkami.

Na lodi myslia aj na deti a dospievajúcich. Poriadnu dávku vodnej zábavy ponúka detský aquapark s postavičkami v nadživotnej veľkosti a ďalšími atrakciami. Veľa zábavy si deti od 13 do 17 rokov užijú tiež v areáli Entourage, ktorý je navrhnutý špeciálne pre ne. Plná hier a detských dobrodružstvo je Splash Academy, ktorá je určená deťom od 3 do 12 rokov.


Reštaurácie a bary

19 reštaurácií a 10 barov (z toho deväť bezplatných reštaurácií, kde sú k dispozícii trojchodové menu i samoobslužný bufet)
Cirque Dreams® & Dinner Jungle Fantasy reštaurácia s netradičnou šou artistov a akrobatov v duchu dravej a divokej džungle
Ocean Blue reštaurácia, Shanghai 's Noodle Bar, Wasabi Sushi Bar, talianska reštaurácia La Cucina, francúzska reštaurácia Le Bistro, japonská reštaurácia Teppanyaki
Ľadový bar SVEDKA and Inniskillin, vonkajší bar Spice H2O s vírivkami a obrou obrazovkou, Maltings Beer & Whiskey Bar

Zábava

• Comedy club The Second City
• Tanečná šou Burn the Floor
• Fat Cats Jazz & Blues Club so živou hudbou
• Diskotéka Bliss Ultra Lounge
• Exkluzívne na palube Norwegian Breakaway môžete zhliadnuť predstavenie Rock of Ages s atmosférou 80. rokov
Kasíno

Šport

Lanové centrum Sports complex sa 40 prekážkami
Aquapark s dvoma bazénmi, piatimi tobogánmi a štyrmi vírivkami
Fitness centrum, športové ihrisko
Lezecká stena, minigolf

Pre deti


detský aquapark
• Detský areál Splash Academy pre deti od 3 do 12 rokov
• Areál Entourage určený dospievajúcim od 13 do 17 rokov

Plavby na Norwegian Breakaway