X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

ms Nieuw Amsterdam

MS Nieuw Amsterdam je výletná loď spoločnosti Holland America Line. Loď sa pripojila k flotile v roku 1938 ako vlajková loď spoločnosti. Potom bola prestavaná a pokrstená holandskou kráľovnou. Od tej doby hostila mnoho slávnych osobností ako napríklad Katharine Hepburnovú, Ritu Hayworthovú, Spencera Tracyho a Alberta Schweitzera.

Prechádzka loďou je skutočným umeleckým zážitkom. Loď sa pýši bohatou výzdobou v duchu zlatého veku Holandska v celkovej hodnote cez 3 milióny dolárov. Historické diela sú doplnené modernými maľbami od známych umelcov. Strop ústredného átria je zdobený unikátnou abstrakciou newyorskej panorámy tvorenej priehľadnými blokmi, ktoré visia obrátene zo stropu. Úchvatná zbierka umenia na lodi ďalej zahŕňa diela Andyho Warhola, Richarda Estesa a Roya Lichtensteina. Pre lepšiu orientáciu a výklad o všetkých umeleckých predmetoch je na lodi možné požičať si iPod, ktorý dokáže zobraziť celú zbierku.

Výrobná cena MS Nieuw Amsterdam bola približne 450 mil. USD.

99 902t výtlak lode
299,8m dĺžka lode
35m šírka lode
23,9 rýchlosť v uzloch
2 106 max. počet pasažierov
547 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
11.2018 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúka mnoho originálnych reštaurácií. Medzi ne patrí napríklad ázijská reštaurácia Tamarind, z ktorej sa rozprestiera krásny výhľad na more. Na palube je taktiež Centrum kulinárskeho umenia, kde môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu štýlového Blues Clubu venovaného BB Kingovi alebo zájdite do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie: Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, reštaurácia Master Chef Room, Lido restaurant, ázijská reštaurácia Tamarind, Manhattan Dinning Room, Pizzeria Slice, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times), Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske šou, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti)
  • Bary: bar Crow'nest loudge, Piano bar, Ocean bar, Pinnacle bar, Explorer lounge, Lido bar, Sports bar, Sea view bar, tanečný klub Northern lights, Blues Club venovaný BB Kingovi
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopédy atď.), vnútorný a vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo, butiky, Cabana klub
  • Pre deti: Detský klub Club HAL s herňou