X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

ms Zaandam

MS Zaandam je výletná loď prevádzkovaná spoločnosťou Holland America Line, pomenovaná po holandskom meste Zaandam blízko Amsterdamu.

Paluba MS Zaandam ponúka hosťom priestranné verejné plochy a salóniky, pohodlie je im zaistené i v útulných kajutách, niektoré disponujú aj súkromnými verandami.

Hlavnou témou Zaandam je najlepšia svetová hudba, preto sú interiéry lode zdobené hudobnými artefaktmi z celého sveta. Narazíte tu tak na saxofón Billa Clintona, gitary podpísané hudobnými legendami ako sú Queen, Iggy Pop, Eric Clapton alebo Rolling Stones. V srdci lode sa nachádza unikátny barokový organ, ktorý je inšpirovaný tradičnými holandskými flašinetmi. K prehliadke všetkých umeleckých diel na palube môžete využiť iPod, ktorý vás samostatne prevedie celou zbierkou artefaktov.

Výrobná cena MS Zaandam bola približne 300 mil. USD.

61 396t výtlak lode
237m dĺžka lode
32,3m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
1 432 max. počet pasažierov
620 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
04.1999 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality.  Na palube je tiež Centrum kulinárskeho umenia, kde môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka navštíviť štýlové divadlo Mondriaan show lounge plného krásnych predstavení alebo zájdite do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Rotterdam dinning room, Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske show, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti), Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times)
  • Bary: Piano bar, Explorer lounge
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopédy atď.), vnútorný a vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo
  • Pre deti: Detský klub Club hal s hernou