X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

ms Oosterdam

MS Oosterdam je výletná loď spoločnosti Holland America Line. Je druhou loďou triedy Vista. Jej sestrami sú MS Noordam, MS Zuiderdam a MS Westerdam. Meno lodi je odvodené od holandského prekladu slova "východ" a vyslovuje sa "oh-STER-dam". Oficiálne bola loď pokrstená v roku 2003 princeznou Margriet Holandskou.

Centrálnym prvkom lode je nádherný krištáľový glóbus Waterford umiestnený v hlavnom trojposchodovom átriu. Celý interiér lode sa nesie v duchu tradičnej výzdoby Holland America Line. Na palube tak návštevníci môžu obdivovať elegantné dekorácie, ktoré akcentujú teplé farby v spojení s bohatým použitím krištáľu, mramoru a mosadze. Naviac sa interiéry pýšia mnohými kvetinovými aranžmánmi, krásnymi umeleckými dielami a starožitnosťami.

Výrobná cena MS Oosterdam bola približne 400 mil. USD.

82 305t výtlak lode
290m dĺžka lode
32,3m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
1 916 max. počet pasažierov
804 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
11.2002 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality. Pravými talianskymi delikatesami vás zase poteší reštaurácia Canaletto.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu Blues Clubu venovaného BB Kingovi alebo zájdite do štýlového divadla Vista Show Longe plného dychberúcich predstavení.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Vista dinning room
  • Bary: bar Crow'nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Sports bar, tanečný klub Northern lights, Blues Club venovaný BB Kingovi
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými oleji, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopédy atď.), vnútorný a vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, Divadlo, butiky
  • Pre deti: Detský klub Club HAL s herňou