X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

ms Maasdam

MS Maasdam je výletná loď spoločnosti Holland America Line pomenovaná po priehrade nachádzajúcej sa na rieke Maas v Holandsku. Má dve sestry a to MS Statendam a MS Ryndam. V roku 2011 prešla rozsiahlou modernizáciou a od tej doby na nej slúži takmer 600 členov posádky. Táto loď je určená pre prepravu menšieho počtu hostí a zároveň poskytuje viac priestoru pre maximálne pohodlie. Skoro všetky kajuty majú krásny výhľad na oceán a všetky apartmány disponujú súkromnou verandou.

Ústredným prvkom na palube je monumentálna socha s názvom Totem od Lucianoa Vistosiho, na ktorej sa blyští takmer dvetisíc kúskov skla, a týči sa do výšky troch poschodí. Na palube sa tiež nachádzajú vzácne abstraktné maľby v reštaurácii Rotterdam alebo zbierka železných kanvíc z Japonska, ktoré pochádzajú z obdobia Edo v 17. storočí.

Výrobná cena MS Maasdam bola približne 215 mil. USD.

55 575t výtlak lode
220m dĺžka lode
31m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
1 258 max. počet pasažierov
547 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, kde nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality. Na palube je tiež Centrum kulinárskeho umenia, kde môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu štýlového divadla plného krásnych predstavení alebo zájdite do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary: reštaurácia Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, Rotterdam dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times), Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske šou, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti), bar Crow'nest loudge, bar Mix: Martinis, Ocean bar
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopedy atď.), vnútorný a vonkajší bazén, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo, butiky,
  • Pre deti: Detský klub Club HAL s herňou