Loď MSC World Europa

Medzi rokmi 2022 a 2026 spúšťa MSC v spolupráci s SFX France 4 lode novej triedy World Class. Ide o prvé plavidlá spoločnosti poháňané skvapalneným zemným plynom (LNG) a zároveň vôbec najväčšie výletné lode sveta: ich maximálna kapacita 6 850 hostí prekoná doteraz najväčšiu loď, Harmony of the Seas spoločnosti Royal Caribbean, o celých 70 osôb.

Ako prvá nová výletná loď s pohonom na LNG je MSC World Europa. Jedná sa o modernú výletnú loď, ktorá láme rekordy, nastavuje nové štandardy a je najudržateľnejšou futuristickou výletnou loďou spoločnosti MSC Cruises. Poháňaná čistejším palivom a zelenou technológiou integrovanou v celej lodi je vyhlásením záväzku voči budúcnosti tejto planéty. Tento výkon novej generácie výrazne znižuje emisie a predstavuje míľnik na ceste k prevádzke s nulovými emisiami. Jej najmodernejší dizajn tiež zahŕňa najnovšiu technológiu recyklácie vody na čistenie odpadových vôd a vrtule navrhnuté tak, aby znížili podvodný hluk s ohľadom na morskú zver.

Hostia MSC World Europa majú na výber z celkom 2 626 kajút a apartmánov rôznych tried. Futuristický dizajn lodí v tvare „Y“ ponúka ešte lepšie výhľady a viac kajút s balkónmi. Medzi novinkami nechýbajú na rodiny zamerané „dedinky“, panoramatická paluba alebo presklený spoločenský priestor pri bazéne.

205 700t výtlak lode
330m dĺžka lode
47m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
6 761 max. počet pasažierov
2 626 celkový počet kabin
12.2022 Rok výroby