X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

ms Rotterdam

MS Rotterdam je výletná loď spoločnosti Holland America Line a na more prvýkrát vyplávala v roku 1997. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii majú hostia k dispozícii najnovšie vybavenie a služby, ktoré im zaistia nezabudnuteľný zážitok počas plavby.

MS Rotterdam kombinuje klasické vybavenie lode v duchu spoločnosti Holland America Line s najnovšími technológiami a luxusnými službami. Cestujúci ocenia priestranné verejné plochy, ktoré zdobí zbierka antického umenia v hodnote dvoch miliónov dolárov. Hostia sa môžu prechádzať po klasických palubách vykladaných teakovým drevom a užívať si pohodlie v útulných kajutách, ktoré disponujú súkromnými verandami.

Výrobná cena MS Rotterdam bola približne 250 mi. USD.

61 849t výtlak lode
238m dĺžka lode
32m šírka lode
25 rýchlosť v uzloch
1 404 max. počet pasažierov
539 celkový počet kabin


Zábava

Pasažieri sa môžu ubytovať v inovativných Lanai kajutách, ktorých sklenené dvere vás zavedú priamo na hlavnú dolnú promenádu. Kúpeľné kajuty zase poskytujú luxusné wellness vybavenie, a naviac majú blízky prístup do wellness areálu Greenhouse.

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality. Pravými talianskymi delikatesami vás zase poteší reštaurácia Canaletto. Na palube je tiež Centrum kulinárskeho umenia, kde môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu štýlového divadla Showroom at Sea plného dychberúcich predstavení alebo skúste šťastie v kasíne.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi sú k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, Taste of Librije, Lido restaurant, La Fontaine dinning room, talianska reštaurácia Canaletto, Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske šou, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti)
  • Bary: Ocean bar, bar Mix: Martinis, Piano bar, bar Crow'nest loudge, vinotéka
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Vonkajší bazén, vírivky, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo