X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

ms Eurodam

MS Eurodam je výletná loď spoločnosti Holland America Line. Po tom, ako ju holandská kráľovná Beatrix v roku 2008 pokrstila, vydala sa na svoju prvú plavbu z Kodane. Tri roky po jej spustení prešla rekonštrukciou pre zaistenie maximálneho pohodlia. Napokon je na lodi taktiež 929 členov posádky, ktorá je špičkovo vyškolená.

Vďaka najmodernejším technológiám a špičkovým službám poskytovaným na lodi patrí MS Eurodam medzi najlepšie výletné linky na svete.

Loď sa pýši bohatou výzdobou v duchu zlatého veku Holandska. Na stenách nájdete akvarelové mapy presláveného kartografa Johannese Vingboonsa zo 17. storočia. Historické diela sú dopĺňané modernými maľbami od známych umelcov.

Výrobná cena MS Eurodam bola približne 450 mil. USD.

86 273t výtlak lode
285m dĺžka lode
32,2m šírka lode
23,9 rýchlosť v uzloch
2 104 max. počet pasažierov
1 022 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
06.2008 Rok výroby


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú početné originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad reštaurácia Taste of De Librije, kde varí držiteľ michelinskej hviezdy Jonnie Boer a ochutnať tu môžete množstvo vybraných delikates. Na palube je taktiež Centrum kulinárskeho umenia, v ktorom môžu cestujúci navštíviť kurzy varenia alebo kuchárske šou.

Hostia môžu nechať svoje telo rozmaznávať pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer ponúka návštevu štýlového Blues Clubu venovaného BB Kingovi alebo zájdite do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary: reštaurácia Pinnacle Grill, Le Cirque, Taste of de Librije, ázijská reštaurácia Tamarind, talianska reštaurácia Canaletto, Rembrandt dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times), Centrum kulinárskeho umenia (hostia môžu navštíviť kurzy varenia, kuchárske šou, ochutnávky vín, workshopy zamerané na regionálne kuchyne alebo kurzy varenia pre deti)
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopedy atd.), dva vnútorné bazény, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo, Blues Club venovaný BB Kingovi, miestnosť s projekciou, butiky
  • Pre deti: Detský klub Club HAL s herňou