X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

ms Noordam

MS Noordam je výletná loď spoločnosti Holland America Line. Bola pokrstená 22. februára 2006 v New Yorku herečkou Marlee Matlin. MS Noordam má tri sesterské lode, a to MS Oosterdam, MS Westerdam a MS Zuiderdam. Na lodi slúži 800 členov posádky. Atmosféra elegantnej MS Noordam poskytuje pohodlné a priestorné zázemie pre dokonalú relaxáciu, ktoré si môžete užívať v slnečnom Karibiku alebo romantickej Európe.

Loď je vybavená najnovšími environmentálnymi technológiami, medzi ktoré patrí pohonný systém Azipod, ktorý maximalizuje ovládateľnosť.

Interiér lode zdobia krásne olejomaľby mesta Utrecht z roku 1842. Tie sú doplnené o súčasné moderné umenie. Cestujúci tak nájdu na palube sériu fotografií hudobníkov Dizzy Gillespie alebo BB Kinga. Na palube je k dispozícii i iPod, ktorý vás samozrejme prevedie bohatou zbierkou umeleckých diel nachádzajúcich sa na lodi.

Výrobná cena MS Noordam bola približne 400 mil. USD.

82 318t výtlak lode
285,3m dĺžka lode
32,2m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
1 924 max. počet pasažierov
834 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
02.2006 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality. Na palube je tiež Centrum kulinárskeho umenia, kde môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu štýlového Blues Clubu venovaného BB Kingovi alebo zájdite do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrásnejšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, Lido restaurant, Terrance Grill, Vista dinning room, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydániam The New York Times), Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske šou, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti)
  • Bary: bar Crow'nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Pinnacle bar, Explorer lounge, Lido bar, Sports bar, tanečný klub Northern lights, Blues Club venovaný BB Kingovi
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopédy atď.), vnútorný a vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong