X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

ms Amsterdam

MS Amsterdam je výletná loď vlastnená a prevádzkovaná spoločnosťou Holland America Line, ktorá nesie meno hlavného mesta Holandska. Jej sesterskou loďou je MS Rotterdam. Vďaka najmodernejším technológiám a špičkovým službám poskytovaným na lodi patrí MS Amsterdam medzi najlepšie hodnotené linky na svete.

Loď sa pýši bohatou výzdobou v duchu pôvodného štýlu art deco, v ktorom sa odráža holandská tradícia. Ten je doplňovaný modernými dielami od známeho námorníckeho umelca Stephana Carda.

Ústredným prvkom na lodi je obrý astroláb, unikátna ozdobná konštrukcia týčiaca sa do výšky troch poschodí, ktorá sleduje súhvezdia, planéty a meria svetový čas i čas na lodi.

Výrobná cena MS Amsterdam bola približne 400 mil. USD.

62 735t výtlak lode
237m dĺžka lode
32,3m šírka lode
22,5 rýchlosť v uzloch
1 380 max. počet pasažierov
571 celkový počet kabin


Zábava

Milovníci jedla ocenia jedinečné gurmánske zážitky, ktoré ponúkajú mnohé originálne reštaurácie. Medzi ne patrí napríklad elegantný Pinnacle Grill, ktorý vás okúzli romantickou atmosférou i lahodnými pokrmami, medzi ktorými nechýbajú plody mora a ďalšie špeciality.

Hostia si môžu nechať rozmaznávať svoje telo pod rukami špičkového personálu vo wellness centre Greenhouse, kde nájdu mnoho procedúr od masáží vonnými olejmi po bylinné kúpele.

Večer môžu cestujúci navštíviť štýlové divadlo Queen's Lounge plné jedinečných predstavení alebo zájsť do Exploration Cafe, kde nájdete jednu z najobsiahlejších knižníc na moriach a prístup k vydaniam The New York Times.

Aby tie najkrajšie spomienky z dovolenky zostali zachované, je na lodi k dispozícii aj unikátny workshop od spoločnosti Windows, vďaka ktorému sa hostia naučia fotografovať, natáčať videá, upravovať obrázky, vytvárať albumy a mnoho ďalších užitočných zručností. Svetom najnovších technológií ich prevedú experti zo spoločnosti Windows, ktorí tiež dokážu poradiť, ako obrázky z ciest následne umiestniť na internet a zdielať ich s celým svetom.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary: reštaurácia Pinnacle Grill, Le Cirque, talianska reštaurácia Canaletto, La fontaine dinning room, Lido restaurant, Explorations Cafe (rozsiahla knižnica, prístup k internetu, veľké puzzle stoly, prednášky, prístup k vydaniam The New York Times), Ocean bar, Piano bar, Crow' nest loudge, vinotéka
  • Odpočinok: Wellness centrum Greenhouse (masáže vonnými olejmi, bylinné kúpele, parné kúpele, turecké kúpele, hydroterapia, kaderníctvo, manikúra atď.)
  • Šport: Fitness centrum (joga, pilates, rotopedy atď.), vnútorný a vonkajší bazén,basketbal, volejbal, tenis, ping-pong
  • Zábava: Kasíno, divadlo Queen's Lounge
  • Pre deti: Detský klub Club HAL s herňou