ms Volendam

MS Volendam je výletná loď spoločnosti Holland America Line postavená v roku 1999. Meno dostala loď po holandskom meste Volendam.

Hlavným motívom, ktorý vás bude na palube MS Volendam sprevádzať na každom kroku, sú kvety. Verejné plochy a salóniky sú zdobené krásnymi látkami a tapisériami s kvetinovými vzormi. Všetky priestory sa pýšia obrovskými vázami s množstvom tropických kvetín a chryzantém.

V honosných interiéroch lode naviac nájdete vzácne zbierky predmetov z predkolumbovskej éry až po nádherné renesančné fontány, ktoré boli privezené z Talianska. V srdci lode sa nachádza elegantná socha od Luciana Vistosiho, ktorá je inšpirovaná množstvom nálad a odtieňov kaleidoskopu.

Výrobná cena MS Volendam bola približne 300 mil. USD.

60 906t výtlak lode
237m dĺžka lode
32,3m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
1 432 max. počet pasažierov
620 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
11.1999 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou a lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality. Pravými talianskymi delikatesami vás zase poteší reštaurácia Canaletto.

Na palube nájdete aj dobre vybavené fitness centrum, kde môžete ponaťahovať telo pri lekciách jogy, pilates alebo vyskúšať rotopedy.

Večer ponúka návštevu štýlového divadla Showroom at Sea plného dychberúcich predstavení alebo skúste šťastie v kasíne.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, Lido restaurant, Rotterdam dinning room, talianska reštaurácia Canaletto
  • Odpočinok: Vonkajší bazén, vírivky
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopedy atď.), basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Divadlo Frans Hals show lounge, kasíno