ms Prinsendam

MS Prinsendam (v minulosti Seabourn Sun a Royal Viking Sun) je výletná loď spoločnosti Holland America Line a je prezývaná Elegant Explorer. Na more prvýkrát vyplávala v roku 1988 ako Royal Viking Sun pre Royal Viking Line. V roku 1999 bola premenovaná na "Seabourn Sun", keď ju kúpila spoločnosť Seabourn Cruise Line. Krátko potom, v roku 2002, bola predaná Holland America Line a premenovaná na Prinsendam, zároveň prešla rozsiahlou rekonštrukciou.

MS Prinsendam patrí medzi menšie výletné lode, vďaka intímnej atmosfére sa tu budú hostia cítiť skôr ako na jachte s komfortom výletnej lode. Cestujúci na palube nájdu útulné komorné priestory, ktoré zahŕňajú aj kajuty s krásnym výhľadom na more, mnoho z nich disponuje súkromnými verandami.

Centrálnym prvkom na palube je unikátny sklenený valec zdobený vyrytými rybami, delfínmi a korytnačkami, ktorý môžu cestujúci obdivovať v hlavnom trojposchodovom átriu. Umelecké diela budú hostí sprevádzať na palube na každom kroku. Nachádza sa tu nevšedná mramorová socha vikingskej lode od nórskeho umelca Nicholasa Widerberga, séria impresionistických malieb od Neila Pinketta a mimoriadná zbierka rímskych amfor z druhého storočia.

Výrobní cena MS Prinsendam bola približne 125 mil. USD.

37 983t výtlak lode
205,5m dĺžka lode
28m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
835 max. počet pasažierov
345 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami,  nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality.

Hostia môžu nechať rozmaznávať svoje telo pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Na palube nájdete aj dobre vybavené fitness centrum, kde môžete popreťahovať telo pri lekciách jogy, pilates alebo vyskúšať rotopedy.

Večer ponúka návštevu štýlového divadla Showroom at Sea plného dychberúcich predstavení alebo skúste šťastie v kasíne.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, Lido restaurant, La Fontaine dinning room, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times)
  • Bary: Ocean bar, Explorer lounge, Java bar & Cafe and Oak room
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopedy atď.), vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: kasíno, divadlo